Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Τέλος το Α' τεύχος..και τώρα;

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Τέλος το Α' τεύχος..και τώρα;

Δημοσίευσηαπό vinie » 25 Νοέμ 2011, 22:07

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από πολύ "τράβηγμα" της ύλης του πρώτου τεύχους, υπολογίζω να τελειώσει μέσα στην εβδομάδα. Το θέμα είναι...τι κάνω τώρα;
Σκέφτηκα:
-Επανάληψη όλης της γραμματικής ως τώρα με κείμενα του ανθολογίου και όοοταν αποκτήσω βιβλίο να το συνεχίσω.
-Να προχωρήσω γραμματική σύμφωνα με το δεύτερο τεύχος αλλά πάλι με κείμενα ανθολογίου κ δικό μου υλικό και όοταν έρθει το βιβλίο να περάσω τα μαθήματα που έχω διδάξει τη γραμματική τους και να συνεχίσω από αργότερα.

Επειδή είναι πρώτη φορά που έχω Γ γενικά με αγχώνει το αν θα μου βγει η ύλη. Όσοι έχετε εμπειρία ή αντιμετωπίζετε το ίδιο πρόβλημα, τι θα μου προτείνατε;
Άβαταρ μέλους
vinie
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 23 Σεπ 2007, 00:00

Δημοσίευσηαπό varvarak » 26 Νοέμ 2011, 19:49

Έχω και εγώ Γ΄ταξη και μου απομένει μια ενότητα ακόμα. Μάλλον θα συνεχίσω με φωτοτυπίες αλλά μόνο το κείμενο της Γλώσσας. Άλλωστε δεν έχουμε ανθολόγια και έτσι πάλι βγάζω φωτοτυπίες. Γραμματική κάνω δική μου και όχι απαραίτητα με τη σειρά του βιβλίου. Ασχολούμαι πολύ με την παραγωγή γραπτού λόγου και έτσι δε νομίζω ότι θα βαρεθούμε.Πάντως μην αγχώνεσαι αφού κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι θα γίνει μια και κανείς δε βρέθηκε ποτέ σε τέτοια κατάσταση όπως εμεις φέτος.
Άβαταρ μέλους
varvarak
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 13 Ιαν 2007, 01:00


Επιστροφή στο Γ' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron