Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΣΟΣ!! ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

ΣΟΣ!! ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

Δημοσίευσηαπό skaradi » 14 Σεπ 2011, 20:06

Καλησπέρα σας. έχω προνήπιο στην τάξη μου ,που σήμερα έμαθα πως πάσχει από Μεσογειακή αναιμία.Μέχρι εδώ καλά.Η θεία μού είπε πως γενικά είναι καλά όμως αυτά τα παιδια΄έχουν διογκωμένο σπλήνα.Αν λοιπόν χτυπήσουν δυνατά στην κοιλία μπορεί να παθουν ρήξη με απρόβλεπτες συνέπειες.Το παιδάκι είναι σε καλή κατάσταση ούτε που φαίνεται να έχει κάτι. Σας ρωτώ όμως αν παρά την προσοχή μου χτυπήσει τι θα κάνω; Με ποιον τρόπο μπορώ να κατοχυρωθώ; Αν η μητέρα μου υπογράψει μια υπέυθυνη δήλωση ότι παρά την ευαισθησία του επιθυμεί να φοιτά το παιδί της και αναγνωρίζει τους κινδύνους ; Να ενημερώσω προϊστάμενο και σύμβουλο; Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
skaradi
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό GATOYLA » 16 Σεπ 2011, 17:54

ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΟΝΕΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΝΔΗΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΕ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ.ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ.Η ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΙ ΛΕΝΕ?ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ
Άβαταρ μέλους
GATOYLA
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό skaradi » 16 Σεπ 2011, 20:17

Ευχαριστώ για την απάντησή σου συνάδελφε Έχεις δίκιο.Είναι πολύ καλή οικογένεια.Μου έφερε δήλωση Ν.105 ότι δεν. ζητά ευθύνη σε περίπτωση τραυματισμού και θα φέρει βεβαίωση νοσοκομείου ότι το παιδί μπορεί να φοιτήσει.Και μου εξήγησε πως για να τραυματιστεί τόσο πρέπει να χτυπήσει πολυ δυνατά.
Άβαταρ μέλους
skaradi
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2008, 01:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες