Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Εκπαιδευτικη επισκεψη επιεικως απαραδεκτη

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Εκπαιδευτικη επισκεψη επιεικως απαραδεκτη

Δημοσίευσηαπό afroditi » 23 Ιαν 2010, 12:14

καλημερα.ειμαι δασκαλα Δ τάξης και επισκεφθήκαμε για πρόγραμμμα ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ από ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑ που γίνεται σε Μεταμόρφωση στο PARADISE MINI FOOTBALL. Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο !!!! με επιείκεια.το πρόγραμμα διάρκεια 40 λ.ενώ μςα είχαν πει 90 λ. ,όχι βιωματικό, τα παιδιά ακίνητα σε καρακλέκια να ακούνε απλώς.μετά τα άφησαν στα γηπεδάκια ποδοσφαίρου να παίξουν ποδόσφαιρο[ τα κορίτσια είχαν βαρεθεί]
και χψρίς επιτήρηση.
Απόδειξη επίσης θα σταλεί στο σχολείο... τι σκηνικό είναι αυτό με τις αποδείξεις που κανείς δε δίνει σε σχολείο?????
Άβαταρ μέλους
afroditi
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό elenikark » 23 Ιαν 2010, 15:18

Καλά έκανες και μας το είπες γιατί κάθε φορά που πάμε με τα παιδιά επίσκεψη έχω αυτό το άγχος. Την είχαμε πάθει κι εμείς μια φορά με θέατρο, που ήταν εγκεκριμένο από το ΥΠΕΠΘ (καλά μεθυσμένοι είναι όταν δίνουν τις εγκρίσεις????) και ήταν τόσο άθλιο, που δε φαντάζεσαι...Από το παίξιμο των ηθοποιων μέχρι τα σκηνικά... Λες και απευθυνόταν σε άτομα με IQ 20... Από τότε, αν δεν επισκεφτώ πρώτα το χώρο ή δε δω το θέατρο ή την κινηματογραφική ταινία, δεν τα πηγαίνω πουθενά.
Άβαταρ μέλους
elenikark
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό coraline » 23 Ιαν 2010, 15:27

Εαν ειστε στην Αθηνα πολυ αξιολογες παραστασεις ειναι στο Θεατρο της Μικρης Πορτας-Ξενιας Καλογεροπουλου! :(
Άβαταρ μέλους
coraline
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό dimvlachou » 26 Ιαν 2010, 00:32

Εμείς σήμερα πήγαμε κινηματογράφο. Είδαμε το μικρό Νικόλα. Ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ό ! Είναι λίγο αυτό που σας λέω. Απ' τις λίγες φορές που οι μαθητές ήταν τόσο ήσυχοι. Να πάτε και με τα παιδιά σας και με τους μαθητές σας, αν σας δοθεί η ευκαιρία.
Άβαταρ μέλους
dimvlachou
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 30 Μαρ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό thalitsasav » 26 Ιαν 2010, 16:42

σε ποιον κινηματογραφο παιζει το μικρο νικολα και για ποιες ηλικιες ειναι?
Άβαταρ μέλους
thalitsasav
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 19 Σεπ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό dimvlachou » 26 Ιαν 2010, 21:32

Εγώ είμαι από νησί. Δεν ξέρω για άλλα μέρη πού παίζεται. Είναι μεταγλωτισμένο. Δεν είχε υπότιτλους κι έτσι το είδαν από Α' ως και ΣΤ' χωρίς δυσκολία. Άρεσε πολύ πολύ!
Άβαταρ μέλους
dimvlachou
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 30 Μαρ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό thalitsasav » 27 Ιαν 2010, 18:27

ok σ' ευχαριστω πολυ....θα το ψαξω!!!
Άβαταρ μέλους
thalitsasav
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 19 Σεπ 2009, 00:00


Επιστροφή στο Δ' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες