Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Αγωγή υγείας α δημοτικού

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Αγωγή υγείας α δημοτικού

Δημοσίευσηαπό gogo85 » 25 Οκτ 2010, 22:34

Γεια σας!!!θα ήθελα να ξεκινήσω στα πλαίσια της ευελικτης ζώνης το πρόγραμμα αγωγής υγείας!!Υπάρχει καποιος που το έχει δουλέψει ή εχει να μου δώσει συμβύλες ??(πως να το οργανώσω κτλ)
Άβαταρ μέλους
gogo85
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2008, 01:00

Υλικο για την αγωγη Υγειας

Δημοσίευσηαπό valorie » 25 Οκτ 2010, 23:11

:wink: Εαβ επικοινωνησεις με τα Γραφεια Αγωγης Υγειας μπορεις να παρεις το ετοιμο υλικο που εχουν.Εχω εκπονησει προγραμμα π.χ.για την στοματικη υγεια πολυ καταλληλο για την ταξη στην οποια και αναφερεσαι και μου εδωσαν ενα φακελο με ενα πολυ πλουσιο υλικο που με βοηθησε πολυ !
Άβαταρ μέλους
valorie
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 00:00

Δημοσίευσηαπό knafplioti » 29 Οκτ 2010, 15:38

αχχχχ μπορεις να μου πεις τα τηλεφωνα τους???? δηλαδη μπορω να τους πω οτι εχω πρωτη δημοτικου και θελω να κανω αγωγη υγειας στην ευελικτη ζωνη και θα μου στειλουν στο σχολειο υλικο?????
Άβαταρ μέλους
knafplioti
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 10 Οκτ 2008, 00:00

AΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑς

Δημοσίευσηαπό valorie » 01 Νοέμ 2010, 16:49

Ναι εαν μου πεις σε ποια περιοχη βρισκεσαι .
Άβαταρ μέλους
valorie
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 00:00

Re: Αγωγή υγείας α δημοτικού

Δημοσίευσηαπό eugen » 01 Νοέμ 2010, 17:46

Γεια σας!!!θα ήθελα να ξεκινήσω στα πλαίσια της ευελικτης ζώνης το πρόγραμμα αγωγής υγείας!!Υπάρχει καποιος που το έχει δουλέψει ή εχει να μου δώσει συμβύλες ??(πως να το οργανώσω κτλ)

Γεια σου! Πέρυσι δούλεψα έτοιμο πρόγραμμα αγωγής υγείας Ο Πυξιδούλης και η Πυξιδούλα Τα θέματα αφορούν στην καλλιέργεια συναισθηματικών και κοινωνικών δεξιοτήτων των παιδιών (επικοινωνία , αναγνώριση και έκφραση συναισθημάτων, ενίσχυση της αυτό-εκτίμησης). Το πρόγραμμα απαιτεί δέκα συναντήσεις. Έχω έτοιμο υλικό. επικοινώνησε μέσω του selides eugen
Άβαταρ μέλους
eugen
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 00:00

Δημοσίευσηαπό knafplioti » 02 Νοέμ 2010, 15:14

στην αθηνα βρισκομαι και πιο συγκεκριμενα στον πειραια :)
Άβαταρ μέλους
knafplioti
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 10 Οκτ 2008, 00:00

Re: Αγωγή υγείας α δημοτικού

Δημοσίευσηαπό pefani1971 » 03 Νοέμ 2010, 15:36

Γεια σας!!!θα ήθελα να ξεκινήσω στα πλαίσια της ευελικτης ζώνης το πρόγραμμα αγωγής υγείας!!Υπάρχει καποιος που το έχει δουλέψει ή εχει να μου δώσει συμβύλες ??(πως να το οργανώσω κτλ)

Γεια σου! Πέρυσι δούλεψα έτοιμο πρόγραμμα αγωγής υγείας Ο Πυξιδούλης και η Πυξιδούλα Τα θέματα αφορούν στην καλλιέργεια συναισθηματικών και κοινωνικών δεξιοτήτων των παιδιών (επικοινωνία , αναγνώριση και έκφραση συναισθημάτων, ενίσχυση της αυτό-εκτίμησης). Το πρόγραμμα απαιτεί δέκα συναντήσεις. Έχω έτοιμο υλικό. επικοινώνησε μέσω του selides eugen


Με ενδιαφέρει η συναισθηματική νοημοσύνη .Αλλα στο θεμα της τεχνολογιας δεν τα παω πολυ καλα . Θα μπορούσες να επικοινωνήσεις εσύ μαζί μου μεσω selides pefani 1971 ια να δω πως δουλεύει το σύστημα; Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
pefani1971
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό gogo85 » 03 Νοέμ 2010, 23:08

τι εννοεις να επικοινωνήσω μεσω selides ???Αχ συγγνωμη αλλα δεν τα παω πολυ καλα με αυτα!!!Με ενδιαφερει πολυ το προγραμμα σου!!!Διαφωτισε με!!
:D :D :D
Άβαταρ μέλους
gogo85
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό knafplioti » 04 Νοέμ 2010, 14:41

mazi me thn gogo διαφωτισε με και εμενα....δωσε μας τα φωτα σου :)
Άβαταρ μέλους
knafplioti
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 10 Οκτ 2008, 00:00

Αγωγή Υγείας Α΄τάξη eugen

Δημοσίευσηαπό eugen » 10 Νοέμ 2010, 22:53

τι εννοεις να επικοινωνήσω μεσω selides ???Αχ συγγνωμη αλλα δεν τα παω πολυ καλα με αυτα!!!Με ενδιαφερει πολυ το προγραμμα σου!!!Διαφωτισε με!!
:D :D :D

Εννοώ να στείλεις προσωπικί μήνυμα προς eugen
Άβαταρ μέλους
eugen
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 00:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Α' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες