Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Ekδικητικη συμπεριφορα

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Ekδικητικη συμπεριφορα

Δημοσίευσηαπό coraline » 16 Ιαν 2010, 01:24

:( Σας χαιρετω και παλι :( Ξερω οτι θα με περασετε οτι ασχολουμαι ολο με τα ιδια αλλα επεσα σε μια συμπεριφορα πολυ περιεργη :( Απο περισυ δημιουργηθηκε ενα κακο προηγουμενο με την επαρχιακη πολη στην οποια και εχω παρει μεταθεση :( Δεν περιμενα ομως τα πραγματα να εξελισσονταν τοσο ασχημα :( φετος...Για να ακριβολογησω ..ο προισταμενος του Γραφειου στο οποιο και εχω αποσπαστει με μειωτικο τροπο μου ειπε οτι ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗς ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ..ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ σε μια τετοια σχεση ...(ετσι για να μου την ..σπασει μου ειπε ...οτι ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ την αιτηση μου γιατι ...ετσι νομιζει αυτος :( Ο,τι δεν εχω παθει ..νεαρη διοριζομενη εκπ/κος σε απομερα νησια ...τ παθαινω τωρα ..που ειμαι 40 χρονων.... :oops: Επισης μου ειπε οτι θα με στελενι εδω κι εκει να παιρνω ταξι σε ολο τον Νομο :oops: Μηπως ξερει καποιος πως να συμπεριφερθω :lol: Μπορει να εχω κανει κατι αθελα μου ....αλλα τετοιες συμπεριφορες πρωτη φορα βλεπω :( Εχω κανει εξωτερικο ,ΖΩΝΤΑς ΣΕ μια ξενη πολη μονη μου ...ΑΛΛΑ την ανασφαλεια Που αιαθανθηκα ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ στη διπλανη πολη απο τη δικη μου πρωτη φορα βλεπω :oops: Μηπως θα μπορουσε κανεις να με βοηθησει ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΘΕΡΘΩ ..ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΥς ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ....φοβαμαι μηπως γινουν τα πραγματα χειροτερα.... :( σΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕς..?
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 16 Ιαν 2010, 01:33

:( οι ΔΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ στο γραφειο οπου και ανηκω μου μιλησαν με αγριο τροπο και αρνηθηκαν να με αφησουν να κανω ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗς ..ΛΕΓΟΝΤΑς μου αγριως οτι εχω αποσπαστει σε αλλο γραφειο ,το δε γραφειο της αποσπασης μου ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ μου στειλει μια ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ και συγκεκριμενα ο ιδιος ο προισταμενος ...με σκοπο να με εξευτελισει (ειχε γινει κατι περισυ και ειχαμε διαπληκτιστει..).Που ειναι αυτος ο οποιος ελεγε οτι οι υπαλληλοι Του γραφειου ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ χαρτια και τις αιτησεςις μας :( Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ,εεχει αντιμετωπισει καποια αναλογη περιπτωση...να μην θελουν να τον εξυπηρετησουν?Εχουν το δικαιωμα?...Σε ποιον θα μπορουσα να απευθυνθω :(
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό tseagori » 16 Ιαν 2010, 21:01

Πηγαινε στους συνδικαλιστες της περιοχης σου.Θα ελεγα μαλιστα στους ΚΚΕ γιατι ειναι οι μονοι που θα ενδιαφερθουν.
Άβαταρ μέλους
tseagori
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό ARISTOS » 16 Ιαν 2010, 23:43

:( οι ΔΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ στο γραφειο οπου και ανηκω μου μιλησαν με αγριο τροπο και αρνηθηκαν να με αφησουν να κανω ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗς ..ΛΕΓΟΝΤΑς μου αγριως οτι εχω αποσπαστει σε αλλο γραφειο ,το δε γραφειο της αποσπασης μου ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ μου στειλει μια ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ και συγκεκριμενα ο ιδιος ο προισταμενος ...με σκοπο να με εξευτελισει (ειχε γινει κατι περισυ και ειχαμε διαπληκτιστει..).Που ειναι αυτος ο οποιος ελεγε οτι οι υπαλληλοι Του γραφειου ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ χαρτια και τις αιτησεςις μας :( Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ,εεχει αντιμετωπισει καποια αναλογη περιπτωση...να μην θελουν να τον εξυπηρετησουν?Εχουν το δικαιωμα?...Σε ποιον θα μπορουσα να απευθυνθω :(



Πολύ παράξενες και κομπλεξικές συμπεριφορές
Άβαταρ μέλους
ARISTOS
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 01 Δεκ 2006, 01:00

Ευχαρισρτω πολυ

Δημοσίευσηαπό coraline » 16 Ιαν 2010, 23:53

:( Σας ευχαριστω πολυ! :D Και μονο που δεν με περασατε για τρελη ..μου φτανει :)
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Eπαρχια

Δημοσίευσηαπό coraline » 18 Ιαν 2010, 00:03

:( Γεια σας και παλι !Εσεις τι θα σκεπτοσασταν..εαν...1.Ο προισταμενος εκμεταλευομενος τη θεση του σας μετακινουσε απο τη θεση σας και σας αλλαζε σχολεια καθε 2 μερες αφηνοντας σας τελευταια ωρα να μαθετε που θα πατε και με ποιο τροπο2.Σας εξαναγκαζε για να σας φτασει στα ορια σας να παρετε ταξι και σας ανακοινωνε 3 η ωρα το μεσημερι σε ποιο σχολειο θα πατε σε καποιο χωριο εδω κι εκει ....με αποσταση..50-70 χλμ μακρια3.Η υπαλληλος δεν δεχοταν να παρει την αιτηση ΑΠΟΣΠΑΣΗς ΣΑς ΕΚΤΟΣ4.Η σχολικη Συμβουλος αυτης της επαρχιακης πολης ηρθε να σας παραστησει και να σας χλευασει 5.Την επομενη χρονια ολοι ηξεραν στο νεο σας περβαλλον ΜΕΧΡΙ ΤΙ ΛΕΓΑΤΕ στο διαλλειμα με τη..γυμναστρια και σας το πετουσαν σαν σποντα ...(ηξεραν ακομη και τα ΠΙΟ ΑΣΗΜΑΝΤΑ ..)6.ηΗ τωρινη σας συναδερφος ηξερε ακριβως ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ περισυνη σας Ταξη ..(π.χ αφισα με ανακυκλωση...)..και για να σας την ..σπασει ...ΣΑς ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΟΥΣΕ ΣΤΗΝ μουρη φετος 7.Οταν λειπατε εσεις ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ..απο ασθενεια ...την αλλη μερα ηθελαν να λειψουν ..και ολοι οι αλλοι συναδεφοι8.Ο τωρινος προισταμενος ..με αδιακρισια ειδε (τον οποιο και δεν γνωριζετε)..ΜΕ ΑΔΙΑΚΡΙΣΙΑ ΕΙΔΕ την αιτηση αποσπασης σας στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ και ΣΑς ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ εξετασεις -Χωρισ να τον ρωτησετε :wink:
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 18 Ιαν 2010, 00:11

:) Οταν πατε να ρωτησετε ποτε θα γινει ενα σεμιναριο δεν ΣΑ ΑΠΑΝΤΟΥΝ-ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗ δηλωση Τοποθετησης σας ,και δεν μπορειτε να πατε να κανετε ΑΙΤΗΣΗ για Μαρασλειο.Μηπως μπορειτε να μου πειτε με ποιο τροπο θα συμπεριφεροσασταν σε τετοιυς ανθρωπους :)
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Φοβος για τα χαρτια μου

Δημοσίευσηαπό coraline » 18 Ιαν 2010, 00:34

:( Φοβαμαι για τα χαρτια μου :) Στον Νομο οπου υπηρετω μια υπαλληλος δεν δεχτηκε να παρει ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗς αλλα τηνπαραπεταξε σε αλλο γραφειο λεγονατς οτι εκει ειμαι αποσπασμενη ...στο δε γραφειο που ειμαι αποσπασμενη μιλησαν αγρια και παλι δεν δεχτηκαν να την παρουν
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Πως να γλυτωσω τον ...εξευτελισμο...?

Δημοσίευσηαπό coraline » 19 Ιαν 2010, 23:42

:) Σας χαιρετω και παλι ....Δυστυχως στο Νομο που δουλευω εχει δημιουργηθει ενα κακο προηγουμενο απο περισυ...και κατα κακη μξου συμπτωση ΛΟΓΟΦΕΡΑ με τον προισταμενο....(μου υπεδειξε με ασχημο τροπο να παρω ταξι....!)...Φετος λογω της ..μετακινησης ..κατα λαθος εχω δωσει..παλι δικαιωμα.....και τωρα που θα περσω ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ εντυπωση οτι ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΕΙ ΕΝΩΠΙΟΝ αλλων!
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

ΜΗπως μπορει καποιος να με βοηθησει......

Δημοσίευσηαπό coraline » 19 Ιαν 2010, 23:43

:) Πως να γλυτωσω τον εξευτελισμο....Βοηθειααααααααααα
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 55 επισκέπτες