Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΜΑΘΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Δημοσίευσηαπό georgiageorgiou » 09 Ιαν 2010, 23:51

Είναι αλήθεια ότι η Φυσική της Ε΄είναι δύσκολη; ότι η Ε' τάξη είναι γενικά η πιο δύσκολη τάξη;

ΟΧΙ!!!!!!

O δάσκαλος της Ε΄ διαβάζει ΠΟΛΥ! Αφιερώνει πολύ χρόνο στην προετοιμασία Μαθηματικών μιας και το βιβλίο είναι πολύ κακογραμμένο , αλλά και στη Γλώσσα με το συντακτικό και τα είδη προτάσεων (ύλη Α'Γυμνασίου). :?
Άβαταρ μέλους
georgiageorgiou
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 18 Φεβ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό ARISTOS » 10 Ιαν 2010, 00:12

Είναι αλήθεια ότι η Φυσική της Ε΄είναι δύσκολη; ότι η Ε' τάξη είναι γενικά η πιο δύσκολη τάξη;

ΟΧΙ!!!!!!

O δάσκαλος της Ε΄ διαβάζει ΠΟΛΥ! Αφιερώνει πολύ χρόνο στην προετοιμασία Μαθηματικών μιας και το βιβλίο είναι πολύ κακογραμμένο , αλλά και στη Γλώσσα με το συντακτικό και τα είδη προτάσεων (ύλη Α'Γυμνασίου). :?


Πράγματι, τα βιβλία είναι υψηλών απαιτήσεων και προϋποθέτουν σκληρή δουλειά
Άβαταρ μέλους
ARISTOS
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 01 Δεκ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 10 Ιαν 2010, 15:49

Είναι αλήθεια ότι η Φυσική της Ε΄είναι δύσκολη; ότι η Ε' τάξη είναι γενικά η πιο δύσκολη τάξη;

ΟΧΙ!!!!!!

O δάσκαλος της Ε΄ διαβάζει ΠΟΛΥ! Αφιερώνει πολύ χρόνο στην προετοιμασία Μαθηματικών μιας και το βιβλίο είναι πολύ κακογραμμένο , αλλά και στη Γλώσσα με το συντακτικό και τα είδη προτάσεων (ύλη Α'Γυμνασίου). :?


Θα συμφωνήσω!

Προσωπικά έχω λιώσει στην προετοιμασία και στη διόρθωση! Οι μαθητές μου διαβάζουν γύρω στη μια ώρα καθημερινά.
Η υπομονή είναι αρετή...<br>UHURU!<br>


και ευτυχώς πάντα ανταμοίβεται! ;-)
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό kserolas » 10 Ιαν 2010, 17:58

[quote]

Δεν το πιστεύω με τίποτα ότι διαβάζουν μόνο μία ώρα! Στο σπίτι χρειάζεται και για τα παιδιά πολύς περισσότερος χρόνος προετοιμασίας,και ό,τι άλλο σας λένε είναι ψέμα. Ή, τι να πω..Αν είναι μόνο το δικό μου παιδί αργό. Βέβαια το διάβασμα ολοκληρώνεται πριν τις 8 το βράδυ με σπατάληση χρόνου και για μία δραστηριότητα καθημερινά.
Άβαταρ μέλους
kserolas
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 20 Μάιος 2009, 00:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ε' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες

cron