Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Β ΤΑΞΗ

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Β ΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό katerinavar » 08 Οκτ 2009, 22:11

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ Β΄ΤΑΞΗ, ΕΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΝΑ ΕΞΑΣΚΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΣΚΗΣΕΙΣ Ή ΜΕ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ! ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΣΑΝ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΜΕ!!!! :!:
Άβαταρ μέλους
katerinavar
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό msnefeli » 09 Οκτ 2009, 20:19

Συναδέλφισσα,συμφωνώ μαζί σου ότι το βιβλίο είναι απαράδεκτο. Εμείς στην Αγία Παρασκευή, Αττικής δεν έχουμε πάρει το βίβλίο. Ακούμε ότι βρίσκεται για διορθώσεις; Εσείς το έχετε; Εγώ δουλεύω τις έννοιες στον πίνακα, και συμπληρώνουμε το τετράδιο εργασιών, μιας και αυτό έχουμε πάρει μόνο.
Άβαταρ μέλους
msnefeli
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό evangeli » 09 Οκτ 2009, 20:41

Εγώ δουλεύω πολύ τετράδιο και φωτοτυπικό υλικό και το βιβλίο το δουλεύω όταν χρειάζεται .... και όχι με τη σειρά δηλαδή το βιβλίο ακολουθεί εμένα και όχι εγώ το βιβλίο γιατί έτσι όπως τα έχει ..καήκαμε.
Άβαταρ μέλους
evangeli
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 01:00

Β ΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό katerinavar » 09 Οκτ 2009, 22:02

ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ....ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ!!!ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ! :)
Άβαταρ μέλους
katerinavar
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό efiadonis » 10 Οκτ 2009, 08:58

ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ...ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ...ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΔΑΞΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΕΣΗ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΟ.ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΣΕ 2-3 ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΟΛΑ..Η ΠΡΟΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ.ΠΑΛΙ ΜΑΖΕΜΕΝΗ ΤΗ ΔΙΝΕΙ
Άβαταρ μέλους
efiadonis
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 06 Απρ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό fofi » 10 Οκτ 2009, 10:24

Κι εγώ έχω Δευτέρα πρώτη φορά κ έχω πελαγώσει.Θέλω να τους δίνω φωτοτυπίες άλλα δεν ξερω πώς να ξεκινήσω.Τι να τους πρωτοδώσω?Να ξεκινήσω με κάτι σαν επανάληψη με απλές προσθέσεις, μοναδες δεκάδες???
Άβαταρ μέλους
fofi
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 10 Σεπ 2008, 00:00

Δημοσίευσηαπό pattypapadimou » 12 Οκτ 2009, 23:34

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΣΤΕ ΑΠΛΩΣ ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Άβαταρ μέλους
pattypapadimou
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 12 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό aggeliki65 » 14 Οκτ 2009, 22:52

[i14]ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑ 2Η ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΩ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΣΚΗΣΕΩΝ, ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΔΑΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑΝ![/i14] :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
aggeliki65
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 26 Μάιος 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό raulita » 05 Νοέμ 2009, 10:58

Αυτό το βιβλίο δεν ξέρω πραγματικά για ποιους μαθητές γραφτηκε. Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω το παλιό βιβλίο των μαθηματικών;
Άβαταρ μέλους
raulita
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 05 Νοέμ 2009, 17:09

Αν δεν έχει κρατήσει το σχολείο σου αντίτυπα από τα παλιά βιβλία, τότε θα πρέπει να κουραστείς λίγο για να βρεις κάποιο.
Σίγουρα έχουν στη βιβλιοθήκη του Παιδαγωγικού της Αθήνας. Τουλάχιστον μπορείς να τα δανειστείς και να τα φωτοτυπήσεις.
Η υπομονή είναι αρετή...<br>UHURU!<br>


και ευτυχώς πάντα ανταμοίβεται! ;-)
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά


Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες