Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Περι μαθησιακών δυσκολιών

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Προβληματικοι συναδερφοι

Δημοσίευσηαπό coraline » 10 Ιαν 2010, 14:30

:) Εσεις πως θα συμπεριφεροσασταν σε μια συναδεφο που με ΨΥΧΩΤΙΚΟ τροπο σας παριστανει στην αυλητου σχολειου..και τη βλεπετε απο μακρια να ..σας παριστανει..ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ...θα την βριζατε...θα της κανατε μηνυση :? θα την κατηγορουσατε ως πνευματικα καθυστερημενη η θα την παραπεμπατε στον ψυχιατρο :) Ευχαριστω..Αναρωτιεμαι ..ο..σκοπος της ειναι να μου τραβηξει το ενδιαφερον :( Μηπως υπαρχει καποιος ..εδω μεσα να με βοηθησει :oops:
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό elenikark » 10 Ιαν 2010, 14:37

coraline αν θέλεις στειλε μου πμ και πες μου σε ποια περιοχή είσαι ρε παιδί μου. Απορία το έχω. Διαβάζω τόσο καιρό αυτά που γράφεις και πραγματικά λυπάμαι. Όχι γι' αυτούς αλλά για σένα. Θα αρρωστήσεις έτσι όπως πας. επειδή μου έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο θα σε συμβουλεύσω το εξής: Όσο ανακατεύεις τα σκ... τόσο βρωμάνε. Μην ασχολείσαι. Ας κάνουν ότι θέλουν. Στο κάτω κάτω της γραφής, τον εαυτό τους γελοιοποιούν οι τύποι. Δε θα φτάσεις και στο ψυχιατρείο για χατίρι τους. Μην τους δείχνεις ότι σε πειράζει, γιατί θα συνεχίσουν να το κάνουν!
Άβαταρ μέλους
elenikark
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό falitsa » 10 Ιαν 2010, 19:08

Coraline, έχει δίκιο η elenikark, όπως και όλοι όσοι σου έχουμε απαντήσει κατά καιρούς.
Σου έχω ιδέα καταπληκτική, που όμως δεν ξέρω αν μπορείς να τη διαχειριστείς:
Τα σημειωματάκια(που γράφεις σε άλλο post) μην τα πετάς. Μάζεψέ τα όόόόλα, βάλε και μια ωραία κορδελίτσα και πήγαινέ τα όλα στο διευθυντή σου. Πρόσεξε όμως, μόνο αν είσαι σίγουρη ότι σου τα αφήνει η συγκεκριμένη που γράφεις σε άλλο post. Δείξτου τα με θράσος και κάνε τη σοκαρισμένη(Μα ποιος είναι αυτός που μου τα αφήνει, μήπως είναι μαθητής..δεν πάει το μυαλό μου...μήπως πάει το δικό σας;_κοίταξέ τον με νόημα_... και τέτοια!)
Το κακό είναι ότι, όπως κατάλαβα, δεν έχεις δική σου τάξη, ώστε να μην πατάς καθόλου στο γραφείο και να μη βλέπεις τα μούτρα τους.
Και κάτι άλλο που διάβασα σε άλλο post και μου την έδωσε τρελά:Πας, παιδί μου, και βγάζεις φωτοτυπίες έξω και χρεώνεσαι κιόλας, για να μην πέσεις πάνω τους; Αυτό μην το κάνεις ποτέ, ποτέ, ποτέ πια! Πας στο φωτοτυπικό, κάνεις τη δουλειά σου και τέλος!
Συμβουλή προς αντιμετώπιση της αμηχανίας σου, όταν πέφτεις πάνω τους: Παίρνεις το κινητό....το κοιτάς....ντεμέκ διαβάζεις μήνυμα....το βάζεις στο μουγκό και κάνεις ότι μιλάς....γέλα κιόλας παράλληλα για να σκάσουν από περιέργεια...
Αυτή που σε παριστάνει λογικά είναι στο προαύλιο μόνο στην εφημερία της. Ε, εκείνη τη μέρα, εσύ μακριά απ' την αυλή!! Τουλάχιστον να μην τη βλέπεις.
Δεν μπορείς να της ζητήσεις και το λόγο(πρόσεχε μην τυχόν και το κάνεις), γιατί θα σου βγει κι από πάνω και θα ισχυριστεί ότι είσαι τρελή που την κατηγορείς.
Και αφού δεν μπορείς να τους αγνοήσεις, μη δείχνεις ψαρωμένη...τη συγκεκριμένη να την κοιτάς ίσια στα μάτια και να χαμογελάς ελαφρά...(τύπου:Τι να σου πω, σε λυπάμαι!)
Αυτάάάάά....και.....ΥΠΟΜΟΝΗ!!!
Άβαταρ μέλους
falitsa
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 08 Ιαν 2007, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες