Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΑΞΗΣ

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΑΞΗΣ

Δημοσίευσηαπό KLIKOY » 03 Σεπ 2011, 13:14

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΗ Κ ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ.ΟΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΤΑΞΗ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ Η ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ?ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΜΙΚΡΗ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΠΡΟΗΓΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ .ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
KLIKOY
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 08 Σεπ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 03 Σεπ 2011, 18:06

Η διανομή των τάξεων είναι πάνω από όλα θέμα συλλόγου.

Φυσικά στην περίπτωσή σου πολλά θα εξαρτηθούν από το πότε θα σε τοποθετήσουν. Αν πας στο σχολείο με τον αγιασμό (δεν το λέω τυχαία, μου έχει συμβεί ως μόνιμη) θα πάρεις ό,τι έχει μείνει.
Αν πας νωρίτερα και συμμετέχεις στη συνεδρίαση για την κατανομή τάξης, μπορείς να διεκδικήσεις ό,τι θεωρείς καλύτερο για εσένα.

Έχω υπάρξει και σε συλλόγους με κατανόηση, και σε συλλόγους με κλίκες και χατήρια και σε συλλόγους όπου ο νέος συνάδελφος (είτε έχει 1 χρόνο προϋπηρεσίας, είτε 12) παίρνει ό,τι του δώσουν.

Πάντως όποια τάξη και να πάρεις, το ίδιο διδακτικό ωράριο θα έχεις, οπότε και μικρή τάξη να μην έχεις, μπορείς να ζητήσεις να σε βοηθήσουν στο πρόγραμμα και να μην έχεις πολλά ενδιάμεσα κενά.
Η υπομονή είναι αρετή...<br>UHURU!<br>


και ευτυχώς πάντα ανταμοίβεται! ;-)
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό Spyridoula » 05 Σεπ 2011, 18:53

Το πιο πιθανό είναι ότι θα πάρεις όποια τάξη έχει μείνει. Εμείς τουλάχιστο έχουμε ήδη μοιράσει τάξεις, οπότε όποιοι έρθουν θα πάρουν ό,τι έμεινε. Δε νομίζω να πάρεις το ολοήμερο, γιατί νομίζω ότι το παίρνει υποχρεωτικά ο υποδιευθυντής του σχολείου.
Όπως λέει και η kyra_daskala, μπορείς να παρακαλέσεις το διευθυντή να σε διευκολύνει στο πρόγραμμα, πολύ πιθανό να δείξει κατανόηση.
Καλή χρονιά!
Άβαταρ μέλους
Spyridoula
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό SBARNIARHS » 06 Σεπ 2011, 12:28

Δεν είναι υποχρεωτικό να αναλάβει ο υποδιευθυντής το Ολοήμερο, μπορεί να το πάρει όποιος συνάδελφος επιθυμεί...
Άβαταρ μέλους
SBARNIARHS
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 07 Σεπ 2007, 00:00

Δημοσίευσηαπό hi-vani » 07 Σεπ 2011, 18:48

Γεια σε όλους και καλή σχολική χρονιά! Φέτος στο σχολείο που πήγα έχω την οργανική μου και η τελευταία επιλογή τάξης είναι ανάμεσα σε μένα και μια δασκάλα που έχει χρόνια στο σχολείο με απόσπαση. Ποια προηγείται; Δε θα συνεχίσει τάξη εκείνη γιατί ξέρω ότι θα την έπαιρνε σε εκείνη την περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
hi-vani
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2006, 01:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες

cron