Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό vana-1 » 11 Νοέμ 2009, 22:50

Ειμαι πολύ ευχαριστημένη που μου δίνεται η ευκαιρία να επικοινωνήσω με συναδέλφους μέσω του e-selides. Είμαι δασκάλα στην Δ τάξη και με ενδιαφέρει να μαθαίνω που βρίσκονται στην ύλη άλλοι συνάδελφοι.
Με λένε Βάνα και εργάζομαι σε ιδιωτικό σχολείο.
Θα χαρώ να πάρω μηνύματα και έτσι να αρχίσει μια επικοινωνία που δεν θα στηρίζεται μόνο στην ύλη αλλά και σε τόσα άλλα θέματα που αφορούν την τάξη μας και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε.
Άβαταρ μέλους
vana-1
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 01 Σεπ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό mikahlos » 15 Νοέμ 2009, 14:19

ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ . ΕΧΩ ΠΡΩΤΗ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ.
Άβαταρ μέλους
mikahlos
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2008, 01:00

...Προβληματικη συμπεριφορα....συναδερφων...

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 16 Νοέμ 2009, 03:49

:? Λυπαμαι που θα αναφερω πραγματα που δεν ειναι ευχαριστα αλλα...μια φιλη μου που πηρε μεταθεση απο μια μεγαλη πολη σε μια επαρχιακη αντιμετωπιζει διαφορα προβληματα με ..περιεργες συμπεριφορες ..συναδερφων...Το μερος που πηρε μεταθεση φημιζεται για τους αφιλοξενους κατοικους και γενικα πολυ κλειστη κοινωνια ..Απο τοτε που παρουσιαστηκε η κοπελα στο σχολειο ..δεν ξερω τι λαθος ...εκανε η τι λαθος συμπεριφορα ακολουθησε και απο τοτε ...μερικες συναδερφισσες ακολουθουν συμπεριφορα να θελουν να την εκνευρισουν ...με καθε τροπο η να την φερουν στα ορια της ...π.χ.μια συναδερφος φοραει καθε μερα τα ιδια ρουχα με εκεινη (απο ο.τι μου λεει ...και επειδη δεν ειναι συνηθισμενη σε τετοιες συμπεριφορες ..το εκλαμβανει οτι την ..περιπαιζουν )....η...τις πετανε σποντες απο αυτα που εχει πει ...σε αλλο συναδερφο .Δεν ξερει πως να το αντιμετωπισει ....καποιος της ειπε να το αναφερει στον προισταμενο,και αλλος αδιαφορια.
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Re: ...Προβληματικη συμπεριφορα....συναδερφων...

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 16 Νοέμ 2009, 19:35

:? Λυπαμαι που θα αναφερω πραγματα που δεν ειναι ευχαριστα αλλα...μια φιλη μου που πηρε μεταθεση απο μια μεγαλη πολη σε μια επαρχιακη αντιμετωπιζει διαφορα προβληματα με ..περιεργες συμπεριφορες ..συναδερφων...Το μερος που πηρε μεταθεση φημιζεται για τους αφιλοξενους κατοικους και γενικα πολυ κλειστη κοινωνια ..Απο τοτε που παρουσιαστηκε η κοπελα στο σχολειο ..δεν ξερω τι λαθος ...εκανε η τι λαθος συμπεριφορα ακολουθησε και απο τοτε ...μερικες συναδερφισσες ακολουθουν συμπεριφορα να θελουν να την εκνευρισουν ...με καθε τροπο η να την φερουν στα ορια της ...π.χ.μια συναδερφος φοραει καθε μερα τα ιδια ρουχα με εκεινη (απο ο.τι μου λεει ...και επειδη δεν ειναι συνηθισμενη σε τετοιες συμπεριφορες ..το εκλαμβανει οτι την ..περιπαιζουν )....η...τις πετανε σποντες απο αυτα που εχει πει ...σε αλλο συναδερφο .Δεν ξερει πως να το αντιμετωπισει ....καποιος της ειπε να το αναφερει στον προισταμενο,και αλλος αδιαφορια.

ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗ ΜΥΓΑ ΚΑΙ ΜΥΓΙΑΖΕΤΑΙ;;;ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ,ΓΙΑ ΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ; ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΤΑΓΕΣ ΤΗΣ;ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ(;;;) Ή ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ .ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΩΝ ΖΟΥΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ...ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ "ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥ"ΕΞΑΛΛΟΥ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ, ΤΟ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΙΣΩΣ! Ο,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ Η ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ ΣΤΡΑΒΑ!
ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΩΤΟΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΦΙΛΟΞΕΝΟ,ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ...ΕΝΙΩΣΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ .ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΧΩΡΙΟ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΖΗΣΩ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ!ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΑΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ, Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΚΤΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ 2 ΧΡΟΝΟ ΤΟΤΕ ΓΙΟ ΜΟΥ...(ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ Η ΑΣΧΗΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΝΤΟΠΙΩΝ...)ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΚΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΑΣ ΣΧΟΛΙΑΖΑΝ, ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ-ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ-ΕΛΕΓΧΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ...Η ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ! ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΑΛΛΙΩΣ ....ΣΧΟΛΙΑΖΑ ,ΑΥΤΟΣΑΡΚΑΖΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑ ΕΔΙΝΑ ΛΙΓΟ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ ,ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΝΕΡΑ. ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΓΙΝΑΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΟΥΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ(ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΑΜΕ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑΝ,ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ, ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΝ, ΝΑ ΔΕΚΤΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΣ...)ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΞΕΝΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΓΙΝΕΙ ΔΙΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ(ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΨΗΛΟΜΥΤΕΣ ΣΑΝ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ,ΕΙΠΑΝ)
ΤΟ ΤΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.ΤΟ ΟΤΙ ΦΟΡΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΡΟΥΧΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΙΜΟΥΝΤΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ , ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΤΥΛ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.ΑΣ ΔΕΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΑ, ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ...
ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΟ ΛΕΕΙ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ;ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙΣΤΕΙ ΟΤΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΠΟΥΛΑ ΜΟΥΡΗ! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΟΡΙΑ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.ΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΣΑΝ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ!!!
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΤΕΙ;;;ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ! ΑΥΤΗ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΝΑ ΒΡΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ ΤΟΥΣ....
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Zωη στην επαρχια..

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 17 Νοέμ 2009, 16:09

:cry: Συγχαρητηρια για την που ωριμη αντιμετωπιση και για τα πολυ ομορφα ολα αυτα που γραφεις !Ειναι αληθεια οτι ολοι περασαμε δυσκολα και οι εκπ/κοι και οι αγροτικοι γιατροι ,και ολοι οσοι διοριστηκαν σε δυσπροσιτα μερη η σε απομωνομενα νησια για 3ετια αντιμετωπισαν την συμπεριφορα των ντοπιων οι οποιοι δεν ειχαν διεξοδο και ζουσαν σε μια κλειστη κοινωνια .Η φιλη μου βεβαια μου λεει οτι αισθανεται οτι θελουν να την εκνευρισουν και να την κανουν να..φυγει ..ισως...και μου ειπε χαρακτηριστικα οτι μια συναδερφος..(συγκεκριμενα ..αυτη στην οποια μπαινει στην ταξη της...για τις υπερωριες)...καθε μερα αντεγραφε το..ντυσιμο της ...(!!!!)..και μιλαω για γυναικα 47 ετων ...(ακριβως το ιδιο χρωμα φουστα -ιδια μπλουζα και ιδια παπουτσια (!!!!!)..και μαλιστα ...την μερα που η φιλη μου ...ειχε δεσει με επιδεσμο το ποδι της ..το εκανε ..και αυτη...και την παριστανε (!!!!)..και μαλιστα την ειχε τραβηξει ...απο το χερι για να της δωσει σημασια να της δειξει οτι και αυτη ειχε χτυπησει το ποδι!!!!!! :) ...Λοιπον....εσυ πως θα την εκλαμβανες αυτην την συμπεριφορα...εαν..οχι...εκνευριστικη ...απο μια συναδερφο σου ...(η οποια βρισκεται στην μεση ηλικια...?)
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό bako » 18 Νοέμ 2009, 18:59

Nομίζω ότι η φίλη σου καλό είναι να διακωμωδήσει λίγο την κατάσταση για να περνάει καλά. Οι σχέσεις με τους συναδέλφους είναι όντως πολύ δύσκολές. Απόψη μου είναι ότι στο σχολεό θα πρέπει να καταπίνουμε πολλά σε σχέση με τους συναδέλφους ας για να είναι ΄λίγο ανθρώπινη η κατάσταση.. Άρκεί βέβαια και οι άλλοι να μην μας εμποδιζουν κατά την εκτέλεση του έργου μα και δημιουργούν διάφορα εμπόδια. Και σε αυτή την περίπτωση καλό είναι να μην βγάλουμε μόνοι μας το φίδι από την τρύπα μα να εμπλέξουμε και τον διευθυντή- θέλειδε θέλει- που ε΄ναι ο κατεξοχήν αρμόδιος για την τήρηση του προγράμματος. Υπομονή πολλή υπομονη και όσο γίνεται να τα λύνουμε όλα ειρηνικά χωρίς φωνές και καυγάδες...Δεν ξέρω αυτά έχω αταλάβει από την μικρή εμπειρία στα σχολεία. Και προσωπικά νομίζω ότι η μεγαλύτερη δυσκολία σε ένα σχολείο είναι οι συνάδελφοι....θέλει πολλή διακριση το θέμα...
Άβαταρ μέλους
bako
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 01:00

Re: Zωη στην επαρχια..

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 18 Νοέμ 2009, 19:28

:cry: Συγχαρητηρια για την που ωριμη αντιμετωπιση και για τα πολυ ομορφα ολα αυτα που γραφεις !Ειναι αληθεια οτι ολοι περασαμε δυσκολα και οι εκπ/κοι και οι αγροτικοι γιατροι ,και ολοι οσοι διοριστηκαν σε δυσπροσιτα μερη η σε απομωνομενα νησια για 3ετια αντιμετωπισαν την συμπεριφορα των ντοπιων οι οποιοι δεν ειχαν διεξοδο και ζουσαν σε μια κλειστη κοινωνια .Η φιλη μου βεβαια μου λεει οτι αισθανεται οτι θελουν να την εκνευρισουν και να την κανουν να..φυγει ..ισως...και μου ειπε χαρακτηριστικα οτι μια συναδερφος..(συγκεκριμενα ..αυτη στην οποια μπαινει στην ταξη της...για τις υπερωριες)...καθε μερα αντεγραφε το..ντυσιμο της ...(!!!!)..και μιλαω για γυναικα 47 ετων ...(ακριβως το ιδιο χρωμα φουστα -ιδια μπλουζα και ιδια παπουτσια (!!!!!)..και μαλιστα ...την μερα που η φιλη μου ...ειχε δεσει με επιδεσμο το ποδι της ..το εκανε ..και αυτη...και την παριστανε (!!!!)..και μαλιστα την ειχε τραβηξει ...απο το χερι για να της δωσει σημασια να της δειξει οτι και αυτη ειχε χτυπησει το ποδι!!!!!! :) ...Λοιπον....εσυ πως θα την εκλαμβανες αυτην την συμπεριφορα...εαν..οχι...εκνευριστικη ...απο μια συναδερφο σου ...(η οποια βρισκεται στην μεση ηλικια...?)

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗ...ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΡΧΙΚΑ:ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΛΙΜΑΚΤΗΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΙ....ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΑ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ :ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!!ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΛΥΠΗ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗ ΑΥΤΗ,ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ.... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ.... ΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΡΩΜΑ Ο ΕΠΙΔΕΣΜΟΣ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΛΟΥΖΑ ΣΟΥ!!!Ή ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ ΑΣ ΤΗΣ ΠΕΙ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΝΤΥΝΕΤΑΙ!!! Ή ΑΣ ΝΤΥΘΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΝΤΥΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ !(ΣΤΗΝ ΕΣΧΑΤΗ ΤΩΝ ΠΕΙΠΤΩΣΕΩΝ!)ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΜΠΛΙΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΟΤΙ ΣΤΡΑΒΟ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ! ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ Μ.....ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΘΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΑΙ .ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΑΛΛΗ ΕΠΙΤΗΔΕΣ .ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ ΤΩΝ ΟΡΜΟΝΩΝ ΤΗΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΥΡΟΕΙΔΗ(ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΘΥΡ.ΕΧΟΥΝ ΑΣΤΑΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΙΠΟΛΙΣΜΟ)ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΔΕ, ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ Ή ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ;
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI


Επιστροφή στο Δ' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

cron