Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

απορια

απορια

Δημοσίευσηαπό coraline » 11 Ιαν 2010, 20:23

:) Εσεις τι θα κανατε....εαν...1.Η δ/ντρια του σχολειου με το ζορι σας δεχοταν και δεν σας εδινε καν κλειδι να μπειτε στο σχολειο 2.Η σχολικη συμβουλος σας τονιζε οτι ΣΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΧΑΡΗ που ερχεσαι απο τη γειτονικη πολη και σε εχουμε στη δικη μας 3.Ο Υπο/δντης δεν σας εδινε μαρκαδορο να γραψετε στον πινακα 3.Καθεστε κλειδωμενοι εξω απο το σχολειο και η συναδερφος που ειναι στην αυλη ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να σας ανοιξει3.Αγοραζατε εσεις τα χαρτονια κλπ υλικα ,οχι σαν να ησασταν εσεις η δασκαλα ΑΛΛΑ Η μαθητρια..4.Οι υπολοιποι συναδερφοι σας πετουσαν σποντες ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ σχολειου ,οπως αυτα που κανατε το μαθημα 5.Υπαρχει ενα εχθρικο κλιμα στο οποιο προσπαθειτε απεγνωσμενα να ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟΥς ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥς ο ενας εκ των οποιων σας εχει κανει παρατηρηση ΜΠΡΟΣΤΑ στα παιδια σαν να ησασταν εσεις Η μαθητρια 6.Οσοι συναδερφοι απεμειναν βαζουν τους ΜΑΘΗΤΕς να σας την σπασουν και να σας ρωτανε ΓΙΑΤΙ ΛΕΙΠΑΤΕκλπ7.Η δασκαλα η οποια μπαινετε στην ταξη της ΣΑΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ μελετωντας τι φορατε επιτρεις μηνες (χωρις να ντρεπεται..)και ενω πατε να χαλαρωσετε λιγο στην αυλη του σχολειου την βλεπετε ΣΑΝ ΚΑΡΙΚΑΤΟΥΡΑ να σας παριστανει :?
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 12 Ιαν 2010, 23:14

ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΖΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΦΥΓΩ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥΣ!!!..........
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Δημοσίευσηαπό jim_sdtv » 13 Ιαν 2010, 00:12

coraline περιγράφεις απίστευτες καταστάσεις... Σε καταλαβαίνουμε όλοι μας απλά προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώσεις. Στο σπίτι μη σκέφτεσαι αυτά και μη τα γράφεις στο forum (γιατί πάλι τα σκέφτεσαι) και μια χρονιά είναι... θα περάσει! Οι άνθρωποι δύσκολα αλλάζουν.... όσο "τσιμπάς" τόσο δε θα σ` αφήνουν σε ησυχία (κάτι σαν το στρατό :D :D ). Φρόντισε όμως να είσαι κι εσύ εντάξει (να πηγαίνεις π.χ. στην ώρα σου και να μη λειτουργείς εκδικητικά)
Άβαταρ μέλους
jim_sdtv
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 20 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ν.Έβρου

Δημοσίευσηαπό kserolas » 13 Ιαν 2010, 13:04

Κοραλίν,μίλησε στον προϊστάμενο και ζήτησέ του ,αν το βλέπεις κι εσύ ως λύση, να σε τοποθετήσει σε κάποιο γραφείο της Πρωτοβάθμιας.Ή βρες κάποιο σύμμαχο στο σχολείο σου μεχρι να περάσει η χρονιά.Όπως εδώ τόσοι άγνωστοι άνθρωποι σε καταλαβαίνουν, κάποιος κι εκεί θα είναι πρόθυμος να σε ακούσει.΄Ολο αυτό που περιγράφεις αφενός δεν αντέχεται και σίγουρα θα έχει δημιουργήσει δυσλειτουργία και στο σχολείο σου. Και πάντως χαλάρωσε και ,όπως όλοι σου είπανε εδώ, σε συμμεριζόμαστε, έχεις δίκιο, αλλά οφείλεις στον εαυτό σου να βγεις από αυτή την κατάσταση και να λύσεις το πρόβλημά σου.
Άβαταρ μέλους
kserolas
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 20 Μάιος 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 13 Ιαν 2010, 22:57

:) Σας εκτιμω ολους για την συμπαρασταση σας και σας ευχαριστω πολυ.Αυτο με το στρατο πολυ πετυχημενο :roll: και ευστοχο :? Ισως και να φταιει ο νομος στον οποιο βρισκομαι(οι κατοικοι ειναι ιδιαιτερως κλειστοι και αφιλοξενοι και ειναι Νομος Ο οποιος δουλευει με τους ντοπιους κατοικους αυτης της πολης μια ιδιαιτερως πολυ κλειστη κοινωνια κατα κοινη ομολογια).Και ο προισταμενος θα παρει το μερος των ντοπιων και οχι το δικο μου :(
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό coraline » 14 Ιαν 2010, 00:08

:) παντως και την πρωτη μερα που ο Υπ/δντης ταχα μου ειπε Καλη Χρονια ναι ναι και Χρονια Πολλα και του τονισα οτι ενω μπαινω στην ταξη του ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΡΚΑΔΟΡΟ να γραψω στον πινακα τον καινουριο (που αλλαξε απο τον κλασικο με την κιμωλια)-ναι δεν μου ειχε δωσει :oops: και τα παιδια το παρατηρησαν : :) ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΝΑ μου δωσει για να μου την σπασει ακομα πιο πολυ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ οτι εντολη της δ/ντριας ηταν να μην μου δωσει μαρκαδορο :lol:και να παω να αγορασω για να μην το χρεωθω :(
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Με εντολη τπυ ..προισταμενου

Δημοσίευσηαπό coraline » 15 Ιαν 2010, 23:16

:( Σας χαιρετω και παλι :) και σας ευχομαι ο,τι το καλυτερο :) Ευχαριστω και οσους μου συμπαρασταθηκαν :) Δυστυχως το προβλημα που ειχα με τους συναδερφους μου σε αυτην την πολυ κλειστη επαρχιακη πολη ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕ και τωρα εκτος απο τους συναδεφους , ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ (αυτον τον ...προηγουμενο της προηγ.κυβερνησης....) ο οποιος ηρθε και με ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ και οτι απο δω και περα θα με εχει στο γραφειο να με στελενει απο δω κι απο κει και μαλιστα να πληρωνω και ταξι....(συχνα σε μεγαλες χιλιομετρικες αποστασεις...ανω των 50 χλμ) :wink: Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει :)
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό divane » 16 Ιαν 2010, 21:36

δεν καταλαβαίνω τι είναι όλα αυτα από που ξεκίνησαν; από που ερχεσαι και σου κάνουν χάρη!! γίνε λίγο πιο σαφης; Είναι η πρώτη φορα που εργάζεσαι; όπως κ αν έχει όλα αυτα είναι ανεπιτρεπτα!
Άβαταρ μέλους
divane
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό divane » 16 Ιαν 2010, 21:36

δεν καταλαβαίνω τι είναι όλα αυτα από που ξεκίνησαν; από που ερχεσαι και σου κάνουν χάρη!! γίνε λίγο πιο σαφης; Είναι η πρώτη φορα που εργάζεσαι; όπως κ αν έχει όλα αυτα είναι ανεπιτρεπτα!
Άβαταρ μέλους
divane
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό stratoula » 16 Ιαν 2010, 22:25

Συγνώμη αλλά σε πια περιοχή είσαι?Όλοι, νομίζω έχουμε πάει σε σχολεία που ορισμένοι συνάδελφοι δε μας φέρονταν καλά και σε περιοχές που ο Προϊστάμενος "προστάτευε" κάποιους συναδέλφους και χαντάκωνε άλλους αλλά σε σένα πέσαν όλα μαζί. Είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά τους!!!! Υπομονή!
Άβαταρ μέλους
stratoula
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 13 Δεκ 2006, 01:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Διαμαρτυρίες εκπαιδευτικών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

cron