Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Yλικα για το σχολειο-Υλικα για τον εκπ/κο στην ταξη

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Re: Κοινωνικη αμαθεια ?Ζωη στην επαρχια

Δημοσίευσηαπό falitsa » 22 Δεκ 2009, 22:01

:βλεπω τη δασκαλα αυτη ..να με παριστανει....με τα ιδια ρουχα.....


Λύσε μου μια απορία ρε συ coraline...
Αυτή η δασκάλα που λες, πώς ξέρει τι ρούχα θα φορέσεις κάθε μέρα και φοράει τα ίδια; :?
Άβαταρ μέλους
falitsa
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 08 Ιαν 2007, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 23 Δεκ 2009, 00:17

:) Ta φοραει σε αλλη χρονικη στιγμη...με παρατηρει....
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 23 Δεκ 2009, 00:21

Δεν μπορω να καταλαβω ...γιατι νομιζεις οτι θα απασχολουσα το site ..για κατι που εβγαλα απο το νου μου :) Επισης και το γραφειο μου φερθηκε με..ιδιαιτερη μικροπρεπεια ..κι εκδικητικοτητα ..(ο προισταμενος ..μου εφερε προβληματα -κανοντας δηθεν οτι θελει να με εξυπηρετησει -σε μια αιτηση αποσπασης που ειχα υποβαλλει ).
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Re: Zωη στην επαρχια

Δημοσίευσηαπό falitsa » 23 Δεκ 2009, 19:25

..καθεμερα τα ιδια ρουχα με μενα ...


Μην αρπάζεσαι, καλή μου coraline...
Κοίτα παραπάνω πώς το έγραψες... :roll:
Ποιος είπε ότι το έβγαλες απ' το μυαλό σου;
Όμως δες το απ' τη θετική του πλευρά:Ντύνεσαι τόσο όμορφα, ώστε σε θαυμάζει και θέλει κι εκείνη να αντιγράψει το στυλ σου!!!(Κι έτσι να μην είναι, εσύ έτσι να το δεις, για να βγάλεις τη χρονιά! 8) )
Ή ότι έτυχε να έχετε την ίδια γκαρνταρόμπα, συμβαίνει κι αυτό μερικές φορές.
Ξεκουράσου τώρα στις διακοπές μας και κάνε υπομονή. Χρονιά είναι, θα περάσει... :wink:
Και εν τέλει, αν η συμπεριφοά τους σε κάνει να αισθάνεσαι τόσο άσχημα, ρώτα τους τι πρόβλημα έχουν μαζί σου και σου φέρονται έτσι!!!
Δεν πιστεύω να μη σου ευχήθηκαν κιόλας σήμερα που κλείσαμε για διακοπούλες... :evil:
Μην ανησυχείς όμως, σου έχω εγώ ευχούλα μέρες που είναι...
Καλά Χριστούγεννααααααααα!!!!! programmata
Άβαταρ μέλους
falitsa
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 08 Ιαν 2007, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 26 Δεκ 2009, 03:00

:) Σε ευχαριστω για την απαντηση σου...!Ναι μερικες χανουμε την υπομονη μας ..εχω γινει υπερβολικη!Καλες Γιορτες κ απο μενα!
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό kolovouelen » 26 Δεκ 2009, 13:19

coraline, μην στεναχωριέσαι και μην τα παίρνεις όλα κατακαρδα. Μέσα στο άγχος και το παραμικρό μας φαίνεται βουνό. Κάνε τη δουλειά και θα περάσει η χρονιά
Άβαταρ μέλους
kolovouelen
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 28 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 26 Δεκ 2009, 22:57

:D Μεχρι και ο προισταμενος μου φερθηκε με αδιακρισια και με ρωτησε γιατι ηρθα να δουλεψω απο τη διπλανη πολη....στην πολη τους..αυτο δειχνει αμαθεια κοινωνικη? :D Βλεπω συμπεριφορες που δεν..εχω ξανα δειο ποτε στην ζωη μου.. :D Τι..φταιει σε ποιον θα μπορουσα να απευθυνθω....και πως θα μπορουσα να αντιδρασω...?...(φταιει που ειναι μια μικρη αφιλοξενη επαρχιακη πολη που δεν θελει σχεσεις με ..τους ξενους...?.....φταιει που βαζουν ατομα σε θεσεις εξουσιας που δεν ξερουν να συμπεριφερθουν..?....Βοηθηστε με....η φταιω εγω που δεν...μπορω να συμπεριφερθω..?
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Επαρχικη πολη

Δημοσίευσηαπό coraline » 29 Δεκ 2009, 22:45

:D Euxαριστω προκαταβολικα!Ενα αλλπ ου εχω ..επισης παρατηρησει ειναι το ..κουτσομπολιο που ..πεφτει στο σχολειο αυτης της επαρχιακης πολης...(δεν ξερω κι εγω εαν δεν ειμαι σχετικη με κουτσομπολιο)αλλα...ζωντας στην μεγαλη πολη που σας εχω πει ...ποτε δεν ηξερε με τετοιες λεπτομερειες ..η δασκαλα της αλλης ταξης ..ΤΙ ΑΚΡΙΒΩς ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ στην ταξη!!!!!!!!!Otταν μπαινω στην ταξη της ....(εχει περισσοτερη προυπηρεσια απο μενα....)..βλεπω σε αφισα σαν να θελει να μου ....δειξει ...η να καταλαβω ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΑΞΗ ..ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ..(π.χ.για την εποχη του...χαλκου.....)η ακομα μου ΑΦΗΝΕΙ ΣΕ εμφανες σημειο να δω ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΑΔΕΙΕς σκοπευω να παρω....επιμορφωτικες...υπηρεσιακες κλπ....και μου τις αφηνει πανω στην εδρα..(!!!!!!!)...Επειδη πρωτη φορα πεφτω σε τετοια συμπεριφορα ....και ειμαι λεπτος ανθρωπος ωστε να πω κατι(αλλωστε τι να πω....)..ΜΗΠΩς ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΔ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΝΑ με βοηθησει με αυτην την συμπεριφορα ....?...(ειναι που ειναι μικρη η πολη και δεν εχουν ενδιαφεροντα ..και ασχολουνται με τα παντα σε μενα..η εν λογω ...εχει παρατηρησει τα παντα σε μενα..κουρεμα..και μου το πεταει σαν σποντα...η ειναι πολυ απλοιοκοι ανθρωποι και δεν ξερουν οτι αυτο λεγεται κουτσομπολιο...?Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 29 Δεκ 2009, 22:51

:) Το κανουν για να με εκνευρισουν ..ειναι εμφανες....Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει πως να ενημερωσω την Δ/ντρια για ολα οσα συμβαινουν ..οτι ενοχλουμαι με το βλεμα της δασκαλας επανω μου.. :( Πρωτη φορα μου συμβαινει ...μηπως ...ετυχε το ατομο...?)..Μηπως και η πολλη ευγενεια βλαπτει....
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 29 Δεκ 2009, 22:53

:lol: Απορω γιατι τοσο πολυ θελει να μου τραβηξει την προσοχη η εν λογω δασκαλα...μια αλλη φορα φορουσε ιδια φουστα και ιδια παπαουτσια..κι εσερνε το ποδι της οπως εγω...κ Μιλαμε για γυναικα ...47 ετων....!
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 47 επισκέπτες