Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

νέα γρίπη

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Δημοσίευσηαπό christinadede » 06 Δεκ 2009, 16:29

[quote]Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ.ΔΕ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΧΟΛΕΙΑ !!!!Ο ΔΕ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΖΗΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ.ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΙ !!!!! AYTH EINAI ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ Ή ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ Ή ΤΗΣ ΔΟΕ;[/b]
Άβαταρ μέλους
christinadede
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό christinadede » 06 Δεκ 2009, 16:33

[quote]Καλημέρα σε όλους σας!!!
Το είπα και σε προηγούμενο μήνυμά μου!!!
Αυτό που έχουν καταφέρει είναι να μας κάνουν μπάχαλο!!!
Κι αυτό γιατί δεν υπαρχει ενιαία απόφαση ούτε την οποία πρέπει να εφαρμόζουν οι διευθυντές, έτσι ο κάθε προϊστάμενος κάνει ότι θέλει!!!
Εκτός κι αν υπαρχει εντολή ανωθεν ότι πρέπει να κάνουν κάτι αντίστοιχο!!!
Δεν θέλετε να δημοσιεύσω την επιστολή που έστειλε ο δικός μου προϊστάμενος, για να μας "υπενθυμίσει" το εργασιακό μας ωραριο και τις υποχρεώσεις μας σαν δημοσίους υπαλλήλους!!!
Δεν ξέρω αν ισχύει και σε άλλες περιοχές, πάντως στην δική μου, πολλοί συνάδελφοι που τα σχολεία τους είναι κλειστά, έχουν μετακινηθεί σε άλλα της ίδιας περιοχής για να καλύψουν κενά συναδέλφων που είναι άρρωστοι!!!!
Αυτά τα νέα μας!!!!
Οσο για την ΔΟΕ..... : ΑΠΟ ΤΑ 40.ΟΟΟ ΜΕΛΗ ΤΩΝ ΣΕΛΙΔΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΕΣΗ;;;;
Άβαταρ μέλους
christinadede
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 07 Δεκ 2009, 00:20

ΑΠΟ ΤΑ 40.ΟΟΟ ΜΕΛΗ ΤΩΝ ΣΕΛΙΔΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΕΣΗ;;;;


Υποθέτω ότι όλοι είμαστε μέλη σε κάποιο σύλλογο αλλά ως είθιστε, μας θυμόνται μόνο τις 2-3 εβδομάδες πριν τις εκλογές (τουλάχιστον στους συλλόγους της Αθήνας, διότι όταν ήμουν στο νησί ήταν αλλιώς τα πράγματα).
Η υπομονή είναι αρετή...<br>UHURU!<br>


και ευτυχώς πάντα ανταμοίβεται! ;-)
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό tseagori » 08 Δεκ 2009, 15:54

Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ.ΔΕ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΧΟΛΕΙΑ !!!!Ο ΔΕ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΖΗΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ.ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΙ !!!!! AYTH EINAI ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ Ή ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ Ή ΤΗΣ ΔΟΕ;[/b]
ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΣ ΜΟΥ!!!!!ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ<ΤΟ ΞΕΡΨ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ!!![/b]
Άβαταρ μέλους
tseagori
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2009, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες