Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Μέσω ταχυδρομείου.

Δημοσίευσηαπό venetiamilona » 05 Δεκ 2010, 21:36

6ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού.
Θα ηθελα να σας ζητησω οσο πιο αμεσα γινεται, να μου απαντήσετε για το αν επιθυμείτε να ξεκινησουμε αλληλογραφια.
Για ολα τα σχολεια της Ελλαδος.

Διευθυνση 6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
ΓΟΥΝΑΡΗ & ΜΙΑΟΥΛΗ
ΤΚ 13451
ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΑΘΗΝΑ
Άβαταρ μέλους
venetiamilona
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 01:00

Δημοσίευσηαπό skoulina » 07 Δεκ 2010, 22:07

Ενδιαφερόμαστε κι εμείς να ξεκινήσουμε αλληλογραφία με παιδιά Ε΄δημοτικού, κατά προτίμηση με κάποιο σχολείο των Χανίων (καθόσον Χανιώτισσα η δασκάλα!!!) ή της Κρήτης.
Θα θέλαμε να γίνει με τον παραδοσιακό τρόπο, τουλάχιστον για αρχή. Περιμένουμε νέα σας!
Είμαστε μαθητές του 2ου δημοτικού σχολείου Παλλήνης στην Αττική. Αν υπάρξει ενδιαφέρον θα σας ενημερώσω για τα πλήρη στοιχεία μας.
Ανυπομονούμε!
Άβαταρ μέλους
skoulina
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό kalimera » 10 Δεκ 2010, 10:03

Ενδιαφερόμαστε κι εμείς να ξεκινήσουμε αλληλογραφία με παιδιά Ε΄δημοτικού, κατά προτίμηση με κάποιο σχολείο των Χανίων (καθόσον Χανιώτισσα η δασκάλα!!!) ή της Κρήτης.
Θα θέλαμε να γίνει με τον παραδοσιακό τρόπο, τουλάχιστον για αρχή. Περιμένουμε νέα σας!
Είμαστε μαθητές του 2ου δημοτικού σχολείου Παλλήνης στην Αττική. Αν υπάρξει ενδιαφέρον θα σας ενημερώσω για τα πλήρη στοιχεία μας.
Ανυπομονούμε!


Eίμαστε κι εμείς η Ε΄τάξη του 6/θεσιου Δημ. ΣΧ. Εξαπλατάνου του Ν.Πέλλαςκι επιθυμούμε να ξεκινήσουμε αλληλογραφία με κάποιο σχολείο (κατά προτίμηση της Κρήτης διότι οι μαθητές/τριες έδειξαν ενδιαφέρον να γνωρίσουν τις μαντινάδες). Περιμένουμε....
Άβαταρ μέλους
kalimera
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 16 Σεπ 2010, 00:00

Καλή χρονιά!

Δημοσίευσηαπό mmmmarlen » 09 Ιαν 2011, 22:23

Καλή χρονιά! Ήθελα πάρα πολύ να γίνει μια τέτοια δραστηριότητα. Ανάλογα και με τη διάθεση των παιδιών βέβαια! Αύριο μπαίνω στην 6η ενότητα κι γι'αυτό δεν μπορούσα νωρίτερα να συμμετέχω στη συζήτηση. Είμαστε από το 28ο Δημοτικό Αθηνών. Αν ενδιαφέρεται ακόμα κάποιος ας στείλει για περισσότερες λεπτομέρειες.
Άβαταρ μέλους
mmmmarlen
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 04 Απρ 2007, 00:00

Δημοσίευσηαπό Ntourosgr » 14 Ιαν 2011, 00:52

γεια σας!!!ειμαστε κ εμεις ενα τμημα ε΄ταξης απο την πατρα που ενδιαφερομαστε για αλληλογραφια...σε λιγες μερες μπαινουμε στην 6ενοτητα ! ενδιαφερεται καποιος;;;; :D



Γεια σας και χρόνια πολλά. Ενδιαφερόμαστε για αλληλογραφία με την Πάτρα. Δώστε μας τη διευθυνσή του σχολείου σας και θα σας στείλουμε
αμέσως τα γράμματα.
Άβαταρ μέλους
Ntourosgr
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό Ntourosgr » 14 Ιαν 2011, 00:54

γεια σας!!!ειμαστε κ εμεις ενα τμημα ε΄ταξης απο την πατρα που ενδιαφερομαστε για αλληλογραφια...σε λιγες μερες μπαινουμε στην 6ενοτητα ! ενδιαφερεται καποιος;;;; :D



Γεια σας και χρόνια πολλά. Ενδιαφερόμαστε για αλληλογραφία με την Πάτρα. Δώστε μας τη διευθυνσή του σχολείου σας και θα σας στείλουμε
αμέσως τα γράμματα.
Είμαστε η Ε1 τάξη του 6ου Δημ. Σχολείου Πρέβεζας
Άβαταρ μέλους
Ntourosgr
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2008, 01:00

ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ 6η ΕΝΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό smarogouni » 17 Ιαν 2011, 21:36

ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΗΣ Ε΄ΤΑΞΗΣ
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ 148ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ:
148ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΣΙΤΑΚΗΣ ΚΑΙ Ι.ΦΩΚΑ
Τ.Κ. 11142
:lol:
Άβαταρ μέλους
smarogouni
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 12 Οκτ 2006, 00:00

Δημοσίευσηαπό skoulina » 18 Ιαν 2011, 23:29

καλησπερα!!!!εχω κι εγω Ε ταξη και θα ηθελα να αλληλογραφησουμε με καποιο αλλο σχολειο.Ειμαι Βολο. :)

Καλησπέρα.Την άλλη εβδομάδα μπαινουμε κι εμεις στην 6η ενότητα.Θα ήθελα κι εγω να αλληλογραφησούμε με καποιο σχολειο.
Ειμαστε απο Χανια.Τι λες;


Αν δεν αρχίσατε ακόμα αλληλογραφία, ενδιαφερόμαστε !Είμαι Χανιώτισσα δασκάλα τοποθετημένη στο 2ο Παλλήνης και θέλω να επικοινωνήσω με τον τόπο μου, έστω και με αυτόν τον τρόπο. Αν υπάρχει ενδιαφέρον απαντήστε στο φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
skoulina
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Αλληλογραφια Ε΄ταξη 6η ενοτητα

Δημοσίευσηαπό vasw » 03 Φεβ 2011, 00:15

Είμαστε απο το Ρέθυμνο, μια Ε΄τάξη 15 παιδιών και θέλουμε να αλληλογραφήσουμε μ' ένα σχολείο απο τη Βόρειο Ελλάδα ή την Πελοπόννησο.Αν κάποιο σχολείο ενδιάφερεται, ας μου στείλει mail στο [email protected] για να συζητήσουμε τις λεπτομέρειες.
Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
vasw
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό vasw » 03 Φεβ 2011, 16:56

Γεια σας και απο αρχαια Ολυμπία!
Είμαστε μια τάξη με 14 παιδιά και θα χαρούμε πολύ να αλληλογραφήσουμε με κάποια άλλη μεριά της Ελλάδας.
Περιμένουμε νέα οποιουδήποτε ενδιαφέρεται!
Η διευθυνση μας ειναι

Δημ. Σχ. Αρχαίας Ολυμπίας
ΤΚ. 27065
Αρχαία Ολυμπία
Ηλεία

Είμαστε απο το Ρέθυμνο, μια Ε΄τάξη 15 παιδιών και θέλουμε να αλληλογραφήσουμε μ' ένα σχολείο απο την Πελοπόννησο.Αν ενδιaφέρεστε, ας μου στείλετε mail στο [email protected] για να συζητήσουμε τις λεπτομέρειες.
Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
vasw
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικοινωνία σχολείων με αλληλογραφία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες