Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

τοποθέτηση σε οργανικη που δεν εχω δηλώσει..!

τοποθέτηση σε οργανικη που δεν εχω δηλώσει..!

Δημοσίευσηαπό liza85 » 01 Ιουν 2010, 13:16

ειμαι νεοδιόριστη και καναμε προσφατα κάναμε τις δηλωσεις μόνιμης τοποθέτησής μας. μαζί με άλλους 3 μείναμε στη διάθεση και μας είπαν να δηλώσουμε εκ νέου 2 σχολεία για μόνιμη τοποθέτηση.
Το θέμα είναι ότι επειδή όλοι οι συνάδελφοι δήλωσαμε να παραμείνουμε στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ, με πληροφόρησαν ότι αυτομάτως παίρνω την οργανική θέση εγώ (ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ) ως τελυταία στα μόρια.
μπορεί να γίνει νόμιμα κάτι τέτοιο;
Άβαταρ μέλους
liza85
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό debora » 01 Ιουν 2010, 13:52

8) ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΤΑ ΜΟΡΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ.
Άβαταρ μέλους
debora
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 15 Δεκ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 01 Ιουν 2010, 14:03

Ισχύει, δεν μπορεί να μείνει οργανική θέση αδιάθετη, ούτε μπορούν να μείνουν εκπαιδευτικοί στη διάθεση με οργανική θέση κενή.
Αν δεν έχει δηλώσει κανένας αυτή τη θέση, την παίρνει ο τελευταίος στα μόρια.
Η υπομονή είναι αρετή...<br>UHURU!<br>


και ευτυχώς πάντα ανταμοίβεται! ;-)
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό fofi » 01 Ιουν 2010, 14:10

ναι κ σε εμας έτσι έγινε!από τη στιγμή που υπάρχουν σχολεία κενά και δάσκαλοι δεν μπορουν να μείνουν στη διάθεση!μη σκας θα κάνεις για απόσπαση!
Άβαταρ μέλους
fofi
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 10 Σεπ 2008, 00:00

Δημοσίευσηαπό teaching » 01 Ιουν 2010, 15:30

Ναι έτσι γίνεται. Ο τελευταίος στα μόρια παίρνει την οργανική που περισεύει ακόμη κι αν δεν την έχει δηλώσει.
Άβαταρ μέλους
teaching
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 02 Φεβ 2008, 01:00

O τελευταιος στα μορια

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 01 Ιουν 2010, 17:34

Eυχομαι το καλυτερο σε ολους σας και σε οσους εχουν τοποθετηθει τωρα τελευταια! Αυτο που γραψατε..οντως ισχυει!Τι γινεται ομως εαν τον Σεπτεμβριο και μετα βγουν τα κενα και ατομα που βρισκονταν στη Διαθεση και εχουν ερθει με αποσπαση στον νομο πιασουν θεσεις τις οποιες και εμεις που καναμε τωρα ΔΗΛΩΣΕΙς ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗς δεν μπορουσαμε να πιασουμε (με ενν.λιγοτερα μορια!)
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Λειτουργικα κενα

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 01 Ιουν 2010, 17:42

Mε το προηγουμενο εννοω οτι τωρα δεν μπορει οντως να μεινει αδιαθετη οργανικη και αναγκαστικα οπως λεει και η συναδελφισσα θα παμε και σε μερη που δεν δηλωσαμε αλλα οταν βγουν τα κενα μετα τις ΑΠΟΣΠΑΣΕΙς τον Ιουνιο ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ αυτους που ειναι στη διαθεση και αυτους που ερχονται με αποσπαση σε μερη που επιθυμω και δεν μπορω να πιασω τωρα εγω και η συναδερφος !Ειναι που κατα τα αλλα δεν υπαρχει μεσον!!!!!!!Τι γινεται στην περιπτωση που ερχεται καποιος με λιγοτερα μορια σε αυτην την περιπτωση ?Μπορει να κανει καποιος ενσταση?
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Λειτουργικα κενα

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 01 Ιουν 2010, 17:42

Mε το προηγουμενο εννοω οτι τωρα δεν μπορει οντως να μεινει αδιαθετη οργανικη και αναγκαστικα οπως λεει και η συναδελφισσα θα παμε και σε μερη που δεν δηλωσαμε αλλα οταν βγουν τα κενα μετα τις ΑΠΟΣΠΑΣΕΙς τον Ιουνιο ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ αυτους που ειναι στη διαθεση και αυτους που ερχονται με αποσπαση σε μερη που επιθυμω και δεν μπορω να πιασω τωρα εγω και η συναδερφος !Ειναι που κατα τα αλλα δεν υπαρχει μεσον!!!!!!!Τι γινεται στην περιπτωση που ερχεται καποιος με λιγοτερα μορια σε αυτην την περιπτωση ?Μπορει να κανει καποιος ενσταση?
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Λειτουργικα κενα

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 01 Ιουν 2010, 17:42

Mε το προηγουμενο εννοω οτι τωρα δεν μπορει οντως να μεινει αδιαθετη οργανικη και αναγκαστικα οπως λεει και η συναδελφισσα θα παμε και σε μερη που δεν δηλωσαμε αλλα οταν βγουν τα κενα μετα τις ΑΠΟΣΠΑΣΕΙς τον Ιουνιο ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ αυτους που ειναι στη διαθεση και αυτους που ερχονται με αποσπαση σε μερη που επιθυμω και δεν μπορω να πιασω τωρα εγω και η συναδερφος !Ειναι που κατα τα αλλα δεν υπαρχει μεσον!!!!!!!Τι γινεται στην περιπτωση που ερχεται καποιος με λιγοτερα μορια σε αυτην την περιπτωση ?Μπορει να κανει καποιος ενσταση?
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό teaching » 01 Ιουν 2010, 22:44

Έχω την εντύπωση-συγχωρήστε με αν κάνω λάθος- πως αυτοί που έρχονται με αποσπαση καθώς και οσοι βρίσκονται στη διάθεση τοποθετούνται σε λειτουργικά κενα και όχι σε οργανικά κενά.
Εαν κάποιος που έχει τοποθετηθεί οργανικά επιθυμεί να υπηρετήσει σε άλλη θεση πέραν της οργανικής του κάνει αίτηση για εσωτερική απόσπαση.
Άβαταρ μέλους
teaching
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 02 Φεβ 2008, 01:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Διαμαρτυρίες εκπαιδευτικών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες