Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

χιουμοριστικό σκετς για τις 25 Μαρτίου;

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

χιουμοριστικό σκετς για τις 25 Μαρτίου;

Δημοσίευσηαπό ligina » 30 Ιαν 2011, 13:52

έχετε κάτι υπόψη σας;
Άβαταρ μέλους
ligina
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 08 Δεκ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό raulita » 30 Ιαν 2011, 14:37

Υπάρχει ένα εδώ που λέγεται "Το σκετς".'Εχει πολύ γέλιο..Εμένα το έπαιξαν πέρυσι τα παιδάκια μου, για αυτό όποιος έχει κάτι άλλο υπόψιν του ας μου στείλει και π.μ.Υπάρχει ένα θεατρικό με ένα μαθητή που ενώ διαβάζει το μάθημα της ιστορίας τον πάιρνει ο ύπνος και ξυπνάει στο κρυφό σχολειό.Είναι ένα χομουριστικό θεατρικό αλλά δεν το βρίσκω πουθενά, αν το έχει κανενας συνάδελφος ας με ενημερώσει...Ευχαριστώ πολύ!!!
Άβαταρ μέλους
raulita
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό christinadede » 30 Ιαν 2011, 22:46

Υπάρχει ένα εδώ που λέγεται "Το σκετς".'Εχει πολύ γέλιο..Εμένα το έπαιξαν πέρυσι τα παιδάκια μου, για αυτό όποιος έχει κάτι άλλο υπόψιν του ας μου στείλει και π.μ.Υπάρχει ένα θεατρικό με ένα μαθητή που ενώ διαβάζει το μάθημα της ιστορίας τον πάιρνει ο ύπνος και ξυπνάει στο κρυφό σχολειό.Είναι ένα χομουριστικό θεατρικό αλλά δεν το βρίσκω πουθενά, αν το έχει κανενας συνάδελφος ας με ενημερώσει...Ευχαριστώ πολύ!!!


ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΚΡΟ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ! ! ! ! !
Άβαταρ μέλους
christinadede
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό stavroschrist » 30 Ιαν 2011, 23:26

νομιζω πως γενικα δεν ειναι κατι αστειο η ιστορια του 1821. Αποψη μου!
Άβαταρ μέλους
stavroschrist
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 29 Σεπ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό potamda » 31 Ιαν 2011, 00:08

Συγγνώμη αλλά μου φαίνεται άτοπο σε μια εθνική εορτή να ανεβάσει κάποιος χιουμοριστικό σκετς!!! Πού χωράει το αστείο; Στα 400-500 χρόνια σκλαβιάς, στον πόλεμο, στους νεκρούς; Δεν καταλαβαίνω...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό kolovouelen » 31 Ιαν 2011, 01:10

Εχω δει μερικά χιουμοριστικά θεατρικά (τα περισσότερα για την επέτειο του Όχι). Το χιουμοριστικό είναι ο διάλογος που δείχνει την έπαρση και την αλαζονεία του Μουσολίνι π.χ
Άβαταρ μέλους
kolovouelen
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 28 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό raulita » 31 Ιαν 2011, 16:45

Απλά ξεφεύγεις λίγο από τα συνηθισμένα.Άποψή μου.Ούτωσ ή αλλως τα μηνύματα θα τα περάσουμε γτ θα έχουμε δύο θεατρικά.Επιπλέον δεν είπαμε να χλευάσουμε τα 400 χρόνια σκλαβιάς!!!!Ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Υπάρχουν και τέτοιου είδους θετρικά που περνάνε μνμ χωρίς όμως να κουράζονται και τα παιδιά που το βλέπουν!!!!
Άβαταρ μέλους
raulita
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό ligina » 03 Φεβ 2011, 21:38

η αλήθεια είναι πως τα παιδιά χαίρονται περισσότερο όταν παίζουν κωμικά σκετς, γιατί γελάνε, τους "αρέσει", το κάνουν με κέφι.
αν έχετε όμως να μου προτείνεται κάποιο δραματικό σκετς που να μην είναι "μια από τα ίδια", καλοδεχούμενο.
Άβαταρ μέλους
ligina
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 08 Δεκ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό nerothos » 03 Φεβ 2011, 22:18

Για να μην κάνουμε "μια απο τα ίδια" λοιπόν πρέπει τα παιδιά να παίξουν κωμικό σκετς το θέμα της απελευθερωσης. Μην μας πουν και φασίστες στο σύλλογο.
Άβαταρ μέλους
nerothos
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 02 Οκτ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό potamda » 04 Φεβ 2011, 16:46

ligina, κατάλαβα τη σκέψη σου, αν και λίγο διαφωνώ ότι τα παιδιά περνάνε καλύτερα με κωμικά σκετς. Νομίζω ότι γενικά τους αρέσει το θέατρο, ό,τι κι αν παίζουν. Και τα δραματικά σκετς έχουν την ομορφιά τους, άσε που οι πρόβες δε χρειάζεται να 'ναι ...δραματικές.
Αν έχεις μεγάλα παιδιά, ρίξε μια ματιά στο "Μεγάλο Χρέος" (υπάρχει εδώ στην ενότητα 25η Μαρτίου, θεατρικά). Ωραίο θεατρικό, αν και λίγο απαιτητικό στους ρόλους, αρκετά πρωτότυπο, δε θέλει πολλά σκηνικά, με αστείες στιγμές και πολύ ωραίο μήνυμα στο τέλος. Μπορεί και συνδυάζει πολλά και σίγουρα θα περάσουν ευχάριστα οι μαθητές σου. Όταν το ανέβασα πριν 2-3 χρόνια, θυμάμαι τους γονείς στην αρχή να γελάνε και στο τέλος να είναι δακρυσμένοι από συγκίνηση.
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2008, 01:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Ε' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

cron