Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ

Δημοσίευσηαπό ADAMOUSOFIA » 15 Σεπ 2011, 19:52

Αγαπητοί συνάδερφοι καλησπέρα σας! Είμαι η Αδάμου Σοφία, η συγγραφέας των βιβλίων που παρουσιάζονται στην αρχική σελίδα της παρούσας ιστοσελίδας! Θα ήθελα πραγματικά όλοι όσοι μπορείτε να τα δείτε κα να μου πείτε τη γνώμη σας ή τα σχόλιά ασς σαν εκπαιδευτικοί! Θα μου είναι πολύτιμα γιατί ο στόχος μου γι' αυτά τα βιβλία δεν είναι βέβαια ο οικονομικός αλλά ο ηθικός μια και μετά από 24 χρόνια δουλειάς και πολύχρονης εμπειρίας στην Α' τάξη και στη Β΄ θ'έλησα να τ' αποτυπώσω όσο μπορούσα στα βιβλία αυτά!Σας ευχαριστώ πολύ! Με εκτίμηση! ΑΔΑΜΟΥ ΣΟΦΙΑ
Άβαταρ μέλους
ADAMOUSOFIA
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό skoulina » 22 Σεπ 2011, 18:30

Έχεις κάνει καλή δουλειά και φαίνεται η εμπειρία. Προσωπικά δε συμφωνώ με τη γραμμή ανάμεσα στις δυο σειρές για τα μικρά γράμματα! Νομίζω ότι μπερδεύονται και μετά όταν πάνε σε κανονικό τετράδιο δεν ξέρουν πού να γράψουν! Έχω πάρει τρεις φορές πρώτη, ποτέ δεν τα χρησιμοποίησα.
Και, μια φιλική παρατήρηση, που είμαι σίγουρη ότι σου ξέφυγε! Στην ιστοσελίδα των βιβλίων σου κάπου λες με "πολύ αγάπη", ενώ το σωστό είναι "με πολλή αγάπη"![/b]
Άβαταρ μέλους
skoulina
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό ADAMOUSOFIA » 22 Σεπ 2011, 18:52

Σ' ευχαριστώ πολύ συναδέλφισσα για τις παρατηρήσεις σου και σ' ευχαριστώ που παρακολούθησες το blog μου! Επειδή διδάσκω πολλά πολλά χρόνια στην Α' τάξη πίστεψέ με τα βοηθάει και όταν έρχεται η ώρα να γράψουν σε κανονικές γραμμές έχουν πια την αίσθηση πού θα γράψουν τα μικρά και πού τα μεγάλα γράμματα! Όσο για τα τετράδια τέτοιου είδους πίστεψέ με τα χρησιμοποιούν πάρα πολλοί δάσκαλοι αφ' ενός για να μην τα γράφουν οι ίδιοι προκειμένου να εξοικονομήσουν χρόνο και αφ' ετέρου όταν έχουν πολλά παιδιά είναι επίσης εξυπηρετικό! Όσο για το "πολλή" παρόλο ππου είμαι λάτρης της γραμματικής πάντα το μπερδεύω. Σ' ευχαριστώ πάντως και σου εύχομαι καλή χρονιά και καλή δύναμη στο έργο σου! Με εκτίμηση!
Άβαταρ μέλους
ADAMOUSOFIA
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 01:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες