Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Αποδοχές εκπαιδευτικής άδειας

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Αποδοχές εκπαιδευτικής άδειας

Δημοσίευσηαπό barbara68 » 25 Μάιος 2010, 19:38

Συνάδελφοι θα ήθελα τη βοήθηειά σας για ένα λάθος που έγινε από το γραφείο της περιφέρειάς μου.Περίμενα από το 2007 το επίδομα εκπαιδευτικής άδειας που δικαιόμουν.Είχα προσκομίσει τα χαρτιά μου έγκαιρα.Πήρα την πρώτη δόση και μου χρωστούσαν τις επόμενες δύο(1000 ευρώ).Οι δόσεις όμως αργούσαν.Κάθε φορά που επικοινωνούσα με το γραφείο μου απαντούσαν πως καθυστερούν τα χρήματα,δεν έχουν λεφτά τα ταμεία και τέτοια.Πριν μια εβδομάδα τελικά μου είπαν πως δεν έχουν ιδέα για το θέμα.Δε βρίσκουν τα χαρτιά μου και τα λεφτά τα χάνω φυσικά γιατί έχει περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα από την εκπαιδευτική άδεια.Το κακό είναι βέβαια πως εγώ δεν έχω και καμιά απόδειξη για τα χαρτιά που τους πήγαινα.Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω στην περίπτωση αυτή;
Άβαταρ μέλους
barbara68
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 10 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 26 Μάιος 2010, 00:40

τα χαρτια αυτα τα κατεθετες χωρις αίτηση;περιεργο...αν δε γινόταν ετσι.
συνηθως οτι χαρτι καταθετουμε ειναι επισυναπτομενο καποιας αιτησης . αυτο σημαινει οτι πρωτοκολλειται!και απο τη στιγμη που πρωτοκολλειται εχεις την αποδειξη!
κανε εκ νεου αιτηση που να ζητας να εξεταστει το θεμα (με αιτηση και αριθμο πρωτ.) γιατι δε μπορει να χαθηκαν ετσι απλα τα χαρτια!!!
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Δημοσίευσηαπό barbara68 » 27 Μάιος 2010, 15:14

Τα χαρτιά τα κατέθεσα με αίτηση, μόνο που μετά από τόσο καιρό δεν βρίσκω τον αριθμό πρωτοκόλλου.Απ΄ο,τι καταλαβαίνω θα πρέπει να ζητήσω και με αίτηση την εξέταση του θέματος λοιπόν.Από το γραφείο μου είπαν να ενεργήσω.... κατά του δημοσίου.Το θέμα είναι ότι η υπάλληλος που πήρε τα χαρτιά βγήκε σε σύνταξη και ο νέος υπάλληλος(ο οποίος ένα χρόνο τώρα επίσης μου έλεγε πως αργούν τα επιδόματα και δε χρειάζεται να ανησυχώ) λέει τώρα πως δεν έχει παραλάβει τέτοια χαρτιά από την προκάτοχό του!!!
Άβαταρ μέλους
barbara68
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 10 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 27 Μάιος 2010, 22:49

και συ να μην εχεις τον αριθμο πρωτ. τον εχει το γραφειο στο βιβλιο εισερχομενων και απο κει μπορεις να το βρεις κανοντας αιτηση με νεο αρι.πρωτ. που θα ζητας την ευρεση του.και απο τη στιγμη που ειχαν πρωτοκολληθει τι παει να πει δεν τα βρισκει ο νεος συναδελφος;ας τα ψαξει μεσω εισερχομενων και πρωτ. και ενημερωσε και στον προισταμενο και διευθυντη εκπ/σης.
μην ανησυχεις θα βρεθουν αλλα μαλλον θελει να το τρεξεις αρκετα το θεμα...καλο κουραγιο και ολα να πανε καλα
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Δημοσίευσηαπό barbara68 » 27 Μάιος 2010, 22:54

Δεν τρέφω και πολλές ελπίδες,αλλά θα το προσπαθήσω.Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
Άβαταρ μέλους
barbara68
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 10 Ιαν 2009, 01:00

Αποδοχές

Δημοσίευσηαπό rizos » 29 Μάιος 2010, 08:56

Το θέμα σου είναι πολύ σοβαρό.Μην το παρατήσεις γιατί υπάρχει πιθανότητα κάποιος να έβαλε......... χέρι.
Εκτός από την αίτηση να κάνεις αναφορά στον προϊστάμενο, στην διεύθυνση και στην περιφέρεια.[/quote]
Άβαταρ μέλους
rizos
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 22 Οκτ 2006, 00:00

Δημοσίευσηαπό barbara68 » 01 Ιουν 2010, 00:43

To θέμα μου παραείναι σοβαρό.΄Εχω την εντύπωση ότι στην καλύτερη περίπτωση ξέχασαν να προωθήσουν την αίτησή μου στο ΠΥΣΠΕ!΄Οσο για τους ανωτέρους.....
Άβαταρ μέλους
barbara68
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 10 Ιαν 2009, 01:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 56 επισκέπτες