Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΥΛΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Β ΤΑΞΗΣ

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Δημοσίευσηαπό vanesak86 » 24 Ιαν 2011, 02:28

kalhspera!egw ayrio mpainw sthn propaideia tou 3 kai toy 6



ki egw ekei eimai... ki episis kanw polles askiseis sto tetradio kai sto pinaka..
Άβαταρ μέλους
vanesak86
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 20 Οκτ 2008, 00:00
Τοποθεσία: ????????

Δημοσίευσηαπό dpapa » 24 Ιαν 2011, 15:10

eimai stin propaideia tou 2 kai 4 kai skeftomai na anartisw tin propaideia ston toixo tis taksis.na to kanw stadiaka 'i afou oloklirwsw olous tous ari8mous?


ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ!!!!! ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΤΑΚΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΝΩΣΗ!!!
ΕΜΕΙΣ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΕΝΑ ΚΗΠΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΑΛΟΝΑΚΙ ΜΕ ΤΗ ΝΕΑ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ!! ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ!!! :D


euxaristw polu!!!
Άβαταρ μέλους
dpapa
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2010, 01:00

Δημοσίευσηαπό katcbf250 » 25 Ιαν 2011, 21:22

Εμεις αύριο θα κάνουμε την προπαίδεια του 3.Τις μαθαίνουμε με τη σειρά.Υπολογίζω περίπου να κάνουμε 1 με 2 προπαίδειες την εβδομάδα.Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι παράλληλα θα πρέπει να προχωράμε και στο βιβλίο (δε γίνεται να μην προχωρήσουμε για κάνα μήνα).Η ενότητα μετά τις προπαίδειες είναι πράξεις με κρατούμενα.Φοβάμαι μην μπερδευτούν αν τα κάνουμε όλα μαζί.Εσείς πώς ακριβώς προχωράτε;
Άβαταρ μέλους
katcbf250
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 03 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό katerinapan » 25 Ιαν 2011, 23:39

ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ, ΚΑΘΕΤΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟ, ΜΙΣΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑ, ΜΟΤΙΒΑ, ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ, ΚΑΘΕΤΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΟΣΟ ΠΑΡΕΙ(ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΒΕΒΑΙΑ) ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΕΣ! ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ!!! ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΔΙΔΑΣΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!! :D ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΕΣ...ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!!! :D
Άβαταρ μέλους
katerinapan
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό kseni » 27 Ιαν 2011, 22:29

Την προπαίδεια του 2 και 4 τελείωσα κι εγώ, αλλά σκέφτομαι να μείνω 1 μέρα παραπάνω. Όσο για την τάξη κι εγώ τα αναρτώ σταδιακά δηλαδή περνάω στον επόμενο πολλαπλασιασμό, ώστε να μπαινουν στη διαδικασία να τα μάθουν όσο μπορούν. Επίσης έτσι χαίρονται ότι τα ξέρουν και γι αυτό προχωράμε παρακάτω.
Άβαταρ μέλους
kseni
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 05 Σεπ 2008, 00:00
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό pontik » 30 Ιαν 2011, 22:17

Και γω στην προπαιδεια του 2 και του 4 ειμαι. Πίστευα πως έχω μείνει πίσω, αλλα απ οτι βλέπω, ολοι λιγο πολυ εκει είμαστε. Προσπαθω να τις δουλευω ξεχωριστα και μετα να κανουμε και μια επιλογη ασκησεων απο το βιβλιο, για εξασκηση πιο πολυ. Δε θελω να βιαστω, καλυτερα να μεινουμε λιγο παραπανω και να έχουμε αποτελεσματα, παρα να βιαστουμε. Οκ, είναι και η τρίτη τάξη για να την μάθουν, αλλα ό,τι συγκρατησουν και απο τη δευτέρα, καλο θα είναι.
Άβαταρ μέλους
pontik
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron