Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

χιουμοριστικό σκετς για τις 25 Μαρτίου;

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Δημοσίευσηαπό raulita » 04 Φεβ 2011, 18:21

" Μην μας πουν και φασίστες στο σύλλογο"...Συνάδελφε, ξαναλέμε δεν θα γελιοποιήσουμε το θέμα της απελευθέρωσης και δεν ζητήσαμε ένα σκετς στο οποίο θα μιλάει ο Κολοκοτρώνης με το Δράμαλη και θα λένε αστειάκια.Τεσπα με τα πολλά βρήκα κάποια ωραία θετρικά στη σελίδα αυτή
http://users.sch.gr/dimandrik/pempti_1.htm.
Μου άρεσε πολύ "Από το σήμερα στο χθες"..

Προειδοποίηση!!!nerothos μην το το διαβάσεις ούτε να το δώσεις στους μαθητές σου.Είναι του σατανα!!ΟΟΥΥΥΥ!!666!!Άσε που κινδυνεύεις να σε πουν και προοδευτικό..Γιατί εγώ πραγματικά ζω για να μην με πουν φασίστα!!!!Τραγικό!!Θα καταρρεύσω!!(χιούμορ προοδευτικό, συγχωρεσέ με)
Άβαταρ μέλους
raulita
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό daimonas » 04 Φεβ 2011, 21:04

raulita...πες τα..γιατι δεν μπορω να καταλαβω δηλαδη το δραματικο τι διαφορα εχει απο το χιουμοριστικο..αρα οι αρχαιοι ημων προγονοι να μην γραφανε κωμωδιες..να γραφανε μονο τραγωδιες...γιατι μονο οι τραγωδιες περνανε μηνυματα....ο αριστοφανης..δεν αξιζει να υπαρχει σαν ατομο στην ιστορια μας...
και θελουμε μετα να παμε μπροστα σαν λαος...
σωστα προσκολημενοι στο παρελθον..
και μετα ρωτας τα παιδια τι γιορταζουμε 25 μαρτιου
και σου απαντανε το οχι..εχετε δικιο μονο δραματικα και σοβαρα..
πφφφ...χιουμορακι
Άβαταρ μέλους
daimonas
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 07 Οκτ 2008, 00:00

Δημοσίευσηαπό raulita » 04 Φεβ 2011, 21:10

OYYYYYYYYY OYYYYY παλιοπροοδευτική...Πιπέρι στο στόμα σου.ξου ξου ξου
Άβαταρ μέλους
raulita
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό daimonas » 04 Φεβ 2011, 21:11

αν θες το γυριζω και σε σκετσακι...!παιδια παντως αν βρειτε κατι καλο ανεβαστε το!
Άβαταρ μέλους
daimonas
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 07 Οκτ 2008, 00:00

Δημοσίευσηαπό kolovouelen » 05 Φεβ 2011, 16:19

Άβαταρ μέλους
kolovouelen
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 28 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό ellias » 05 Φεβ 2011, 23:59

raulita Το σκετς που ζητάς το έχω σε φωτοτυπίες αν το θες στείλε ένα μηνυμα στο [email protected] με τη διεύθυνσή για να στο στείλω με το ταχυδρομείο. Το είχα παρουσιάσει με την τάξη μου το 1999 μάλλον
Άβαταρ μέλους
ellias
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 01 Μαρ 2007, 01:00

Δημοσίευσηαπό raulita » 06 Φεβ 2011, 21:40

raulita Το σκετς που ζητάς το έχω σε φωτοτυπίες αν το θες στείλε ένα μηνυμα στο [email protected] με τη διεύθυνσή για να στο στείλω με το ταχυδρομείο. Το είχα παρουσιάσει με την τάξη μου το 1999 μάλλον

Σε ποιο θεατρικό αναφέρεσαι; Σε αυτό με τον μαθητή που διαβάζει το μάθημα της Ιστορίας και ξυπνάει στο κρυφό σχολειό;
Άβαταρ μέλους
raulita
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό ellias » 06 Φεβ 2011, 22:01

Ναι σε αυτό raulita
Άβαταρ μέλους
ellias
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 01 Μαρ 2007, 01:00

Δημοσίευσηαπό skoulina » 11 Απρ 2011, 19:23

Συγγνώμη αλλά μου φαίνεται άτοπο σε μια εθνική εορτή να ανεβάσει κάποιος χιουμοριστικό σκετς!!! Πού χωράει το αστείο; Στα 400-500 χρόνια σκλαβιάς, στον πόλεμο, στους νεκρούς; Δεν καταλαβαίνω...


Αν και καθυστερημένα, λέω κι εγώ την άποψή μου:
Μια χρονιά είχαμε παίξει τον "Καραγκιόζη στην Επανάσταση" και ήταν πολύ ωραίο! Ούτε ένας δεν παρεξήγησε τις προθέσεις μας, τα παιδιά συμμετείχαν με πολύ ενθουσιασμό και ήταν κάτι το ξεχωριστό και το ιδιαίτερο
Άβαταρ μέλους
skoulina
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Re: χιουμοριστικό σκετς για τις 25 Μαρτίου;

Δημοσίευσηαπό jennykaroumpali » 04 Δεκ 2012, 23:17

Καλησπέρα!
Εγώ έχω ανεβάσει χιουμοριστικό σκετς, αλλά με Γυμνάσιο: Σε μία καφετέρια έφηβοι συζητούσαν για τα φιλοσοφικά νοήματα της Εθνικής Επετείου, χρησιμοποιώντας χιουμοριστικές ατάκες. Διαπραγματεύονταν θέματα όπως τι σημαίνει αγάπη για την πατρίδα και πως αυτή διαχρονικά εκφράζεται, ειδικά σε καιρούς ειρήνης...
Άβαταρ μέλους
jennykaroumpali
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 25 Οκτ 2010, 00:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ε' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

cron