Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

αναρρωτική άδεια

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Δημοσίευσηαπό christinadede » 20 Δεκ 2009, 21:17

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΓΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ;[/b]
Άβαταρ μέλους
christinadede
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Γονικη αδεια

Δημοσίευσηαπό coraline » 21 Δεκ 2009, 00:57

:D Mα και βεβαια!Πολλοι συναδερφοι μου την εχουν χρησιμοποιησει για να παρουν π.χ τη βαθμολογια των παιδιων τους! :P
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Απαραδεκτη συμπεριφορα συναδερφων

Δημοσίευσηαπό coraline » 23 Δεκ 2009, 01:36

:D Kαι παλι Καλες Γιορτες..και με υγεια το Νεον Ετος!...Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας και τη kolovoueleni..κι εγω συμφωνω με τα χωρια κι εγω κι αλλοι συναδερφοι περασαμε πολυ ωραια και σε νησια κιολας απομονωμενα....κι εχουμε πολυ καλες αναμνησεις ...!Αναφερομαι και θελω να πιστευω σε μεμωνομενο περιστατικο ...στην επαρχιακη πολη οπου και πηρα μεταθεση ..οι συναδερφοι μου φερονται πολυ αλλοκοτα π.χ.ο Υποδιευθυντης αρνηθηκε να μου δωσει μαρκαδορο να γραψω στον πινακα ,μου απαγορευουν να παρω τα βιβλια του σχολειου να τα διαβασω..(!!!!!!!!!)..και ποικιλες αλλες συμπεριφορες εξαιρετικα μικροπρεπεις ..οπως βαζουν τα παιδια του σχολειου ..να με ρωτανε διαφορα αδιακριτα πραγματα...η να μου ζητανε διαφορα πραγματα ....(αυτο το εχω τσεκαρει ..)...και ...μια δσκαλα ...με μιμειται η με παριστανει ..(φορωντας ιδια ρουχα με μενα...εχω διαρκως το ματι της επανω μου ...-απαραδεκτο για μια γυναικα 47 ετων ..-συμπεριφορα που θα ειχε καποιος καθυστερημενος...πνευματικα -τελευταια φορα ....ηταν στην αυλη του σχολειου παριστανοντας με ....(και πιστεψτε με δεν ειμαι τρελη.....!!!!)....φορωντας ακριβως ...καταφερνοντας να με ξενερωσει εντελως.... :oops:
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

το ματι

Δημοσίευσηαπό penybabani » 26 Δεκ 2009, 17:21

εγω ειμαι 4 χρονια σε χωριο διορισμενη και δεν μπορω να πω οτι αντιμετωπιζω τετοια θεμα.....ισως βεβαια να οφειλεται στο οτι ειναι τουριστικο μερος κι ειναι πιο ανοιχτα τα μυαλα....αδιαφορησε λοιπον κι κοιτα να περνας καλα....βρες καλη παρεα :lol:
Άβαταρ μέλους
penybabani
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009, 00:00

Επαρχιακη πολη

Δημοσίευσηαπό coraline » 31 Δεκ 2009, 02:33

:lol: Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου παντως!Σου ευχομαι Καλη Χρονια!Ειναι αληθεια οτι οτι δεν επαθα σαν νεαρη αναπληρωτρια δασκαλα στα νησια (που μου φερθηκαν πολυ καλα!)το παθαινω τωρα που ειμαι 41!Ειναι αληθεια οτι ειναι μια πολη που δεν αναπτυχθηκε ποτε ,ο κυκλος ειναι υπερβολικα στενος και ειναι ιδιαιτερα κλειστοι ανθρωποι!Παντως ..πεφτει..πολυ κουτσομπολιο ...(μια δασκαλα σε ωριμη ηλικια ξερει ανα πασα ωρα και στιγμη ΤΙ κανω στην ταξη του διευθυντη που συμπληρωνω το ωραριο -τι κανω και με ποιον μιλαω στην αυλη (!!!!)...εχω αρχισει να φοβαμαι οτι με παρακολουθει και εξω τι κανω!)....Οποτε ..πεσει το αυτι της ..οτι ΘΑ Παρω καποια αδεια....ΜΟΥ ΤΟΙΧΟΚΟΛΕΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ να καταλαβω ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ κι αυτη ΑΠΟ ΕΝΤΥΠΑ ...ΚΑΙ διαφορα αλλα πραγματα ...).Η δεν ξερω ...απο...κουτσομπολια..και τετοιες συμπεριφορες ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ εντελως αθωα ...(ηρθα απο μια μεγαλη πολη )Η πρεπει να μου υποδειξετε πως να συμπεριφερθω..)Ευχαριστω Καλη Χρονια...
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Κουτσομπολιο και παραξενες συμπεριφορες

Δημοσίευσηαπό coraline » 31 Δεκ 2009, 02:45

:D Μηπως μπορει καποιος να με συμβουλεψει πως να συμπεριφερθω,,?..Πως θα μπορουσα να θιξω το θεμα στην δ/ντρια..πχ.(''Με ενοχλει που ..η ταδε δασκαλα ασχολειται μαζι μου..?''που με παριστανει στην αυλη του σχολειου ..?)Ευχαριστω...Ειμαι ετοιμη να παρω αναρρωτικη αδεια ..εχω καταλαβει το εχθρικο κλιμα...δενν τους αρεσει ουτε να δειχνω πραγματα στα παιδια!
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό kolovouelen » 02 Ιαν 2010, 20:50

Καλή χρονιά. Υγεία και ευτυχία.
Μπορείς να την αιφνιδιάσεις και μπροστά σε όλους, να τη ρωτήσεις αν έχει κάτι μαζί σου και να της πεις γι' όλα αυτά που σε ενοχλούν. Χωρίς όμως να την προσβάλλεις
Άβαταρ μέλους
kolovouelen
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 28 Ιαν 2009, 01:00

Re: Κουτσομπολιο και παραξενες συμπεριφορες

Δημοσίευσηαπό tseagori » 03 Ιαν 2010, 17:38

:D Μηπως μπορει καποιος να με συμβουλεψει πως να συμπεριφερθω,,?..Πως θα μπορουσα να θιξω το θεμα στην δ/ντρια..πχ.(''Με ενοχλει που ..η ταδε δασκαλα ασχολειται μαζι μου..?''που με παριστανει στην αυλη του σχολειου ..?)Ευχαριστω...Ειμαι ετοιμη να παρω αναρρωτικη αδεια ..εχω καταλαβει το εχθρικο κλιμα...δενν τους αρεσει ουτε να δειχνω πραγματα στα παιδια!
Καλη χρονια!!!Coraline, μηπως τελικα το προβλημα ειναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ και οχι των υπολοιπων????Μεχρι τωρα εχεις κανει τοσες δημοσιευσεις μονο για το συγκεκριμενο προβλημα!!!Ξεκολλα!!!!!!ΔΕΝ μπορει να ΜΟΝΟ ασχολουνται μαζι σου!Ηρεμησε.μην πας στη διευθυντρια .γιατι γελασει .Θα σε κουτσομπολευουν και με το δικιο τους μετα!!!!Δουλευω κοριτσι μου 16 χρονια,και κατι τετοιο δεν συμβαινει .ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ!!!!!ΞΕΚΟΛΛΑ!!!!![Οτι σου γραφω ειναι για το καλο σου.Δεν σου επιτιθεμαι ] :oops:
Άβαταρ μέλους
tseagori
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2009, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 60 επισκέπτες