Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΔΗΛΩΣΕΙς ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

ΔΗΛΩΣΕΙς ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 09 Μάιος 2010, 16:48

Σας χαιρετω!Μολις 30/04 εληξαν οι ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗς απο Πυσπε σε ΠΥΣΠΕ ΚΑΙ αρχιζουν οι ΔΗΛΩΣΕΙς ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗς μαι με αυτους που πηραν μεταθεση .Μηπως
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Δηλωσεις Τοποθετησης

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 09 Μάιος 2010, 16:52

:o (Μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει ΜΕ ΤΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙς ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗς και εαν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ κι εκει να μιλησουμε στους αιρετους που συμμετεχουν στο ΠΥΣΠΕ!
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό kolovouelen » 09 Μάιος 2010, 17:18

Νομίζω ότι αυτοί που ήρθαν με μετάθεση σε κάποιο νομό τοποθετούνται με βάση τα μόρια (αφού αφαιρεθούν τα μόια της 1ης προτιμησης)
Αλλά με τόσα που γίνονται ...........
Άβαταρ μέλους
kolovouelen
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 28 Ιαν 2009, 01:00

Δηλωσεις τοπθετησης

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 10 Μάιος 2010, 11:39

:o Και αυτοι που εχουν ερθει με μεταθεση απο δυο χρονια και δεν εχουν παρει τοποθετηση?
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό kolovouelen » 10 Μάιος 2010, 14:11

δεν ξέρω αν είναι διαφορετικά σε κάθε νομό,αλλά στη Φθιώτιδα όλους μαζί τους τοποθετούσαν (ερχόταν άλλοι με περισσότερα μόρια.....)
Άβαταρ μέλους
kolovouelen
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 28 Ιαν 2009, 01:00

Υπαρχουν αντικειμενικα κριτηρια στη Δηλωση Τοποθετησης

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 15 Μάιος 2010, 13:35

Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχουν αντικειμενικα κριτηρια στη ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗς ?Εαν καποιος αδικηθει πως μπορει να κανει ενσταση?δΥΣΤΥΧΩς ΟΛΑ εξαρτωνται και απο τον αιρετο και εγω δεν ειχα προσελθει στις Εκλογες να τον ψηφισω (λογω αδυναμιας κι οχι απο αλλο λογο)και τωρα πως θα απαιτησω να με βοηθησει σε αυτη τη χωρα και να περιμενω να τοποθετηθω εκει που θελω.
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό teaching » 15 Μάιος 2010, 16:58

δΥΣΤΥΧΩς ΟΛΑ εξαρτωνται και απο τον αιρετο και εγω δεν ειχα προσελθει στις Εκλογες να τον ψηφισω (λογω αδυναμιας κι οχι απο αλλο λογο)και τωρα πως θα απαιτησω να με βοηθησει σε αυτη τη χωρα και να περιμενω να τοποθετηθω εκει που θελω.


Δε νομίζω πως ΟΛΑ εξαρτώνται απο τον αιρετό και ουδεμία σχέση έχει το γεγονός οτι δεν τον ψήφισες. Συνεδριάζει το ΠΥΣΠΕ και οι τοποθετήσεις γίνονται αυστηρά με βάση των αριθμό των μορίων του κάθε συναδέλφου. Αν έχεις όσα μόρια χρειάζονται θα τοποθετηθείς στην πρώτη σου επιλογή.
Φυσικά και μπορεί να γίνει ένσταση στο γραφείο της Πρωτοβάθμιας. Έχω ακούσει μέχρι και για δυνατότητα εισαγγελικής παρέμβασης.
Άβαταρ μέλους
teaching
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 02 Φεβ 2008, 01:00

Σε περιπτωση μη τιποθετησης.....

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 19 Μάιος 2010, 21:54

Σε μια στενη κοινωνια οπως ειναι η πολη στην οποια δουλευω δυστυχως αθελα μου αφησα το Γραφειο να μου συμπεριφερθει ασχημα στα χαρτια μου και δυστυχως διαπληκτιστηκα και ...εδωσα δικαιωματα αθελα μου ....Οι υπαλληλοι μου φερονται εχθρικα και με αντιμετωπιζουν ..καπως ακομα και αιμα που δινω.Ειμαι αιμοδοτρια και τους φαινεται και αυτο παραξενο ....Moυ εκαναν και διαφορα χουνερια με σκοπο να με διωξουν μια ωρα αρχιτερα ....και μαλιστα περισυ ο προισταμενος μου..εκανε ..Με το ζορι..με εκβιασε ..να κανω αιτηση Αποσπασης Εκτος ...(ΓΙΑ να ..με...διωξουν ..με τον τροπο τους...)Στον προεδρο των δασκαλων που απευθυνθηκα με στηριξε περισυ αλλα ΘΙΧΤΗΚΑΝ ορισμενοι .Μου ειπαν οτι ειναι στενη κοινωνια και ειναι αφιλοξενοι με τους ξενους.Εχω οργανικη εκει (σε μια περιοχη που συνορευει με την πολη μου).Φοβαμαι πολυ μηπως δεν με τοποθετησουν φετος ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤα ,οταν ζηταω καποιο χαρτι η συμπεριφορα τους ειναιμ οτι με βλεπουν μολις και με τοζορι .Μηπως κατι δεν κανω καλα?...Ας με βοηθησει καποιος...Στη Β/θμια που απευθυνθηκα μου ειπαν να απευθυνθω στην Περιφερεια...Τι θα μπορουσα να κανω εαν δεν με τοποθετησουν?
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Φοβοι

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 19 Μάιος 2010, 22:01

Τι γινεται σε περιπτωση ...ΜΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗς...?....Αμφιβαλω εαν μετα απο ολα αυτα ..υπαρχει αξιοκρατια στις τοποθετησεις .....Φοβαμαι πολυ γιατι ..η σχολικη συμβουλος ..μου ειπε οτι ..ολοι μιλανε ασχημα για μενα ..και..μου βγηκε το ονομα...ειναι στενη κοινωνια και δεν θελουν τους ξενους..και ισως θιχτηκαν που απευθυνθηκα στον Προεδρο των δασκαλων...Με τα απο ολα αυτα φοβαμαι οτι δεν θα με τοποθετησουν εκει που θελω ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ πηραν τη Δηλωση Τοποθετησης ...τΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ?
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 59 επισκέπτες