Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΕΚΤΗ

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΕΚΤΗ

Δημοσίευσηαπό teachme » 04 Ιαν 2012, 17:22

Γειά σας! καλή χρονιά! μπορεί να μου πει κάποιος που έχει έκτη (ή και όχι) αν οι εξισώσεις είναι τελικά μέσα στην ύλη?? στο site που λεει εξορθολογισμος υλης έχω μπει αλλά και πάλι παραμένει λίγο ασαφές έτσι όπως το παρουσιάζει και έχω ακούσει και διαφορετικές γνώμες..ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
teachme
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 02 Φεβ 2010, 01:00

Δημοσίευσηαπό maria_paok » 04 Ιαν 2012, 20:04

Χρόνια πολλά!Καλή χρονιά!
Εγώ πάντως ξεκινησα να τις διδάσκω.Έκανα το 1ο μάθημα πριν κλείσουμε για τις διακοπές των Χριστουγέννων.Πρώτη φορά ''ακούω'' ότι ενδέχεται να ειναι το κεφάλαιο εκτός ύλης.Και θεωρώ οτι ειναι αρκετά σημαντικές για να συμβαίνει κατι τέτοιο. dvra
Άβαταρ μέλους
maria_paok
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό teachme » 04 Ιαν 2012, 20:12

κι εγω αυτο ακριβώς έκανα, το πρώτο μάθημα πριν κλείσουμε..απλά αν δεις τον πίνακα οπως ειναι δοσμένος απ το υπουργείο, αναφέρει όλα τα κεφάλαια των εξισώσεων χωρίς να γράφει όμως τίποτα στα κουτάκια δίπλα τους. οπότε συμπεραίνουμε οτι ειναι μέσα, έτσι? προφανώς γιατι και στις αναλογίες μετά, χρειάζονται οι εξισώσεις..οπως και να χει ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
teachme
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 02 Φεβ 2010, 01:00

Δημοσίευσηαπό maria_paok » 04 Ιαν 2012, 21:00

΄Εχω δει τον πίνακα και θεωρώ οτι είναι μέσα.
Να είσαι καλά! paramyuia
Άβαταρ μέλους
maria_paok
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00

Re: ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΕΚΤΗ

Δημοσίευσηαπό Παντής » 25 Ιαν 2017, 13:26

Κι εγώ όπως είδα και την εγκύκλιο του Υπουργείου, πιστεύω πως είναι μέσα στην ύλη.
Θα τις διδάξω, γιατί ξαναθυμόμαστε τα ονόματα των παραγόντων των τεσσάρων πράξεων
και πώς επαληθεύουμε αυτές τις πράξεις
Άβαταρ μέλους
Παντής
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 25 Ιαν 2017, 13:11


Επιστροφή στο ΣΤ' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

cron