Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

...Αναρρωτικες αδειες

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

...Αναρρωτικες αδειες

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 09 Μάιος 2009, 15:40

:D Σας χαιρετω και σας ευχομαι Χρονια Πολλα!Ο προισταμενος του γραφειου στο οποιο βρισκομαι επεμβαινει υπερβολικα στον τροπο με τον οποιο θα παρω αναρρωτικη αδεια (εχω αλλεργικο ασθμα).και ειμαι 42 ετων -και ο γιατρος μου την χορηγει.Πως μπορω να φερθω.....χωρις να απολογουμαι και χωρις ...να ζητιανευω....(κατι το οποιο δικαιουμαι..)...και..επισης Ερχομαι σε ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ να εκλιπαρω και να σερνομαι ..και ...να αναφερω τα προβληματα μου...της υγειας να τα δημοσιοποιω .Πως προτεινετε να συμπεριφερθω...?Οταν ρωτησα εναν συναδερφο μου ειπε οτι υπαρχει νομοθεσια σχετικα με τις αναρρωτικες και οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ στο χερι του προισταμενου. :P Και κατι αλλο -λεγεται οτι τωρα αναστελλονται ολες οι αδειες λογω Εκλογων..!Ευχαριστω προκαταβολικα!
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό SBARNIARHS » 09 Μάιος 2009, 18:46

Καλησπέρα, ανακαλούνται και απαγορεύονται οι κανονικές άδειες και σε καμία περίπτωση οι αναρρωτικές, το έγγραφο που ηρθε στο σχολείο είναι ξεκάθαρο:
Σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με την αριθμ. 17806/24-3-2009 απόφαση του Υπουργείου Εσωτερικών, ανακαλούνται καθώς και απαγορεύεται η χορήγηση κανονικών αδειών των εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από την προκήρυξη των εκλογών για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου ( 7-5-2009 ) ως την 7-6-2009 ημερομηνία διεξαγωγής των εκλογών αυτών.

Οσο για τον προϊστάμενο αίτηση για αναρρωτική άδεια συνοδευόμενο και από γνωμάτευση γιατρού που να αναφέρει το πρόβλημα υγείας επιγραμματικά και ότι είναι απαραίτητο να απέχεις από την εργασία σου.
Άβαταρ μέλους
SBARNIARHS
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 07 Σεπ 2007, 00:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες