Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Δημοσίευσηαπό araki » 06 Φεβ 2010, 21:57

Πού βρίσκεστε Γλώσσα και Μαθηματικά Β΄Δημοτικού; :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
araki
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό LENNAK » 07 Φεβ 2010, 12:46

Γεια σας.
Στη Γλώσσα είμαστε στην ενότητα 14 αλλά νομίζω ότι είμαστε μπροστά και δουλεύουμε αργά με τους μαθητές από εδώ και πέρα.
Στα μαθηματικά είμαστε στην προπαίδεια του 2 και του 4. Πολύ πίσω σύμφωνα με τον προγραμματισμό της ύλης αλλά δεν μπορούμε να τρέξουμε σε τέτοιες ενότητες.
Προσωπικά έχεις λίγες εβδομάδες που ανέλαβα τη συγκεκριμένη τάξη οπότε προσπαθώ να προχωρώ την ύλη αλλά στα μαθηματικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα παρά να συμβαδίζω απόλυτα με το ρυθμό μάθησης της τάξης.
Στην προπαίδεια ακολουθώ τις οδηγίες του βιβλίου δασκάλου και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Θα ήθελα να είχα το χρόνο να δίνω και τα φυλλάδια που υπάρχουν εδώ στις e-selides για την προπαίδεια αλλά νομίζω ότι δεν θα προλάβω την ύλη...
Άβαταρ μέλους
LENNAK
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 25 Μαρ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό pefani1971 » 07 Φεβ 2010, 13:47

Γλώσσα είμαι στην ενότητα 11 στα αρσενικά σε -ος .Μαθηματικά τελειώνω το α΄ τεύχος . Με την προπαίδεια θα ασχοληθώ ολη τη χρονιά 5-10 λεπτά την ημέρα . Ενώ τα πηγαίνουν καλά , στην προπαίδεια του 7 και του 8 κολλήσαμε .......... τις μπερδεύουν .Προσπαθούμε με πολύ παιχνίδι και κολπάκια να τη μάθουν .
Άβαταρ μέλους
pefani1971
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες