Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ρυθμιση υπεραριθμιων

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

ρυθμιση υπεραριθμιων

Δημοσίευσηαπό juliadimopoulou » 08 Μάιος 2011, 18:39

:wink: σας χαιρετω!Μηπως ξερει κανεις σε περιπτωση υποβιβασμου του σχολειου εαν καποιος χαρακτηριστει υπεραριθμος τι γινεται μετα.Υπαρχει περιπτωση να χαθει η οργανικη λογω υποβιβασμου?Υπαρχει περιπτωση να χαθει η θεση ? :wink:
Άβαταρ μέλους
juliadimopoulou
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 00:00

Δημοσίευσηαπό dimigo » 09 Μάιος 2011, 15:07

... εννοείται ότι χάνεται η θέση. Όταν ένα 12θεσιο σχολείο γίνει 10θεσιο χάνονται δυο θέσεις.
Τώρα για το ποιος ή ποιοι θα φύγει, πολύ σύντομα και χωρίς αναφορά σε διατάξεις: αν υπάρχου πολλοί ενδιαφερόμενοι να φύγουν προηγούνται αυτοί με τα περισσότερα μόρια. Αν δεν θέλει να φύγει κανένας, χάνει την οργανική του (και μένει στη διάθεση) αυτός που τοποθετήθηκε τελευταίος στο σχολείο.
Περισσότερα στην ιστοσελίδα
http://www.gdimitrakopoulos.gr/files/enimerotiko_1.pdf
του συναδέλφου αναπληρωτή αιρετού στο ΚΥΣΠΕ Γ. Δημητρακόπουλου. Διάβασε το pdf αρχείο και πιστεύω ότι θα λυθούν όλες σου οι τις απορίες.
Άβαταρ μέλους
dimigo
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 28 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ptolemaida

Εαν καποιος δεν εχει κανει δηλωση οριστικης τοποθετησης

Δημοσίευσηαπό juliadimopoulou » 10 Μάιος 2011, 04:31

Εαν καποιος δεν εχει κανει ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΘΕΤΗΣΗς ΤΟΝ Νοεμβρη .Δυστυχως εκτος αυτου στην επαρχιακη πολη αυτη επειδη ο αιρετος εξασφαλισε τη δικια μου ψηφο η νομιζε οτι εξυπηρετησε τωρα προς αναζητηση νεων ψηφων θα τοποθετησει τους μετατιθεμενους και εγω που μπηκα προ διετιας στον Νομο ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ
Άβαταρ μέλους
juliadimopoulou
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 00:00

Υπεραριθμιες

Δημοσίευσηαπό juliadimopoulou » 10 Μάιος 2011, 04:48

Οταν καποιος επιθυμει να μεινει υπεραριθμος τι γινεται.Εχει υποβιβασμος στο σχολειο μου και δυστυχως δεν εχω κανει δηλωση τοποθετησης τον Νοεμβριο .Τι θα γινει σε αυτην την περιπτωση?Εχω δικαιωμα να κανω αιτηση μεταθεσης τον Νοεμβριο του 2011?Υποτιθεται οτι εχω υπηρετησει την οργανικη μου.
Άβαταρ μέλους
juliadimopoulou
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 00:00

ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΕς

Δημοσίευσηαπό juliadimopoulou » 10 Μάιος 2011, 04:51

Οταν καποιος δεν εχει κανει τον Νοεμβριο δηλωση οριστικης τοποθετησης για να τοποθετηθει φετος συγκρινεται με αυτους που πηραν μεταθεση στον Νομο φετος?εΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ?
Άβαταρ μέλους
juliadimopoulou
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 00:00

dimigo

Δημοσίευσηαπό juliadimopoulou » 10 Μάιος 2011, 04:53

Eυχαριστω πολυ τον dimigo! :wink: Kαλη επιτυχια σε ολους!
Άβαταρ μέλους
juliadimopoulou
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 00:00

ρυθμιση υπεραριθμιων

Δημοσίευσηαπό juliadimopoulou » 10 Μάιος 2011, 13:46

:wink: Eυχαριστω για την ενημερωση και παλι.Απο το Γραφειο μου ειπαν οτι αυτοματα θα τοποθετηθω τωρα που συνεδριαζει το ΠΥΣΠΕ σε οργανικο κενο ομορης περιοχης.Δεν ισχυει αυτο?Εχω τοποθετηθει τελευταια. :wink:
Άβαταρ μέλους
juliadimopoulou
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 00:00

Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΩΝ

Δημοσίευσηαπό dominique » 12 Μάιος 2011, 01:38

:wink: Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ απο το ΠΥΣΠΕ στο Διαδικτυο για τοποθετηση οργανικα υπεραριθμων απο υπεραριθμια ειναι κατι που ισχυει δλδ κατι σιγουρο?Ημουνα η τελευταια που τοποθετηθηκε τον Ιουνιο που υποβιβαστηκε το σχολειο μου κλπ και με τοποθετησαν σαν ΟΡΑΝΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΗ σε σχολειο ομορης περιοχης .Ειναι κατι σιγουρο αυτο ? :wink:
Άβαταρ μέλους
dominique
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 09 Μάιος 2011, 00:00

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΥΣΠΕ για την τοποθετηση των οργανικα υπερα

Δημοσίευσηαπό dominique » 12 Μάιος 2011, 04:05

Σας χαιρετω κι εγω.Τωρα τελευταια γινεται πολυς λογος απο ο,τι ειδα και στο forum και γενικα για τις υπεραριθμιες λογω του επικαιρου θεματος των συγχωνευσεων των σχολειων..Απ ο,τι ειδα το θεμα απασχολει κι αλλους συναδερφους αυτην την εποχη.Μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει οταν το ΠΥΣΠΕ τοποθετει εναν υπεραριθμο εκπ/κο σαν κι εμενα που ημουνα στη Διαθεση και μετα κριθηκα υπεραριθμη λογω υποβιβασμου του σχολειου μαζι με αλλους ΣΕ ΟΡΓΑΝΙΚΟ ΚΕΝΟ ΠΕΡΙΟΧΗς ΟΜΟΡΗς αυτο θεωρειται ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΘΕΣΗ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΙΣΤΙΚΗς ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΥΠ ΟΨΙΝ ΤΟΝ Ννεμβριο του 2010). :roll: ας μου εξηγησει καποιος :roll:
Άβαταρ μέλους
dominique
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 09 Μάιος 2011, 00:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron