Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Μέσω ταχυδρομείου.

Δημοσίευσηαπό egoula » 15 Φεβ 2011, 00:56

Και μεις ενδιαφερόμαστε για αλληλογραφία! :)
Είμαστε το 6ο Δημ.Σχ. Πετρούπολης, Ε΄τάξη με 17 μαθητές.
Θα προτιμούσαμε μια συλλογική για αρχή και στη συνέχεια, ίσως και ατομικές μεταξύ των μαθητών.

Διεύθυνση σχολείου:

6ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης
Θεσσαλίας και Ρήγα Φεραίου
13231 Πετρούπολη
Αττικής


Ευχαριστούμε τα σχολεία που ανταποκρίθηκαν! Αυτή τη στιγμή αλληλογραφούμε ήδη! Δεν μπορούμε να ανταποκριθούμε σε νέες επιπλέον αλληλογραφίες.
Άβαταρ μέλους
egoula
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 26 Οκτ 2009, 01:00

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό efiadonis » 26 Σεπ 2012, 11:20

καλησπερα παιδια
Φετος εχω και παλι Ε ταξη..ηθελα να ρωτησω αν θελει καποιος απο εσας να αλληλογραφουμε (οι ταξεις μας ...Δεν φτασαμε ακομα στο κεφαλαιο 6 αλλα θα ηταν μια καλη αρχη νομιζω σιγα σιγα πριν φτάσουμε εκει...Μπορουμε να χρησιμοποιησουμε καθε τροπο(παραδοσιακα ,φαξ μειλ)
Άβαταρ μέλους
efiadonis
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 06 Απρ 2009, 00:00

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό anlymouris » 27 Σεπ 2012, 21:30

Απο Αρτα δεκτικοι στο αλληλογραφουμε ή να επικοινωνουμε με mail η παροδοσιακα .Ειμαστε 15 μαθητες ΣΤ ταξης και αποζηταμε συνομιλητες αλλά και φιλους :D
???????
Άβαταρ μέλους
anlymouris
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2006, 01:00

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό anlymouris » 27 Σεπ 2012, 23:11

το email του σχολειου μας το ξεχασαμε φιλοι :o
Ειναι [email protected]
???????
Άβαταρ μέλους
anlymouris
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2006, 01:00

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό gkotrotsio » 29 Σεπ 2012, 13:41

efiadonis έγραψε:καλησπερα παιδια
Φετος εχω και παλι Ε ταξη..ηθελα να ρωτησω αν θελει καποιος απο εσας να αλληλογραφουμε (οι ταξεις μας ...Δεν φτασαμε ακομα στο κεφαλαιο 6 αλλα θα ηταν μια καλη αρχη νομιζω σιγα σιγα πριν φτάσουμε εκει...Μπορουμε να χρησιμοποιησουμε καθε τροπο(παραδοσιακα ,φαξ μειλ)


Εγώ πάλι έχω Ε΄τάξη για πρώτη φορά,οπότε η ιδέα μου φάνηκε εξαιρετική! Τα παιδιά μου (13 ) ανταποκρίθηκαν στην πρότασή μου με ενθουσιασμό. Το e-mail του σχολείου μας:[email protected]
Άβαταρ μέλους
gkotrotsio
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 08 Σεπ 2007, 00:00

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ » 09 Νοέμ 2012, 23:21

Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους. Είμαστε μια Ε΄ τάξη 23 παιδιών και θα θέλαμε να αλληλογραφήσουμε, στα πλάισια της 6ης ενότητας στη Γλώσσα, με όποιον ενδιαφέρεται. (Όχι, δεν εχουμε μπει ακόμη, απλά προετοιμάζω το έδαφος)
Α! Είμαστε από το Πέραμα Μυλοποτάμου στο Ρέθυμνο.
Σας ευχαριστώ πολύ. Μπορείτε να επικοινωνήσετε σε αυτό το Mail για αρχή: [email protected]
Άβαταρ μέλους
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 24 Αύγ 2012, 08:10

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό pouka » 11 Νοέμ 2012, 13:01

Καλησπέρα Ιπποκράτη! Ενδιαφέρομαι για την αλληλογραφία. Έχω Ε' τάξη με 9 παιδιά.
Άβαταρ μέλους
pouka
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 13 Δεκ 2006, 01:00

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό sofouko » 21 Νοέμ 2012, 00:03

Και εμείς ενδιαφερόμαστε για αλληλογραφία!!! Είμαστε από τη Νέα Αρτάκη στη Χαλκίδα και έχω 15 παιδάκια!!! Ελπίζω να ενδιαφέρεται κάποιος!!! Επειδή δε θυμάμαι το εμαιλ του σχολείου, τι δικό μου είναι [email protected] αλλά και εδώ αν μου γραψει κάποιος πιστεύω θα το δω!!! :D :D :D
Άβαταρ μέλους
sofouko
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2009, 01:00

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό nin » 22 Νοέμ 2012, 19:50

Καλησπέρα! Είμαστε 2 τμήματα Ε' τάξης από τα Καμένα Βούρλα Φθιώτιδας ( 14 και 15 παιδιά) και ενδιαφερόμαστε να αλληλογραφήσουμε με άλλα σχολεία στα πλαίσια της 6ης ενότητας της Γλώσσας.
Επίσης, μιας και φέτος θα ασχοληθούμε στην ευέλικτη ζώνη με τα ιαματικά νερά και τις λουτροπόλεις της Ελλάδας, θα μας ενδιέφερε η ανταλλαγή απόψεων με άλλα σχολεία που ασχολούνται με αυτό το θέμα ή και σχολεία που βρίσκονται κοντά σε περιοχές με ιαματικές πηγές. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο : [email protected]

Ευχαριστούμε πολύ!
Άβαταρ μέλους
nin
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 30 Απρ 2007, 00:00

Re: Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό karini » 01 Δεκ 2012, 16:23

Καλησπέρα έχω κ εγώ Ε' τάξη (14 παιδιά) και θέλουμε να βρούμε μια τάξη με τον ίδιο αριθμό παιδιών για αλληλογραφία. Είμαστε από τα Χανιά, οπότε θα προτιμούσαμε να βρούμε ένα σχολείο εκτός Κρήτης. Το mail μου είναι [email protected] για όποιον ενδιαφέρεται
Άβαταρ μέλους
karini
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικοινωνία σχολείων με αλληλογραφία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης