Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Νομικές Συμβουλές

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Re: Νομικές Συμβουλές

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 09 Ιαν 2010, 23:33

Αγαπητό e-selides ,

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους!
Φοβάμαι πως η νέα χρονιά θα αρχίσει με εντάσεισ στο σχολικό χώρο που εργάζομαι. Εδώ και καιρό προσπαθώ με έναν επώδυνο και ψυχοφθόρο τρόπο να αποκτήσω ένα παιδάκι. Στις 3 / 12 / 2009 ενημέρωσα την υπηρεσία μου οτι θα απουσιάσω για κάποιο διάστημα και να κάνω όλες τισ ενέργειεσ για χορήγηση άδειας. Με ρώτησε ο δ/ντήσ αν θέλω να ανακοινωσει το γεγονός σε γονεισ και δυν/φους το θέμα ,είπα όχι γιατί έίναι ατστηρώ προσωπικό δεδομένο.Εκείνος όμως το είπε , οι μαμάδες άρχισαν τα κακεντρεχή σχόλια " τώρα βρήκε να το κάνει" και να κουτσομπολεύουν στις πλατείες και έξω από το σχολείο. Αύριο ξαναγυρίζω σχολείο δυστυχώς και είμαι έξαλλη! Θα ήθελα μια υπεύθυνη γνώμη για το τι μπορώ να κάνω σε νομικό επίπεδο!Ευχαριστώ[/b]

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΝ ΜΑΘΕΥΤΗΚΕ ,ΤΙ ΣΧΟΛΙΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΤΛΚΤΛ....ΑΡΚΕΤΑ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΕΙΣΑΙ....ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ!!!!ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ!ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ Η ΣΩΣΤΗ ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΓΟΝΙΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΒΟΛΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΑΔΕΙΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ!!!!!!
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Δημοσίευσηαπό coraline » 10 Ιαν 2010, 00:09

:) Συμφωνω κι εγω!Αυτη ειναι η πιο σωστη απαντηση 8)
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό ARISTOS » 10 Ιαν 2010, 00:24

:) Συμφωνω κι εγω!Αυτη ειναι η πιο σωστη απαντηση 8)


Αν κινηθείς νομικά θα φθείρεις τον εαυτό σου ψυχολογικά και είναι ό,τι χειρότερο αυτήν την περίοδο που έχεις σημαντικότερο σκοπό
Άβαταρ μέλους
ARISTOS
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 01 Δεκ 2006, 01:00

Re: Νομικές Συμβουλές

Δημοσίευσηαπό falitsa » 10 Ιαν 2010, 13:55

ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΑΔΕΙΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ!!!!!!

Η καλύτερη ευχή!!!

Vasilikoula,
μη σκέφτεσαι τις κακίες των "μαμάδων". Είναι γνωστό πια πως μερικές τις ενδιαφέρει μόνο να μην ξεβολευτούν τα καμάρια τους! Κρίμα, γιατί σαν μητέρες θα έπρεπε να σε νιώθουν!
Συγκεντρώσου στον ευλογημένο στόχο σου baby , να είσαι δυνατή και να σκέφτεσαι θετικά!!! :wink:
Μακάρι ο επόμενος προβληματισμός σου να είναι το πώς θα διαμορφώσεις το παιδικό δωμάτιο!!! mpalonia

arms [color=redc5] Κ Α Λ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α!!! [/colorc5]arms
Άβαταρ μέλους
falitsa
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 08 Ιαν 2007, 01:00

Δημοσίευσηαπό vasilikoula » 12 Ιαν 2010, 01:01

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ! ΣΙΓΟΥΠΑ ΘΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ! ΤΕΛΙΚΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΔΙΑΚΟΠΩΝ! ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ Ο Δ/ΝΤΗΣ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΜΩΣ ΣΥΝ/ΦΟΣ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟ ΞΕΡΑΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΟΝΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΤΟΜΑ ΣΕ ΣΤΟΜΑ ΜΑΘΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΑ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΗ ΣΧΟΛΙΑ!!!!!
ΛΥΠΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝ/ΦΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕΤΙ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ!!!! ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΛΛΗΤΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΠ/ΚΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ!!!
ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ!!!!
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
Άβαταρ μέλους
vasilikoula
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 01 Σεπ 2009, 00:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες