Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Β ΤΑΞΗΣ

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Β ΤΑΞΗΣ

Δημοσίευσηαπό fountoukaki » 13 Σεπ 2010, 00:13

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΦΕΤΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΕΛΑΒΑ Β ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ Ή ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Άβαταρ μέλους
fountoukaki
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2009, 00:00

Re: ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Β ΤΑΞΗΣ

Δημοσίευσηαπό raulita » 13 Σεπ 2010, 01:15

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΦΕΤΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΕΛΑΒΑ Β ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ Ή ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Επειδή το ίδιο ΣΟΚ έπαθα κι εγώ, θα σε συμβούλευα να μην ξεκινήσεις αμέσως το βιβλίο και να ξεκινήσεις επαναλήψεις από την Α δημοτικού.Δηλαδή να σπάτε τους αριθμούς,να ανεβαίνετε και να κατεβαίνετε το 100, να κάνετε κάθετες προσθέσεις και αφαιρέσεις(χωρίς κρατούμενα όπως στην Α) και να κολλήσεις όπωσδήποτε μια αριθμογραμμή μέχρι το 100 στον τοίχο κι αν μπορείς ακόμα και μικρές στα θρανία τους και τα ζευγαράκια του 10(θα τα βρεις στο e selides)
Άβαταρ μέλους
raulita
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό tseagori » 13 Σεπ 2010, 15:44

ΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΥΛΗ. ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΣΙΜΑ-ΤΣΙΜΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ.
Άβαταρ μέλους
tseagori
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό raulita » 13 Σεπ 2010, 16:57

Ούτως η άλλως αυτά που πρέπει να μάθουν στο τέλος της χρονιάς είναι μετρημένα κουκιά.Βασικά πρέπει να έχεις την εποπτεία της ύλης για να καταλάβεις ποια μαθήματα θα διδάξεις και ποια θα αφήσεις.
Άβαταρ μέλους
raulita
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00


Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες