Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Αχ αυτές οι μεταθέσεις....!

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Αχ αυτές οι μεταθέσεις....!

Δημοσίευσηαπό marakara » 21 Ιαν 2009, 20:03

Αχ βρε παιδιά εσείς οι νέοι δάσκαλοι που παλεύετε για τις μεταθέσεις, έχετε καμιά ιδέα για το τι θα γίνει φέτος με τις βάσεις; ΔΈ ΠΩΤΑΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΡΩΤΑΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΞΕΝΙΤΙΑ....! :(
Άβαταρ μέλους
marakara
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 06 Ιαν 2009, 01:00
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 21 Ιαν 2009, 21:43

Ό,τι γίνεται κάθε χρόνο...
από Λαμία και πάνω πήχτρα και λίγες θέσεις διατίθενται και πολλά μόρια απαιτούνται 40αρια και 50άρια για να μην συζητήσω τα 100αρια της Λάρισας. Το καλό είναι ότι με την αλλαγή του ασφαλιστικού και λόγω του φόβου ορίου ηλικίας έγιναν πολλές συνταξιοδοτήσεις και κάθε χρόνο όλο και μειώνονται οι βάσεις αλλού πολύ (βλ Τρίκαλα από 121 σε 62 μόρια μέσα σε δύο χρόνια) και αλλού λίγο (βλ Κόρινθο από 12 σε 11 μόρια). Τα υπόλοιπα γεωγραφικά διαμερίσματα παλεύονται.

Αν ενδιαφέρεσαι έχω συγκριτικό πίνακα μεταθέσεων για δασκάλους ('06/'07/'08 ) στείλε μου με π.μ. το email σου να σου στείλω το excel.
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό marakara » 21 Ιαν 2009, 22:28

ΞΕΡΩ ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ 30 ΜΟΡΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΥ ΨΗΛΑ ΑΛΛΑ... ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΛΑ ΤΙΣ ΕΧΩ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΡΙ ΦΕΤΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΠΤΩΣΗ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΝΤΩΣ :) :) :)
Άβαταρ μέλους
marakara
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 06 Ιαν 2009, 01:00
Τοποθεσία: thessaloniki


Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες