Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Πού είστε στην ύλη;

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Re:

Δημοσίευσηαπό Himble1959 » Σήμερα, 13:50

Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση

Irini7 έγραψε:Καλησπέρα! Λοιπόν, ας πάρουμε ένα ένα τα μαθήματα:
Γλώσσα: θα μπω στο τελευταίο μάθημα της ενότητα 9, στο οποίο θα αφιεωρθούν πολλές ώρες για γραμματική, λεξιλόγιο, ανθολόγιο κτλ (επομέως, αργώ ακόμη να τη τελειώσω)

Μαθηματικά: τελειώσα την 3 και σκέφτηκα να κάνω λίγο γεωμετρία για να ξελαμπικάρουμε από τα κλάσματα και τους δεκαδικούς. Έτσι, έχω κάνει τα 24, 25, 26 (Περίμετρος-εμβαδόν) και θα προχωρήσω στα 30, 31, 32 (μετατροπές μήκους και εμβαδού). Μόλις τελειώσω αυτά, θα γυρίσω σε πράξεις κλασμάτων και ΕΚΠ κτλ, προκειμένου να κάνουμε μία επανάληψη και να τα συνδέσουμε όλα μαζί.

Ιστορία: θα μπω στην ενότητα Ε (μάθημα 23)

Θρησκευτικά: θα μπω στο 4.8, χωρίς να έχω κάνει τα 4.4 και 4.5

Σκοπεύω επίσης να παίξω στην πλατφόρμα https://twin71.com/ για να χαλαρώσω μετά από μια δύσκολη μέρα στη δουλειά.

Γεωγραφία: θα γράψουμε επαναληπτικό για 3-4 μαθήματα και συνεχίζω με κεφάλαιο 22 (χλωρίδα και πανίδα της Ελλάδας)

Φυσική: έχω κάνει κάποια εισαγωγικά στον ηλεκτρισμό και μπαίνω στο 1ο μάθημα του πορτοκαλί βιβλίου

ΚΠΑ: τα ζώα μου αργά. Δυστυχώς, είναι μονόωρο το μάθημα οπότε τώωωωρα θα μπω στη 2η ενότητα.

Καλό απόγευμα!

Φαίνεται ότι έχετε ένα φορτωμένο πρόγραμμα σπουδών! Είναι σημαντικό να διατηρείτε ισορροπία και οργάνωση όταν περνάτε από τις διάφορες ενότητες και μαθήματα.

Είναι καλό για τη γλώσσα που προχωράτε στο τελευταίο μάθημα της Ενότητας 9, ακόμα κι αν χρειάζεται λίγο περισσότερος χρόνος για να ολοκληρωθεί.

Όσον αφορά τα μαθηματικά, είναι καλό που σκέφτεσαι να κάνεις λίγη γεωμετρία για να ξεφύγεις από τα κλάσματα και τα δεκαδικά. Και όσον αφορά την πλοκή, η ενότητα Ε φαίνεται ενδιαφέρουσα!

Στη Γεωγραφία και τη Φυσική φαίνεται να σημειώνετε εξαιρετική πρόοδο και σίγουρα η επανάληψη θα είναι χρήσιμη. Και μην ανησυχείτε για τα ζώα σας στην κατηγορία CPA, γιατί υπάρχει πάντα χρόνος να τα φροντίσετε.

Συνεχίστε τον ρυθμό και ενθουσιαστείτε με το μαθησιακό σας ταξίδι!
Άβαταρ μέλους
Himble1959
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: Σήμερα, 13:48

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ε' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 47 επισκέπτες