Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

τοποθέτηση σε οργανικη που δεν εχω δηλώσει..!

Δημοσίευσηαπό potamda » 02 Ιουν 2010, 23:19

Στην προκήρυξη των μεταθέσεων και τοποθετήσεων, του δικού μου ΠΥΣΠΕ τουλάχιστον, αναφέρεται ξεκάθαρα ότι οι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώσουν και σχολεία που δεν εμφανίζονται στον κατάλογο με τα κενά, γιατί μπορεί να προκύψουν κενά από εσωτερικές μεταθέσεις. Νομίζω ότι πολλές φορές φταίμε κι εμείς που δε δίνουμε σημασία στις προκηρύξεις, αλλά περιμένουμε πάντα κάποιος να μας ενημερώσει.
Όσο για τη λανθασμένη λίστα με τα κενά, δεν μπορώ να πιστέψω ότι συνέβη κάτι τέτοιο και προσπαθούν να το περάσουν σα να μην έγινε τίποτα. Δεν ξεσηκώθηκαν άλλοι συνάδελφοι; Δεν μπορείς να κάνεις ένσταση;Δεν είναι παράνομες οι τοποθετήσεις; Μου φαίνεται περίεργο. Κι εγώ νέος είμαι, τι έχουμε να δούμε...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό teaching » 02 Ιουν 2010, 23:28

Στην προκήρυξη των μεταθέσεων και τοποθετήσεων, του δικού μου ΠΥΣΠΕ τουλάχιστον, αναφέρεται ξεκάθαρα ότι οι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώσουν και σχολεία που δεν εμφανίζονται στον κατάλογο με τα κενά, γιατί μπορεί να προκύψουν κενά από εσωτερικές μεταθέσεις. Νομίζω ότι πολλές φορές φταίμε κι εμείς που δε δίνουμε σημασία στις προκηρύξεις, αλλά περιμένουμε πάντα κάποιος να μας ενημερώσει.


Και στην προκήρυξη του δικού μου ΠΥΣΠΕ ανέφερε ξεκάθαρα οτι μπορούμε να δηλώσουμε σχολεία που δεν φαίνεται να εχουν οργανικό κενό λόγω ενδεχόμενης εσωτερικής μετάθεσης.
Άβαταρ μέλους
teaching
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 02 Φεβ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό maraki » 03 Ιουν 2010, 11:49

liza85 έχω μια απορία: Δηλαδή η σωστή λιστα δεν αναρτήθηκε πουθενα; Το γραφείο δεν ενημέρωσε τα σχολεία ωστε να ενημερωθούν όλοι οι συνάδελφοι;
Άβαταρ μέλους
maraki
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 25 Οκτ 2006, 00:00

Δημοσίευσηαπό vegos » 03 Ιουν 2010, 12:28

Πώς να έβγαζαν κενο αν η θέση προέκυψε μετά τις μεταθέσεις? Δε νομίζω ότι υπήρχε πρόθεση μόνο για τους νεοδιόριστους συναδέλφους. Γιατί?
Άβαταρ μέλους
vegos
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 08 Δεκ 2007, 01:00

Δημοσίευσηαπό tseagori » 03 Ιουν 2010, 20:31

Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ήταν θέμα μετάθεσης ή βελτίωσης θέσης συναδέλφου. Έκαναν λάθος στον αρχικό κατάλογο κενών που μας έδωσαν και παρέλειψαν αρκετά σχολεία. Στη συνέχεια βρήκαν το λάθος, έβγαλαν νέα λίστα, αλλά αυτή δεν έφτασε πότε στους 8 τουλάχιστον νεοδιόριστους που ξέρω.
Γίνονται και αυτα προφανώς... ας είναι πιο προσεκτικοί οι επόμενοι.
(Πολύ σωστή η συμβουλή να δηλώνουμε σχολεία ακόμα κι αν δεν εμφανίζονται στα κενά! Θα έπρεπε να μας το λένε στο γραφείο ή οι έμπειροι "μέντορες" :-))

ΜΑΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΕΧΤΗΚΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ!!!!!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ[size=249e][/size9e]ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΜΕ!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΡΩΤΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΑΙΝΕΣ.
Άβαταρ μέλους
tseagori
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2009, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διαμαρτυρίες εκπαιδευτικών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

cron