Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Προγραμματισμός Γλώσσα Β¨Δημοτικού

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Προγραμματισμός Γλώσσα Β¨Δημοτικού

Δημοσίευσηαπό barsawoula » 12 Σεπ 2009, 17:23

Πρώτη φορά διδάσκω Γλώσσα Β΄Δημοτικού με τα νέα βιβλία. Μήπως μπορεί να μου πει κανείς , στο περίπου , ένα χρονοδιάγραμμα για κάθε τεύχος;
Ευχαριστώ προκαταβολικά .
Άβαταρ μέλους
barsawoula
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00

Προγραμματισμός ύλης

Δημοσίευσηαπό Baron » 10 Δεκ 2009, 09:48

Στην ιστοσελίδα http://users.sch.gr/kontoglou/ θα βρείτε προγραμματισμούς διδασκαλίας όλων των μαθημάτων, όλων των τάξεων.
Υπάρχει η δυνατότητα να βλέπετε πού πρέπει να είστε κάθε μέρα σε κάθε μάθημα.
Άβαταρ μέλους
Baron
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 23 Ιαν 2007, 01:00

Re: Προγραμματισμός Γλώσσα Β¨Δημοτικού

Δημοσίευσηαπό tseagori » 10 Δεκ 2009, 17:22

Πρώτη φορά διδάσκω Γλώσσα Β΄Δημοτικού με τα νέα βιβλία. Μήπως μπορεί να μου πει κανείς , στο περίπου , ένα χρονοδιάγραμμα για κάθε τεύχος;
Ευχαριστώ προκαταβολικά .
Μην ανησυχεις .η υλη βγαινει με ανεση!!!Την εχω κανει ηδη 2 φορες.Συγκεντρωσου στους στοχους σου και πως θα εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα.Καλη επιτυχια!!!
Άβαταρ μέλους
tseagori
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό skoulina » 16 Δεκ 2009, 21:11

Αγαπητή barsawoula,
για να σου φύγει το άγχος, σε πληροφορώ ότι επειδή έκλεισε το σχολείο μας λόγω γρίπης, εγώ κατάφερα και τέλειωσα μόνο το α' τεύχος Γλώσσα και Μαθηματικά έφτασα στο κεφ. 20. Ούτε τη χριστουγεννιάτικη ενότητα δεν πρόλαβα, την οποία θα κάνω κατόπιν εορτής! Επίσης σου δηλώνω ότι ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να βγάλω όλη την ύλη στη Γλώσσα, γιατί πολύ απλά δε με ενδιαφέρει! Προτιμώ να καταλαβαίνουν, με πολλές επαναλήψεις και πολλή Παραγωγή Γραπτού Λόγου. Ό.τι χρειάζεται να μάθουν για να πάνε στην Γ' τάξη θα το ξέρουν και με το παραπάνω! Οπότε...χαλάρωσε!
Άβαταρ μέλους
skoulina
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00


Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες