Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ωρα φιλαναγνωσιας στα 800 πιλοτικα

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

ωρα φιλαναγνωσιας στα 800 πιλοτικα

Δημοσίευσηαπό vasostavropoulou » 13 Οκτ 2010, 19:48

γεια σας!εχω β δημοτικου κ 1 ωρα τη βδομαδα εφαρμοζεται το προγραμμα της φιλαναγνωσιας.εσεις πως αξιοποιειτε αυτην την ωρα??τι ακριβως κανετε?? :?
Άβαταρ μέλους
vasostavropoulou
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 01:00

φιλαναγνωσια

Δημοσίευσηαπό themistzekos » 14 Οκτ 2010, 19:57

ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ .ΨΑΞΕ ΝΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ Η ΠΕς ΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΒΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ.
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑΣ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΩΤΗ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΔΑΞΩ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΓΙΑ ΤΗ Β ΤΑΞΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ Η ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ Η ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ,ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ.
ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΝΘΟΛΟΓΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ
Άβαταρ μέλους
themistzekos
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 19 Οκτ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό smev » 15 Οκτ 2010, 12:00

Η εγκύκλιος που έχει έρθει για τη φιλαναγνωσία είναι αναλυτική και αναφέρει διάφορες δραστηριότητες που σίγουρα θα σε καλύψουν.
Επειδή πάντα έκανα δραστηριότητες φιλαναγνωσίας σε όλες τις τάξεις (τις ώρες της ευέλικτης ζώνης), θα ήθελα να αναφέρω πως τα αποτελέσματα είναι πολύ ενθαρρυντικά και αξίζει κανείς να αφιερώσει αυτή την ώρα στη φιλαναγνωσία.
Άβαταρ μέλους
smev
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 01:00

Παραμυθι

Δημοσίευσηαπό valorie » 17 Οκτ 2010, 00:24

:wink: Δεν θελω να κανω την εξυπνη αλλα μια καλη ιδεα ειναι για τις μικρες ταξεις να φερουν τα παιδια απο ενα παραμυθι και να γινεται δραματιποιηση. :wink:
Άβαταρ μέλους
valorie
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 00:00


Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες