Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Ύλη Α΄τάξης

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Ύλη Α΄τάξης

Δημοσίευσηαπό flogitsa » 04 Μαρ 2010, 01:28

Γεια σας!!!Αύριο και αυτή την εβδομάδα στη γλώσσα κάνουμε επανάληψη.Είμαστε στο κεφάλαιο "Οι δύο φίλοι" ένα μάθημα δηλαδή πριν από το "τσ".
Το ίδιο και στα μαθηματικά. Κάνουμε επανάληψη. Δηλαδή το κεφάλαιο 32. Την Δευτέρα πρώτα ο Θεός θα μπούμε στο καινούριο βιβλίο στο κεφάλαιο 33 που είναι "Οργάνωση συλλογών- οι αριθμοί μέχρι το 50"
Για φωτίστε με λίγο. Είμαι πίσω στην ύλη; Θα προλάβουμε ή όχι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ
Διδάσκω στο μονοθέσιο δημοτικό σχολείο Ημεροβιγλίου στη Σαντορίνη!Έχουμε φτιάξει και ένα blog santorinischool.blogspot.com[/u][/url]
Άβαταρ μέλους
flogitsa
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό tzinazisim » 04 Μαρ 2010, 02:25

Λοιπον συνάδελφε εγω στην γλώσσα είμαι στο αυ αλλά θα κάτσω καμια βδομαδα ακόμη προκειμένου να καταλαβουν αυ και ευ γιατι είναι δύσκολο(έχς 14 από 18 αλλοδαπούς) στα μαθηματικά είμαι στα γεωμετρικα σχήματα. Καλά είσαι. Και κάτι να μην βγει στην γλώσσα από τα κειμενικά είδη μην αγχωνεσαι. Τα ξανακάνουν στη δευτέρα. Καλή συνέχεια και καλό κουράγιο!
Άβαταρ μέλους
tzinazisim
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 29 Οκτ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό nickbouk » 16 Μαρ 2010, 16:18

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ παρακαλώ λάβετε υπόψην ότι ΥΠΑΡΧΕΙ ήδη θέμα με τίτλο ΥΛΗ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΗΣ. Δύο φορές αγνοήθηκε και ανοίχτηκαν τα θέματα Ύλη Α΄τάξης και ΥΛΗ Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ.


Παρακαλώ τους διαχειριστές να μεταφέρουν τα posts στο θέμα ΥΛΗ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΗΣ και καλώ τους συναδέλφους να είναι προσεκτικότεροι όταν δημιουργούν κάποιο θέμα!
Άβαταρ μέλους
nickbouk
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 21 Σεπ 2009, 00:00


Επιστροφή στο Α' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

cron