Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Μαθηματικά 'Ε Τάξης

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Δημοσίευσηαπό stefaki » 16 Σεπ 2009, 23:05

Σήμερα μας είπαν πως ήρθαν όλα τα βιβλία!Χάρηκα ιδιαιτέρως αλλά...το βιβλίο μαθητη των Μαθηματικών δεν έχει έρθει.Μόνο τα τετράδια εργασιών.Επίσης Γλώσσα έχουμε μόνο α'τεύχη.Εγώ δουλεύω Βοιωτία.Ξεκίνησα με επαναλήψεις και τα παιδιά δεν ξέρουν βασικά πράγματα όπως επαλήθευση πολλαπλασιασμού.Άρα για την επανάληψη έχουμε δρόμο μπροστά μας.Σκοπεύω να δουλέψω με δική μου,ξεκάθαρη, θεωρία και κάποιες ασκήσεις του βιβλίου που κρίνω καλές.Οι υπόλοιπες φυσικά δικές μου.Θα αλλάξετε τησειρά των μαθημάτων;Αν ναι,υπάρχει κάποιος που το έχει ήδη κάνει για να με βοηθήσει;Παίρνω πρώτη φορά Πέμπτη και δεν ξέρω αν κάνοντάς το μόνη μου,θα το κάνω σωστά.
Άβαταρ μέλους
stefaki
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 16 Σεπ 2009, 23:19

ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΜΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΜΕΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ -ΕΝΟΤΗΤΕΣ(ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΠΡΟΕΤΙΝΟΥΝ)ΘΑ ΔΟΥΜΕ!ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...ΒΙΒΛΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗΣ ΕΧΕΤΕ;ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙ ΤΟ ΝΕΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΤΩΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ.
STEFAKI TO MHNYMA MOY ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΤΟ ΠΗΡΕΣ;
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Δημοσίευσηαπό stefaki » 17 Σεπ 2009, 00:20

Έχουν βγει καινούρια;Θα μας τρελάνουν.Εμάς σήμερα μας έστειλαν τα παλιά!!!!!Το είχα ακούσει αλλα νόμιζα πως έκανα λάθος.Δυστυχώς δεν το έχω πάρει.Νόμιζα ότι δεν τα κατάφερες τελικά.Θα σου ξαναστείλω το mail.Ευχαριστώ πολύ!!!
Άβαταρ μέλους
stefaki
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό pls214 » 17 Σεπ 2009, 21:50

Ούτε κι εγώ ήξερα πως έχουν βγει καινούριες Γραμματικές. Από εσάς το ακούω πρώτη φορά. Κι εγώ σήμερα μοίρασα τις παλιές. Ούτε Ζάκυνθο έχουμε το βιβλίο του μαθητή στα Μαθηματικά.
Άβαταρ μέλους
pls214
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό stefaki » 17 Σεπ 2009, 23:42

Kι όμως έχει βγει.Το κατέβασα κι εγώ απ'το pi-schools και είναι πολύ ευχάριστο και καλά δοδημένο.Όμως πως να το κάνουμε;Να δουλεύοουμε με φωτοτυπίες απ'αυτό;Υποτίθεται πως μοιράστηκαν τα παλιά!
Άβαταρ μέλους
stefaki
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 18 Σεπ 2009, 15:54

ΠΑΙΔΙΑ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΕΣ !ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΤΥΠΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΘΕΩΡΙΑ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΟΠΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ.
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ε' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

cron