Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Βιβλιο για μαθηματικά της Ε΄

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 09 Ιαν 2010, 03:27

divine, μήνυμα εστάλη! :wink:
Η υπομονή είναι αρετή...<br>UHURU!<br>


και ευτυχώς πάντα ανταμοίβεται! ;-)
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό revekka83 » 11 Ιαν 2010, 19:28

καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους..

Θα ήθελα κ εγώ να μάθβ περισσότερα για τα βιβλία της Κύπρου και που μπορώ να τα βρω...

Ευχαριστώ πολύ...
Άβαταρ μέλους
revekka83
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό ktsam » 12 Ιαν 2010, 20:22

Exω δουλέψει 3 χρονιές Ε τάξη. Χρησιμοποίησα τα βιβλία της Κύπρου των τάξεων Δ,Ε, και Στ τάξης. έκανα επιλογές και η τάξη τα πήγε πολύ καλά. Όπως επίσης και για ειδική αγωγή ή πρωτη ανάγνωση και γραφή ειναι τα τευχη της διορθωτικής ανάγνωσης απο την Κύπρο (3 τευχη). Δε γνωρίζω αν μπορώ να αναφέρω το βιβλιοπωλείο που τα πουλάει. Πάντως είναι στο κέντρο και έχει και εκδοτικό οίκο... αυτά.... Καλή υπομονή!!!!
Άβαταρ μέλους
ktsam
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 26 Αύγ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό nakrivou » 13 Ιαν 2010, 17:05

Συνάδελφοι καλησπέρα,
θε ήθελα, αν είναι δυνατό, να μάθω το βιβλιοπωλείο που θα μπορούσα να προμηθευτώ τα βιβλία μαθηματικών της Ε δημ. και τους τίτλους των μεταφρασμενων γερμανικών βοηθηματων. Το e-mail μου είναι: [email protected]
Ευχαριστώ πολυ
Άβαταρ μέλους
nakrivou
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 07 Φεβ 2007, 01:00

Δημοσίευσηαπό alexkosto » 15 Ιαν 2010, 11:31

TA BIBΛΙΑ ΣΚΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΕ ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΕΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ
Άβαταρ μέλους
alexkosto
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό kserolas » 15 Ιαν 2010, 23:27

Δε θα το΄λεγα! Δεν είμαι δασκάλα,είμαι γονιός. Πήρα μαθηματικά Δ΄δημοτικού και θα έλεγα τίποτε ιδιαίτερο στις ασκήσεις, θεωρία αναλυτική, κάποια λάθη στις αντιστοιχίες των ασκήσεων και των λύσεών τους..Ίσως λίγο βιαστικά γραμμένο για να κυκλοφορήσει; Αυτά. Τώρα να φανταστείς που κάνουν τους δεκαδικούς στο σχολείο δε το ανοίγω καθόλου να το συμβουλευτώ. Υπάρχουν καλύτερα νομίζω, απλώς το κακό είναι πως δεν μπορείς να το ξεφυλλίσεις πριν το αγοράσεις.
Άβαταρ μέλους
kserolas
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 20 Μάιος 2009, 00:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 36 επισκέπτες