Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

διαθεση του γραφειου...

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

διαθεση του γραφειου...

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 16 Μάιος 2009, 23:05

:D Σας χαιρετω!Μετα απο 15 χρονια προυπηρεσιας..και 3 χρονια στο εξωτερικο...αποφασιασα να κανω μεταθεση στην γειτονικη πολη διπλα απο την επαρχιακη πολη απο την οποια καταγομαι.....Επειδη ως νεο μετατιθεμενη...τοποθετηθηκα προσωρινα(προσωρινη τοποθετηση..)..γυρισε απο αδεια ανατροφης..στην οργανικη της θεση ..αυτη στην οποια τη θεση ειχα ..και εγω τεθηκα στη ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ....λΟΙΠΟΝ εκτος απο....2 μηνες που καλυψα μια αναρρωτικη ..ενος δασκαλου που εσπασε την λεκανη του...στην συνεχεια...μου τηλεφωνουν καθε μερα...να ΜΕΤΑΒΩ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ..ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ...(τις οποιες η υπαλληλος του Γραφειου θεωρει δεδομενο να τις ξερω...(!)...(υπ οψιν -αναγκαζομαι να παρω ταξι-10 ευρω καθε μερα!..-+ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ-ΠΡΑΓΜΑ που δεν τους ενδιαφερει -ουτε δειχνουν κατανοηση -πραγμα που Πρωτη φορα ΒΛΕΠΩ-μΟΥ ΖΗΤΑΝ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ και συχνα περιοχες ...πολλα χιλιομετρα..απο κει που εχω κανει μεταθεση...Αισθανομαι ..να με εχουν ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣΕΙ ..ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ...εαν η κοπελα που μου ...παιρνει τηλεφωνα...ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΔΟΝΗ ..ΝΑ ΞΟΔΕΥΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ...!.....και ..αισθανομαι ..τσαλαπατημενη ....Μετα μου εξηγουν ...οτι Οσοι ειναι στη ΔΙΑΘΕΣΗ ....ετσι ειναι ...και επειτα μου λενε ειναι ΜΙΑ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΠΟΛΗ με κατοικους που ΕΥΝΟΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ...εγω ειμαι μια ξενη....επειτα εχουν την νοοτροπια να μην ειναι ιδιαιτερα φιλοξενοι με τους ξενους!!!!!!!

....Σε συνεχεια με το προηγουμενο....Ετσι λοιπον ευνοουν ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΝΤΟΠΙΟΥς-αναρωτιεμαι εαν ...με βλεπουν σαν Φοβισμενο Ποντικι ...και ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ....Εχω μια τρελη επιθυμια και αισθανομαι εντελως ηλιθια να μεταβαινω ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ για μια μερα και ανπληρωνω και ταξι...και δεν ξερω ....ΕΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΦΙΛΟΞΕΝΟΙ...και Λυπαμαι τον εαυτο μου που εχω κανει κι ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες

cron