Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό gwgwthermou » 17 Νοέμ 2008, 00:01

ΕΧΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΩΤΗ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ Λ..Η ΤΑΞΗ ΤΡΑΩΑΕΙ.ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΒΙΑΖΟΜΑΙ... :( [/b]
Άβαταρ μέλους
gwgwthermou
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό spiridisaapostolos » 17 Νοέμ 2008, 01:00

Απο δασκάλες με πείρα στη Α τάξη έχω μάθει πως το πρώτο τεύχος πάει μέχρι τέλη Ιανουαρίου.
Άβαταρ μέλους
spiridisaapostolos
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό anna16 » 17 Νοέμ 2008, 02:21

Εξαρτάται από τα παιδιά που έχεις και δεν εννοώ μόνο το επίπεδο αλλά και τον αριθμό. Καλά είναι πάντως να κάνεις συχνές επαναλήψεις και να ελέγχεις τι μένει στα παιδιά απ' αυτά που διδάσκονται. Είναι προτιμότερο να ξοδέψεις περισσότερο χρόνο σ' αυτό το στάδιο που είναι και το πιο σημαντικό. Αν χρειαστεί προχωράς με πιο γρήγορο ρυθμό όταν πια θα 'χουν μάθει να διαβάζουν και να γράφουν.
Εγώ διδάσκω Α΄τάξη για πολλοστή φορά και τρίτη χρονιά με τα καινούρια βιβλία. Βρίσκομαι στο γράμμα Η αλλά έχω μόνο πέντε μαθητές στο τμήμα μου.
Άβαταρ μέλους
anna16
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό thetheodora » 17 Νοέμ 2008, 08:17

Καλημέρα.Είναι η δευτερη φορά που διδάσκω με τα νέα βιβλία. Πέρυσι με 10 μαθητές ,φέτος με 23.Είμαι στο γράμμα Γγ και ολοένα επιβραδύνω.Πέρυσι,τέτοια εποχή στα ίδια ήμουν ,όμως το επίπεδο φέτος είναι καλλύτερο αυτό για μένα σημαίνει πιο πολλά πράγματα,ασκήσεις,γραμματική...Το πρώτο τεύχος θα το τελειώσω στα τέλη του Γενάρη(έχουμε και πρόβες)
Άβαταρ μέλους
thetheodora
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2007, 01:00
Τοποθεσία: ??????????


Επιστροφή στο Α' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

cron