Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ευελικτη ζωνη

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

ευελικτη ζωνη

Δημοσίευσηαπό pirlipopon » 19 Σεπ 2009, 23:09

εχετε καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω σε παιδια της γ ταξης στα πλαισια της ευελικτης ζωνης;(εκτος απο διατροφη)....
που μπορω να βρω ολοκληρωμενη εργασια;
Άβαταρ μέλους
pirlipopon
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: ?????

Δημοσίευσηαπό kyra_daskala » 20 Σεπ 2009, 09:23

Εγώ με τριτάκια έχω τρέξει πρόγραμμα για την ασφάλεια στο διαδίκτυο, τα ζώα και τα φυτά της περιοχής μου, οικολογικά παραμύθια με θέμα τη θάλασσα και για την ασφάλεια των πεζών.
Αν θέλεις να δεις υλοποιημένες ιδέες μπορείς να τσεκάρεις στα site των διευθύνσεων εκεί που είναι οι ανακοινώσεις για τα Πολιτιστικά, Περιβαλλοντικά και τα Αγωγής Υγείας θέματα.
Π.χ της Α Αθήνας είναι γεμάτα ιδέες... http://dipe-a-athin.att.sch.gr/html/agodh_ygeias.html
Άβαταρ μέλους
kyra_daskala
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 01:00
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό ANNA61 » 20 Σεπ 2009, 23:33

Εμείς θα κάνουμε τον Καραγκιόζη. Υπάρχει αρκετό υλικό στην ιστοσελίδα του Μουσείου κινουμένων σχεδίων του Σπαθαρη...
Άβαταρ μέλους
ANNA61
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008, 01:00
Τοποθεσία: ÊÑÇÔÇ

Δημοσίευσηαπό KATERINAANGELOU » 21 Σεπ 2009, 15:50

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΩΣ modules ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ;
Άβαταρ μέλους
KATERINAANGELOU
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό marialekaki » 22 Σεπ 2009, 00:46

:D Καλη σχολικη χρονια σε ολους!Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει στα θεματα ευελικτης ζωνης της πεμπτης Δημοτικου!
Άβαταρ μέλους
marialekaki
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό pg » 22 Σεπ 2009, 10:41

καλημερα!εγω στην πεμπτη θα κανω ευελικτη με θεμα την πελοποννησο( γεωγραφικα,ιστορικα,λαοραφικα κτλ) πειδη διδασκω κορινθια.μπορειςνα κανεις το ιδιο αναλογα σε ποια περιοχη βρισκεσαι... :)
Άβαταρ μέλους
pg
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 07 Δεκ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό eygenia » 24 Σεπ 2009, 10:03

[b]ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ ΑΓΩΓΗ[/b]
ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ



ΛΑΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ -ΓΙΟΡΤΕΣ ΗΘΗ ΕΘΙΜΑ



ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ- ΨΑΞΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΤΕ ΚΑΙ ΓΕΥΤΕΙΤΕ
Άβαταρ μέλους
eygenia
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 26 Οκτ 2006, 00:00

Re: ευελικτη ζωνη

Δημοσίευσηαπό eygenia » 24 Σεπ 2009, 10:06

εχετε καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω σε παιδια της γ ταξης στα πλαισια της ευελικτης ζωνης;(εκτος απο διατροφη)....
που μπορω να βρω ολοκληρωμενη εργασια;


ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ evamvaka@sch. gr ΄ΜΗ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΦΗΜΙΖΩ
Άβαταρ μέλους
eygenia
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 26 Οκτ 2006, 00:00

Gia tin triti

Δημοσίευσηαπό Isavellapapa » 28 Σεπ 2009, 00:25

:P :lol: Efxaristo poly !einai poly katatopistika ola!Ena thema episis pou ithela na proteino ki ego ,einai TA PALIA H Paradosiaka epagelmata!Mou eixan ferei ta paidia plirofories sxetika me epaggelmata pou den yparxoun pleon...p.x....galata,...amaxa,klp :lol:
Άβαταρ μέλους
Isavellapapa
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό sofianthimou » 28 Σεπ 2009, 22:16

:D Καλη σχολικη χρονια σε ολους!Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει στα θεματα ευελικτης ζωνης της πεμπτης Δημοτικου!

ΤΟΣΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΒΟΗΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΔΡΟΒΙΟΤΟΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ΖΩΑ -ΦΥΤΑ-ΣΥΝΘΗΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ)ΚΑΙ ΤΗ ΜΟΛΥΝΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΦΟΥ ΜΕΛΕΤΗΘΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ.
ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ "ΧΟΙΡΙΝΗΣ "ΓΡΙΠΗΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ....ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ(ΚΑΛΕΣ-ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...ΥΠΟΧΟΝΔΡΙΣΜΟ...)
ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΦΙΕΡΩΣΑ ΕΝΑ ΔΙΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ CD ΓΙΑ ΒΙΣΤΟΝΙΔΑ ΚΑΙ ΔΑΣΟΣ ΔΑΔΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ
Άβαταρ μέλους
sofianthimou
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00
Τοποθεσία: THESSALLONIKI

Επόμενο

Επιστροφή στο Γ' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες