Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

αρμοδιοτητα my school

αρμοδιοτητα my school

Δημοσίευσηαπό katerinagk » 07 Οκτ 2013, 19:15

καλησπέρα συνάδελφοι,

καλή σχολική χρονιά!!
ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε ή τι συμβαίνει στο δικό σας σχολείο σχετικά με το my school...
ποιος το έχει αναλάβει; μόνο ένας; το ανέθεσε ο διευθυντής ή το επέλεξε;

γενικότερα οτι γνωρίζετε για αυτο από θέμα απατήσεων, ωρών απασχόλησης κλπ θα ήθελα να μου πείτε..


συναδελφικά,
Κ.Γ
Άβαταρ μέλους
katerinagk
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Re: αρμοδιοτητα my school

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 13 Δεκ 2013, 19:38

Για την ώρα το έχει αναλάβει η διεύθυνση του σχολείου αλλά έχει επιμερίσει κάποια καθήκοντα σε όλους μας.
Ο καθένας μας καταγράφει τα στοιχεία των μαθητών του και θα τα περάσει όλα η διεύθυνση του σχολείου στο my school.
Αν κρίνω από τα πόσα στοιχεία μας ζητά, είναι φόρτος εργασίας. Τουλάχιστον η αρχή.
Η υπομονή είναι αρετή...<br>UHURU!<br>


και ευτυχώς πάντα ανταμοίβεται! ;-)
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

Re: αρμοδιοτητα my school

Δημοσίευσηαπό stratoula » 19 Δεκ 2013, 02:44

Στο δικό μας σχολείο το έχει αναλάβει η διευθύντρια απλά τις τελευταίες βδομάδες δεν μπαίνει καθόλου να κάνει τις ώρες της.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stratoula
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 13 Δεκ 2006, 01:00

Re: αρμοδιοτητα my school

Δημοσίευσηαπό gkotrotsio » 19 Δεκ 2013, 19:48

Στο δικό μας σχολείο τα πράγματα έχουν ως εξής: Ο διευθυντής μας-ο οποίος είναι άψογος στη συμπεριφορά του σε όλα τα υπόλοιπα- δεν το "έχει" με τους υπολογιστές. Στην αρχή της χρονιάς λοιπόν, που μοιράστηκαν οι αρμοδιότητες, εγώ ορίστηκα υπεύθυνη για τους υπολογιστές(τον εξής έναν που υπάρχει στο γραφείο και ότι δουλειά αυτό συνεπάγεται).Οτιδήποτε λοιπόν είχε σχέση με υπολογιστές, θεωρήθηκε δική μου ευθύνη.Μέχρι εδώ καλά, γιατί τα στοιχεία ήταν περασμένα ήδη στο ΕΠΑΦΟΣ και το servey από τα προηγούμενα χρόνια. Τις τελευταίες 3 εβδομάδες όμως τα 'χω δει όλα! Απίστευτος όγκος δουλειάς, που γίνεται στα κενά μου ή όταν τελειώνω το ωράριό μου και μένω στο σχολείο μέχρι τις 2(Όλα αυτά,γιατί έχουμε μια εξαιρετική σχέση και δεν ήθελα να του χαλάσω χατίρι!) Μέχρι προχτές πού δεν άντεξα άλλο και του είπα ότι θεωρώ πολύ άδικο,όλες οι υπόλοιπες δασκάλες του σχολείου να μην έχουν καμιά ευθύνη κι εγώ να τρέχω ακόμα και για να ανοίξω τον προτζέκτορα, επειδή "μόνο εγώ ξέρω"! Κι επίσης ότι είναι καιρός η καθεμιά να αναλάβει τις υποχρεώσεις της, γιατί έφτασα στο σημείο να νιώθω το κορόιδο του σχολείου!! Το κατάλαβε, μου είπε ότι έχω απόλυτο δίκιο κι από την ημέρα εκείνη δεν μου ξαναζήτησε τίποτα. Δεν ξέρω τι θα γίνει από δω και μπρος... Πάντως το my school θα δημιουργήσει πολλά προβλήματα...
Άβαταρ μέλους
gkotrotsio
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 08 Σεπ 2007, 00:00

Re: αρμοδιοτητα my school

Δημοσίευσηαπό studiokristo » 14 Ιούλ 2018, 00:58

Σύμφωνα με το νομοθεσία, το MySchool δεν είναι αποκλειστική αρμοδιότητα του διευθυντή; Επειδή δεν έχει ιδέα από υπολογιστές ή βαριέται, γιατί πρέπει να βάζει άλλους να κάνουν τη δουλειά που του αναλογεί; Για αυτό δεν έγινε διευθυντής; Αλλιώς να ασκούμε και εμείς καθήκοντα διευθυντή.
Η φωτογραφία είναι μία υπέροχη τέχνη που αποτελεί κίνητρο ή αφορμή στο να ωθεί τους ανθρώπους να μην κλείνονται στα σπίτια τους.
Άβαταρ μέλους
studiokristo
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2018, 00:54

Re: αρμοδιοτητα my school

Δημοσίευσηαπό luckyearrings » 12 Απρ 2023, 05:51

Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση

Δεν είναι ο διευθυντής ο μόνος που μπορεί να λογοδοτήσει για το MySchool σύμφωνα με το νόμο; Γιατί να πληρώνει άλλους ανθρώπους για να κάνουν τη δουλειά του αν είναι καλός με τους υπολογιστές και δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνει;
Άβαταρ μέλους
luckyearrings
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: 12 Απρ 2023, 05:48


Επιστροφή στο Διαμαρτυρίες εκπαιδευτικών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

cron