Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Αναφορα αναληψης υπηρεσιας

Αναφορα αναληψης υπηρεσιας

Δημοσίευσηαπό coraline » 17 Ιουν 2010, 23:56

Σας χαιρετω!Τη Δευτερα 21/06/2010 ειναι η τελευταια μερα αναληψης Υπηρεσιας στην καινουρια οργανικη.Μηπως ξερει κανεις εαν πρεπει καποιος να παει απο κοντα ?Εαν ειναι μακρια π.χ σενησι τι γινεται?Καλο Καλοκαιρι σε ολους!
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό delagrecia » 18 Ιουν 2010, 09:43

Επικοινώνησε τηλεφωνικά με το διευθυντή του σχολείου και ζήτα του να στείλεις (αν προλαβαίνεις) με courier το φάκελο με την αναφορά ανάληψης υπηρεσίας (υπογεγραμμένη - όχι φωτοτυπία ή fax).
Αν δε δεχτεί ο διευθυντής μπορεί να σε υποχρεώσει να παρουσιαστείς.
Εγώ τρία χρόνια τώρα στέλνω ταχυδρομικώς την αναφορά. Αν δεν κάνεις ανάληψη υπηρεσίας μπορεί να χάσεις τα μόρια των καλοκαιρινών μηνών και αν πετύχεις σε "στραβό" προϊστάμενο να σου δημιουργήσει προβλήματα.
Άβαταρ μέλους
delagrecia
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: Èåóóáëïíßêç

Δημοσίευσηαπό SBARNIARHS » 18 Ιουν 2010, 21:55

Πολλοί διευθυντές τη δέχονται και με φαξ, δεν υπάρχει πρόβλημα. Μίλα όμως πρώτα με το διευθυντή σου.
Άβαταρ μέλους
SBARNIARHS
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 07 Σεπ 2007, 00:00

AΝΑΦΟΡΑ ΑΝΑΛΗΨΗς υ ΠΗΡΕΣΙΑς

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 18 Ιουν 2010, 22:12

:lol: Σας ευχαριστω και τους δυο.Προλαβαινω και με ταχυδρομειο ειμαι Αθηνα και ειναι ανοιχτα αυριο.Ειναι πολυ χρησιμες οι πληροφοριες αυτες ειδικα με τα μορια .Καλο Καλοκαιρι!
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Σε περιπτωση Αποσπασης

Δημοσίευσηαπό coraline » 18 Ιουν 2010, 22:24

Тi γινεται οταν κανουμε οντως Αναφορα Αναληψης Υπηρεσιας στην νεα μας οργανικη στο νησι πχ. και μετα βγαινουν οι Αποσπασεις Εκτος λαι παιρνουμε Αποσπαση?Προειδοποιουμε τον Δ/ντη απο τον...Ιουνιο?...Τον ..προετοιμαζουμε?Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό GATOYLA » 19 Ιουν 2010, 11:56

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ στειλει με fax.
Άβαταρ μέλους
GATOYLA
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2008, 01:00

Αποσπασεις και Αναφορα Αναληψης Υπηρεσιας

Δημοσίευσηαπό coraline » 19 Ιουν 2010, 16:06

Еυχαριστω!Και τι γινεται σε περιπτωση που οι Αποσπασεις δεν εχουν ανακοινωθει ακομα οπως ..και συμβαινει μεχρι τωρα?...Αναφερουμε οτι...ισως ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ αποσπαση....?
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό SBARNIARHS » 20 Ιουν 2010, 13:33

Πες μονο στο διευθυντή της οργανικής σου ότι εχεις κάνει αιτηση απόσπασης και περιμένεις τα αποτελέσματα... Στείλε με φαξ την ανάληψη υπηρεσίας και αν την πάρεις με το καλό θα ενημερωθούν υπηρεσιακά. Αν θέλεις τον ενημερώνεις 1 Σεπτεμβρίου τηλεφωνικά.
Άβαταρ μέλους
SBARNIARHS
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 07 Σεπ 2007, 00:00

Ευχαριστω πολυ

Δημοσίευσηαπό coraline » 20 Ιουν 2010, 15:19

:wink: Σε ευχαριστω πολυ...Ησουνπολυ κατατοπιστικος...Καλο Καλοκαιρι... :wink:
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό falitsa » 20 Ιουν 2010, 20:31

Να προσέξουμε όλοι το εξής:

Όταν η κυρία Υπουργός είχε κάνει τις περίφημες εξαγγελίες της, :twisted: είχε τονίσει σε κάποιο σημείο, ότι κανείς δε θα φεύγει από την οργανική του θέση, αν προηγουμένως δεν έχει αντικατασταθεί. Πριν έξι χρόνια αυτό είχα πάθει εγώ στην οργανική μου. Ενώ έρχονταν νέοι συνάδελφοι(ήταν στο δρόμο οι άνθρωποι)και όλοι οι αποσπασθέντες είχαν φύγει, εμένα με κρατούσε ο "ακατονόμαστος" με το στανιό και πήγα στο σχολείο της απόσπασής μου την άλλη μέρα του Αγιασμού, αφού του τηλεφώνησε ο Προϊστάμενος και του είπε να με αφήσει να φύγω.
Φέτος παρουσιάστηκα κατευθείαν στο σχολείο της απόσπασης...Αφού δεν το πίστευα ούτε εγώ και ρώτησα δύο φορές για να σιγουρευτώ...
Μακάρι όλοι οι συνάδελφοι που με το καλό πάρουν την απόσπασή τους να έχουν ήδη αντικατασταθεί από 1ης Σεπτεμβρίου... Αλλά γιατί αυτό μου φαίνεται ένα όνειρο τρελό, όνειρο απατηλό; :roll:

:idea: Σε όσους πέφτει μακριά η οργανική και σκέφτονται να στείλουν την ανάληψη υπηρεσίας, ας κλαφτούν ευγενικά στο τηλέφωνο, οι περισσότεροι διευθυντές το θέλουν αυτό! Ψηλώνουν καμιά δεκαριά πόντους έτσι! :mrgreen:
Άντε καλό καλοκαίρι να έχουμε... s1
Άβαταρ μέλους
falitsa
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 08 Ιαν 2007, 01:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Διαμαρτυρίες εκπαιδευτικών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες