Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ζωγραφικη

Αναζήτηση εκπαιδευτικού υλικού από τα μέλη μας.

ζωγραφικη

Δημοσίευσηαπό athan_daskalitsa2008 » 14 Ιαν 2009, 18:31

Γεια σας!
Κανω ζωγραφικη στην Γ΄ταξη, και θελω να ζωγραφισουμε μια αφισα με τις 4 εποχες, η καποιο αλλο θεμα που να μπορει να γινει ομαδικα. Αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι καθε εποχη σε Α4 και να τισ ενωσουμε μετα.Μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι. Μπορει καποιος να με βοηθησει? Γνωριζετε καποιο link κλπ?...ευχαριστω πολυ.
Άβαταρ μέλους
athan_daskalitsa2008
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό katerinapan » 14 Ιαν 2009, 19:20

ΓΕΙΑ ΣΟΥ!!! ΛΟΙΠΟΝ! ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ!!! ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ Α4 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ... ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ;;;;; Α3 ΑΣ ΠΟΥΜΕ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ..... ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΑΡΑΣΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ Α3 ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΛΙΚΑ! ΟΠΩΣ ΜΠΑΜΠΑΚΙΑ, ΧΡΥΣΟΣΚΟΝΕΣ, ΕΙΔΙΚΗ ΑΜΜΟ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΕΣ, ΤΕΜΠΕΡΕΣ.... ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΕΝΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΥΛΙΚΩΝ ΑΠΛΩΝ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΩΝ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ!
ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ ΜΕ ΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΑΚΙΑ ΤΗΣ..... ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ..... ΤΑ ΜΙΚΡΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ....!
ΑΥΤΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΗΣΑ!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΦΤΙΑΞΕΤΕ![/b]
Άβαταρ μέλους
katerinapan
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό stoumbanna » 19 Ιαν 2009, 23:10

γεια χαρα! κι εγω έκανα την αφίσα με τις εποχές στο νηπιαγωγείο και μου βγήκε αρκετά καλή... όμως όταν πέρασα στη μέρα νύχτα ως θέμα και χώρισα τα παιδιά σε 4 ομάδες δυο για τη μέρα και δυο για τη νύχτα ενθουσιάστηκαν και το διασκέδασαν παραπάνω. Για τη μέρα κάναμε σκηνές με λουλούδια, ήλιο, δεντράκια, φανάρια, αμαξάκια, παιδάκια κλπ. ενώ για τη νύχτα κάστρα με φαντάσματα, νυχτερίδες, αστρέρια και φυσικά φεγγάρι,,, Βγήκε τέλειο και ήταν κολάζ και ζωγραφική μαζί. Δοκίμάστε το...[/b]
Άβαταρ μέλους
stoumbanna
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 12 Δεκ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό ANNA61 » 20 Ιαν 2009, 20:17

Έχεις δοκιμάσει ποτέ να ακολουθήσεις τα εξής βήματα; google.com-εικόνες-four seasons coloring ; Πολλές φορές όταν ψάχνω εικόνες ή ιδέες για οτιδήποτε ακολουθώ αυτά τα βήματα στο google.Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις λέξεις όπως kid's grafts ή ornaments, class decoration ή ότι άλλο αναζητάς. Αν θέλεις έγχρωμες εικόνες μη βάλεις τη λέξη coloring.; Ένα άλλο σιτε που βρήκα ψάχνοντας είναι το oriental trading έχει πολύ ωραίες ιδέες για κάθε εποχή και γιορτή ( Χριστούγεννα, Πάσχα, εποχές κ.λ.π.) Ψάξε λίγο και θα βρεις αρκετές ιδέες και όχι μόνο για τις εποχές. Αν δυσκολευτείς ξαναρώτα...
Άβαταρ μέλους
ANNA61
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008, 01:00
Τοποθεσία: ÊÑÇÔÇ

Δημοσίευσηαπό athan_daskalitsa2008 » 25 Ιαν 2009, 15:29

efxaristw poli....vrika arketa pragmata!
Άβαταρ μέλους
athan_daskalitsa2008
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00


Επιστροφή στο ΕΥΡΕΣΗ ΥΛΙΚΟΥ (για τα μέλη)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες