Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Πιλοτικα Σχολεια Διευρυμενου Ωραριου - Συμπληρωση ωρων

Δημοσίευσηαπό kristy » 20 Οκτ 2010, 21:05

συνάδερφοι, γεια σας, πρώτον η ενισχυτική διδασκαλία μπορεί να καλύψεί συναδέρφους μέχρι έξι ώρες! δεύτερον όπου να΄ναι έρχονται εκλογές στον κλάδο μας. σήμερα ένας συνδικαλιστής έφυγε σαν βρεγμένη γάτα από μας γιατί τόλμησε να μας πει πως δεν μπορούσαν όλα αυτά να προβλεφτούν από το καλοκαίρι ώστε να ζητήσουμε ρύθμιση του ωραρίου μας. καλό είναι λοιπόν να σκεφτούμε πώς ακριβώς θα ψηφίζουμε από εδώ και πέρα γιατί οι "βολεμένοι"συνδικαλιστές δεν έχουν όρεξη για να κάνουν τίποτε. μας τάραξαν σε μια απεργία τόσων εβδομάδων πρόπερσι και τώρα δεν κουνιέται κανείς τους. θα μας ψοφήσουν εμάς γιατί πήραν τα Εσπα και θέλουν κάποιοι να τα καρπιστούν. εγώ πάντως με όποιον συνάδερφο και να μιλήσω η μόνιμη κουβέντα είναι είμαι ψόφιος/α πώς θα αντέξουμε;
Άβαταρ μέλους
kristy
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό pefani1971 » 21 Οκτ 2010, 14:51

συνάδερφοι, γεια σας, πρώτον η ενισχυτική διδασκαλία μπορεί να καλύψεί συναδέρφους μέχρι έξι ώρες! δεύτερον όπου να΄ναι έρχονται εκλογές στον κλάδο μας. σήμερα ένας συνδικαλιστής έφυγε σαν βρεγμένη γάτα από μας γιατί τόλμησε να μας πει πως δεν μπορούσαν όλα αυτά να προβλεφτούν από το καλοκαίρι ώστε να ζητήσουμε ρύθμιση του ωραρίου μας. καλό είναι λοιπόν να σκεφτούμε πώς ακριβώς θα ψηφίζουμε από εδώ και πέρα γιατί οι "βολεμένοι"συνδικαλιστές δεν έχουν όρεξη για να κάνουν τίποτε. μας τάραξαν σε μια απεργία τόσων εβδομάδων πρόπερσι και τώρα δεν κουνιέται κανείς τους. θα μας ψοφήσουν εμάς γιατί πήραν τα Εσπα και θέλουν κάποιοι να τα καρπιστούν. εγώ πάντως με όποιον συνάδερφο και να μιλήσω η μόνιμη κουβέντα είναι είμαι ψόφιος/α πώς θα αντέξουμε;


Με κάλυψες πλήρως......Μπράβο!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pefani1971
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό mariacrete » 21 Οκτ 2010, 17:39

Τα παιδιά να δείτε πως είναι! Θηρία ανήμερα! Μόνο τη γνώση δεν προάγει το νέο σχολείο! Κι εμείς, ένας λόγος που γινόμαστε κατάκοποι κάθε μέρα πέρα από την μείωση μισθού και την αύξηση ωραρίου, είναι επειδή δεν μπορούμε να κάνουμε την δουλεία μας σωστά. Όταν κάνεις τέτοιες δουλειές πρέπει να μειώνεις την ύλη και να επικεντρώνεις το ενδιαφέρον σε συγκεκριμένα γνωστικά αντικείμενα. Αλλιώς το σχολείο καταλήγει να γίνεται από επιστημονικό εργαστήρι ο εφιάλτης στο δρόμο με τις λευκες!Και τα παιδιά στο δημοτικό είναι πολύ μικρά για θρίλερ!
Άβαταρ μέλους
mariacrete
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό nina1 » 22 Οκτ 2010, 22:09

συνάδερφοι, γεια σας, πρώτον η ενισχυτική διδασκαλία μπορεί να καλύψεί συναδέρφους μέχρι έξι ώρες! δεύτερον όπου να΄ναι έρχονται εκλογές στον κλάδο μας. σήμερα ένας συνδικαλιστής έφυγε σαν βρεγμένη γάτα από μας γιατί τόλμησε να μας πει πως δεν μπορούσαν όλα αυτά να προβλεφτούν από το καλοκαίρι ώστε να ζητήσουμε ρύθμιση του ωραρίου μας. καλό είναι λοιπόν να σκεφτούμε πώς ακριβώς θα ψηφίζουμε από εδώ και πέρα γιατί οι "βολεμένοι"συνδικαλιστές δεν έχουν όρεξη για να κάνουν τίποτε. μας τάραξαν σε μια απεργία τόσων εβδομάδων πρόπερσι και τώρα δεν κουνιέται κανείς τους. θα μας ψοφήσουν εμάς γιατί πήραν τα Εσπα και θέλουν κάποιοι να τα καρπιστούν. εγώ πάντως με όποιον συνάδερφο και να μιλήσω η μόνιμη κουβέντα είναι είμαι ψόφιος/α πώς θα αντέξουμε;


Με κάλυψες πλήρως......Μπράβο!!!!!!!!!!!


Συμφωνώ!!!!
Δεν ψηφίζω ΚΑΝΕΝΑΝ τους πια. Δεν διεκδικούν τίποτα, δουλεύουν για την εκάστοτε κυβέρνηση. Μας αφήνουν ακάλυπτους απέναντι σε γονείς και διοίκηση. Να γυρίσουν στις τάξεις και τα σχολεία μπας και γίνουν λίγο χρήσιμοι.
Άβαταρ μέλους
nina1
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό dimigo » 24 Οκτ 2010, 15:13

Επειδή βλέπω ότι στο θέμα μπήκαν και προβληματισμοί για τις επικείμενες εκλογές Αιρετών θα ήθελα να πω ότι κατά τη γνώμη μου η αποχή, το Λευκό και το Άκυρο δεν αποτελούν πολιτική θέση. Το "δεν ψηφίζω κανέναν" είναι φανερό ότι ευνοεί τις μεγάλες παρατάξεις με τους "στρατευμένους" ψηφοφόρους και αυτούς που θεωρούν τους εαυτούς τους εκλεγμένους .... Περιττό να σας πω ότι ήδη δυο πολύ γνωστοί συνδικαλιστές που ανήκουν σε μεγάλες παρατάξεις θεωρούν αμφότεροι σίγουρη την εκλογή τους στο ΚΥΣΠΕ. Αν θέλετε, λοιπόν, να στείλετε ένα μήνυμα στους συνδικαλιστές μας βρείτε άλλον τρόπο: π.χ. ψηφίστε ανεξάρτητους, μην ψηφίσετε πρωτοκλασάτα στελέχη κλπ, κλπ...
Άβαταρ μέλους
dimigo
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 28 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ptolemaida

Δημοσίευσηαπό Spyridoula » 24 Οκτ 2010, 20:13

Τα παιδιά να δείτε πως είναι! Θηρία ανήμερα! Μόνο τη γνώση δεν προάγει το νέο σχολείο!

Παρατηρείται και στα δικά σας σχολεία κάποια επιθετικότητα μεταξύ των μαθητών; Φέτος έχω τα περυσινά παιδιά μου (Β΄τάξη), τα οποία δεν είχαν ιδιαίτερα προβλήματα συμπεριφοράς. Απλώς προστέθηκε ένας νέος μαθητής, με κάποια προβλήματα, που αναστατώνει την τάξη και πίστευα ότι αυτή είναι η αιτία της σχετικής επιθετικότητας και άλλων παιδιών. Τελικά, μήπως φταίει το "νέο" σχολείο, που προκαλεί κόπωση και "νευρικότητα";
Άβαταρ μέλους
Spyridoula
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2006, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διαμαρτυρίες εκπαιδευτικών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες