Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Δημοσίευσηαπό iwannak » 06 Σεπ 2012, 22:33

Έχει κανεις σε έντυπη μορφή υλικό που ζητάμε για τη δευτερα δημοτικού;
Άβαταρ μέλους
iwannak
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Re: Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Δημοσίευσηαπό ADAMOUSOFIA » 07 Σεπ 2012, 05:41

❁ 5 μπλε τετράδια 50 φύλλων με σκληρό εξώφυλλο
❁ 1 φάκελο διαφάνεια με κούμπωμα
❁ 4 φακέλους με λάστιχα
❁ 4 μολύβια
❁ 1 μπλε, 1 κόκκινο, 1 πράσινο στιλό
❁ 2 ξύστρες - κουτιά
❁ 2 γόμες άσπρες

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ[/b]
❁ 1 μπλοκ χαρτί κανσόν
❁ 1 μπλοκ ακουαρέλας
❁ 1 χαρτόνι κανσόν
❁ 1 χαρτόνι κανσόν με σχέδια
❁ 1 μπλοκ χαρτί οντουλέ
❁ 4 καρτέλες με αυτοκόλλητα σχεδιάκια
❁ 1 πακέτο άσπρο χαρτί Α4 80 gr
❁ 4 κόλλες UHU υγρές, μεσαίο μέγεθος
❁ 1 κουτί χοντρούς μαρκαδόρους
❁ 1 κουτί ξυλομπογιές
❁ 1 μικρό ψαλιδάκι
❁ 1 μικρό χαρακάκι

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ(μάλλον) ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ!! ΑΥΤΑ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ(ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ) ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗ Β'΄. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΤΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ADAMOUSOFIA
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 01:00

Re: Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Δημοσίευσηαπό iwannak » 07 Σεπ 2012, 11:38

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. απλά θα ήθελα να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις:
τα 5 τετράδια για ποιο λόγο τα χρειάζεσαι; το φάκελο με κούμπωμα; και τους 4 φακέλους με λάστιχα;
Άβαταρ μέλους
iwannak
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Re: Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Δημοσίευσηαπό ADAMOUSOFIA » 07 Σεπ 2012, 20:05

5 TETRADIA
1 ANTIGRAFH
1 OΡΘΟΓΡΑΦΙΑ
1 ΓΛΩΣΣΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ
1 ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ
1 ΠΡΟΧΕΙΡΟ

ΦΑΚΕΛΟΣ ΜΕ ΚΟΥΜΠΩΜΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΥΝ ΤΑ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΔΙΟΡΘΩΜΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ
ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΖΩΓΡΑΦΙΕΣ Κ.ΛΠ.

ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΙΤΗΜΑ ΦΙΛΙΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK BAZONTAΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ (ΣΟΦΙΑ ΑΔΑΜΟΥ)
ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ!!!
ΦΙΛΙΑ ΣΟΦΙΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ADAMOUSOFIA
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 01:00

Re: Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Δημοσίευσηαπό nina1 » 08 Σεπ 2012, 16:28

Καλησπέρα κι από μένα!! Θα ήθελα παρακαλώ αν μπορείς να μου δώσεις βιβλιογραφική παραπομπή για το βιβλίο του Σκέφτομαι και γράφω που αναφέρεις. Είναι ένα θέμα που θέλω να προσέξω και θα ήθελα κάποιο βοήθημα. Ευχαριστώ!

υγ. επισης για project -υλικό- έχετε κάποιο λινκ έτσι για μικρά παιδιά.
Άβαταρ μέλους
nina1
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 01:00

Re: Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Δημοσίευσηαπό ADAMOUSOFIA » 11 Σεπ 2012, 21:22

ΑΓΑΠΗΤΗ ΝΙΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΕΜΠΛΕΞΑ!!!
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ; ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΠΑΤΑΚΗ (ΜΟΛΙΣ 1 ΕΤΟΥΣ) ΜΕ ΤΙΤΛΟ "ΓΡΑΠΤΗ ΕΚΦΡΑΣΗ" Β' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΔΑΜΟΥ ΣΟΦΙΑ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ E-MAIL ΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ! ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!! ΑΔΑΜΟΥ ΣΟΦΙΑ!!
Άβαταρ μέλους
ADAMOUSOFIA
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 01:00

Re: Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Δημοσίευσηαπό christina73 » 12 Σεπ 2012, 16:48

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΣΟΦΙΑ ( ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ ) ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ. ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΦΥΛΛΙΣΑ ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
Άβαταρ μέλους
christina73
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 01:00

Re: Τι υλικό ζητάμε στη β τάξη

Δημοσίευσηαπό nina1 » 12 Σεπ 2012, 17:48

ADAMOUSOFIA έγραψε:ΑΓΑΠΗΤΗ ΝΙΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΕΜΠΛΕΞΑ!!!
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ; ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΠΑΤΑΚΗ (ΜΟΛΙΣ 1 ΕΤΟΥΣ) ΜΕ ΤΙΤΛΟ "ΓΡΑΠΤΗ ΕΚΦΡΑΣΗ" Β' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΔΑΜΟΥ ΣΟΦΙΑ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ E-MAIL ΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ! ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!! ΑΔΑΜΟΥ ΣΟΦΙΑ!!


Αχ συγγνώμη δεν είχα καταλάβει ότι ήταν δικό σου. Τώρα που μου το είπες το έβαλα στο δικτυο και το βρήκα. Όντως είναι οικονομικό και ακούω τα καλυτερα από τη συνάδελφο!! Όχι δε χρειάζεται να μου στειλεις σελιδες αλλα να σου δωσω το μειλ μου σε πμ.
Άβαταρ μέλους
nina1
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 01:00


Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

cron