Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΕΝΙΑΙΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ

ΕΝΙΑΙΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ

Δημοσίευσηαπό virginiad » 08 Οκτ 2011, 10:28

Ενιαίο μισθολόγιο=Η απόλυτη ξεφτίλα,εξαθλίωση και ολοκληρωτική καταστροφή!Διάλυση της αξιοπρέπειας και της ελληνικής οικογένειας.Τι κάνουμε;Ως πότε θα ανεχόμαστε τις βδέλλες που μας πίνουν το αίμα;Ποιος συνάδελφος θα έχει το κουράγιο να μπει στην τάξη και να παλέψει με 25 θηρία,όταν θα έχει καταβληθεί οικονομικά,ψυχολογικά και συναισθηματικά;Αυτή την Ελλάδα θέλουμε;Αυτά τα σχολεία ζητάμε;Αυτά τα είναι τα ευρωπαϊκά πρότυπα που μας ζητάνε να ακολουθήσουμε;Τι κάνουμε;Και μη μιλήσουμε πάλι για τις μονοήμερες απεργίες που δεν έχουν κανένα αντίκρισμα.Χρειάζεται ένας αγώνας δυναμικός και όχι οργανωμένος από το συνδικαλιστικό όργανο,που το μόνο που κάνει είναι να γίνεται το φερέφωνο της κάθε κυβέρνησης και να μας σύρει σε δήθεν απεργίες που δεν έχουν Π Ο Τ Ε κανένα αποτέλεσμα.Είμαι 15 χρόνια στην εκπαίδευση και οι απεργίες που γίνονταν είχαν πάντα στόχο την αύξηση του μισθού.Τελικά τι πέτυχαν;Τη μείωση του μισθού και μάλιστα να οδηγήσουν το δάσκαλο στα όρια της φτώχειας.Εύγε!Ας τους αφήσουμε να συνεχίσουν το θεάρεστο έργο τους...
Άβαταρ μέλους
virginiad
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 24 Σεπ 2010, 00:00

Δημοσίευσηαπό pefani1971 » 10 Οκτ 2011, 17:59

Έχεις απόλυτο δίκαιο . Και το κακό είναι πως εγώ προσωπικά δε μπορώ να κάνω άλλο απεργιά . Δεν πρέπει να βρούμε άλλους τρόπους αντίστασης;;;;;;;;;;; Τι κάνουν οι συνδικαλιστές μας ;;; τρίωρες στάσεις . Ειλικρινά δεν ξέρω τι θα γίνει και δεν ξέρω που πρέπει να στραφώ .Πάντως η ηγεσία της ΔΟΕ νοιώθω ότι μας έχει εγκαταλήψει . Κουράγιο , γιατί έρχεται και η Αξιολόγηση ..............που ένας θεός ξέρει πως και ποιος θα την κάνει......................
Άβαταρ μέλους
pefani1971
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00


Επιστροφή στο Διαμαρτυρίες εκπαιδευτικών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες