Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ

Δημοσίευσηαπό GATOYLA » 30 Ιούλ 2010, 12:43

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ.ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΣΑΣ. :lol:
Άβαταρ μέλους
GATOYLA
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό dimigo » 04 Αύγ 2010, 19:16

... εγώ την απογραφή μου την έκανα . Η υπηρεσία μου, όμως, μάλλον καθυστέρησε να κάνει όσα πρέπει... Διαφορετικά δεν θα μου έβγαζε το μήνυμα:

"Με βάση στοιχεία της 29/07/2010, ο εκκαθαριστής μισθοδοσίας ΔΕΝ έχει στείλει στοιχεία μισθοδοσίας στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών για εσάς. Προτείνουμε να επικοινωνήσετε μαζί του προκειμένου να επισπεύσει την προετοιμασία και τις διαδικασίες ένταξής του στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών"
Άβαταρ μέλους
dimigo
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 28 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ptolemaida

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 05 Αύγ 2010, 11:09

και μενα την ιδια απαντηση βγαζει!!!!
επικοινωνησα με το γραφειο που πληρωνομαι ακομα και μου ειπαν οτι εχουν στειλει τα στοιχεια μου και η "απογραφη" δεν τα εχει καταχωρησει ακομη!!!
εστειλα και μην. στο σαιτ της "απογραφης" αλλά απάντηση δεν έλαβα!
καλές διακοπές!
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Δημοσίευσηαπό mariakar » 05 Αύγ 2010, 16:45

Κι εμένα το ίδιο μου βγάζει. Μπήκα και στο site της ενιαίας αρχής πληρωμών, όπου βρήκα έναν πίνακα με στατιστικά στοιχεία. Εκεί φαίνεται καθαρά ότι από το Υπουργείο Παιδείας έχουν αποσταλεί μόνο το 4% των στοιχείων!!!! Υπομονή!! Τώρα έχουν και τη δικαιολογία ότι είναι σε περίοδο σχολικών διακοπών. Άντε να δούμε από Σεπτέμβριο τι θα γίνει. Πάντως ένας φίλος που φέτος δούλευε στο γραφείο μου είπε ότι τα στοιχεία , τα έχουν στειλει πριν το Πάσχα!!!!!!! Αναμένουμε λοιπόν...
Άβαταρ μέλους
mariakar
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 31 Οκτ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό GATOYLA » 05 Αύγ 2010, 17:20

ΤΟ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΥΘΥΝΗ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΟΥΜΕ?ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΕΝ....ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ/
Άβαταρ μέλους
GATOYLA
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό kolovouelen » 05 Αύγ 2010, 17:22

Εμένα μου βγάζει αυτό:
"Με βάση στοιχεία της 29/07/2010, ο εκκαθαριστής μισθοδοσίας έχει στείλει στοιχεία μισθοδοσίας στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών μόνο κατά την πιλοτική φάση του έργου. Ο φορέας σας φαίνεται να εργάζεται για να είναι συνεπής με τις υποχρεώσεις του έναντι της Ενιαίας Αρχής Πληρωμών, αλλά δεν έχει ολοκληρώσει ακόμα τις απαραίτητες διαδικασίες"
Άβαταρ μέλους
kolovouelen
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 28 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό GATOYLA » 05 Αύγ 2010, 17:25

ΜΑΛΛΟΝ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΦΟΡΕΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΕΠΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
GATOYLA
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2008, 01:00

KALEΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ...

Δημοσίευσηαπό coraline » 07 Αύγ 2010, 17:02

:wink: Kαλες Διακοπες...να ξεκουραστειτε και να χαλαρωσετε οσο χρονο εχουμε ακομη... :lol: Δεν μας καλυπτει ο Κωδικος Απογραφης που λαβαμε?...Πρεπει να επικοινωνησουμε και με τον εκκαθαριστη?
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 08 Αύγ 2010, 11:33

Εφόσον πήραμε κωδικό απογραφής, εμείς είμαστε καλυμμένοι ότι κάναμε τη δουλειά μας.
Τώρα το γραφείο και οι εκκαθαριστές έχουν χρόνο μέχρι τον Οκτώβρη να περάσουν τα στοιχεία μας και να γίνει η διασταύρωση. :?

Προσωπικά, το σχολείου μου έστειλε 21 Ιουνίου τα στοιχεία όλων των συναδέλφων στο γραφείο. Φαντάζομαι ότι και για τους εκκαθαριστές πρέπει να ίσχυε το ίδιο καθεστώς με το site της απογραφής. Δεν θα μπορούσαν να μπαίνουν όποτε ήθελαν για να περνάνε στοιχεία. Ξεκίνησαν και οι άδειες, οπότε το θεωρώ χάσιμο χρόνου, να τηλεφωνώ και να ζαλίζω τον εκκαθαριστή.

Άσε που το site είναι σχεδόν ερασιτεχνικά στημένο. Εταιρείες μικρότερης εμβέλειας από τον κρατικό ΟΤΕ και στήνουν σελίδες που και με 100.000 ταυτόχρονα κλικς μόλις που "ιδρώνει" το μηχάνημα. Μου θέλουν και ηλεκτρονική διακυβέρνηση :evil:

Κανένας άγχος λοιπόν, θα το αφήσω για Σεπτέμβρη. :wink:
Η υπομονή είναι αρετή...<br>UHURU!<br>


και ευτυχώς πάντα ανταμοίβεται! ;-)
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό dionisispatra » 11 Αύγ 2010, 19:05

kai se mena to idio vgazei paidia............alla den agxwnomai......emeis auto pou eprepe na kanoume to kaname...............ante kalokairiatika exoun ki oreksoules..............
Άβαταρ μέλους
dionisispatra
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009, 01:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες