Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Ασκήσειςγια το σπιτι Β ταξη

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Δημοσίευσηαπό katerinz » 17 Νοέμ 2008, 17:43

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΕΠΙΣΗΣ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΟΛΥ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΔΙΟ.
ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΓΚΡΑΜ ΑΦΙΕΡΩΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΧΡΟΝΟ.
ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΜΟΤΙΒΑ ΤΟ ΞΕΠΕΤΑΞΑΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΝΟΥ
Π.Χ. ΤΑ ΔΙΠΛΑ-ΜΙΣΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΑ ΜΑΘΑΜΕ ΑΠ' ΕΞΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ.
ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΠΙΝΑΚΑΚΙΑ ΟΠΩΣ :
100
50+50
25+25+25+25 ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ...
Άβαταρ μέλους
katerinz
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 17 Φεβ 2007, 01:00
Τοποθεσία: ????

Δημοσίευσηαπό evangeli » 21 Νοέμ 2008, 22:17

Καλησπέρα. Γλώσσα τελείωσα το κεφ.8 , μαθηματικά κεφ.13 και μελέτη στα ζώα.Μας έκαναν ενα ολοήμερο σεμινάριο μαθηματικών Β΄τάξης και μας είπαν ότο κρίνουμε δύσκολο ή ασαφές να μην το κάνουμε .Κρίνουμε ανάλογα το τμήμα και κόβουμε.Δεν το ξέραμε αυτούς περιμέναμε.Το δράμα ήταν μία από την ομάδα του βιβλίου της ε΄τάξης που έλεγε ότι είναι στρωτό και δεν καταλάβαινε τι της΄λέγανε.Ο δικός μας , μας είπε με τάκτ κόβε-ράβε κατά βούληση.
Άβαταρ μέλους
evangeli
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό katerinz » 22 Νοέμ 2008, 21:39

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
(ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ . Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ.. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΧΕΙΜΩΝΟ ΟΜΩΣ!!!
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ! Α Σ Χ Ε Τ Ο...)
ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ; ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...:ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΝΩ!
ΚΙ ΕΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΑ.
ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ... ΕΕΕ!!!
Άβαταρ μέλους
katerinz
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 17 Φεβ 2007, 01:00
Τοποθεσία: ????

Δημοσίευσηαπό evangeli » 22 Νοέμ 2008, 23:34

Aν κατάλαβα σωστά ρωτάς για τις εργασιές ?Εγώ στο τετράδιο κάνω την εμπέδωση (μέσα στην τάξη) και τους δίνω φωτοτυπία.Στο τετράδιο για το σπίτι τους βάζω κάποιες φορές όταν δεν έχω φωτοτυπία γιατί κάποια αργούν να αντιγράψουν και να είναι και σωστά και έτσι τρώμε χρόνο .
Άβαταρ μέλους
evangeli
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό evangeli » 22 Νοέμ 2008, 23:40

Συγνώμη ξέχασα το τι τους βάζω.Αν είναι δύσκολο μάθημα βάζω ασκήσεις πάνω σε αυτό που κάναμε.Αν είναι εύκολο βάζω μαζί και κάτι επαναληπτικό που ήταν δύσκολο για καλύτερη εμπέδωση.Τώρα αν είναι σωστό ή όχι θα δείξει το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής δε φαίνεται λάθος.
Άβαταρ μέλους
evangeli
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 43 επισκέπτες