Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Απουσία δασκάλας-επιστροφή

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Απουσία δασκάλας-επιστροφή

Δημοσίευσηαπό thetheodora » 22 Μαρ 2008, 22:34

Την επόμενη Πέμπτη επιστρέφω στην Ατάξη μου μετά από 45 ημέρες απουσίας και μιας επώδινης εγχειρητικής εμπειρίας(στη σπονδυλική)στήλη.Όχι οτι είμαι καλά,αλλά πρέπει να επιστρέψω.Άφησα τα παιδιά στο τζ
και έχω κατααγχωθεί.Δάσκαλο δε στείλανε,ότι κάνανε οι άλλοι 5 δάσκαλοι..Τώρα τι κάνω;Aπό που να αρχίσω;Αισθάνομαι χάλια...
Περιμένω καμμιά ιδέα ή έστω μια κουβέντα. :(
Άβαταρ μέλους
thetheodora
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2007, 01:00
Τοποθεσία: ??????????

Δημοσίευσηαπό ANNA61 » 22 Μαρ 2008, 23:23

ΠΡΏΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ! ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΣΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΣΟ ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΣ. ΣΤΙΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΕΣ. ΙΣΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ Η ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΠΡΟΕΧΕΙ. ΔΩΣΕ ΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΣΤΗ ΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗ Β ΤΑΞΗ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΝΑ ΑΠΑΝΟΡΘΩΣΕΙΣ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ . ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ....
Άβαταρ μέλους
ANNA61
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008, 01:00
Τοποθεσία: ÊÑÇÔÇ

Δημοσίευσηαπό thetheodora » 23 Μαρ 2008, 10:46

Ευχαριστώ.Αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να αφιερώσω καμμιά εβδομάδα αποκλειστικά σε επαναλήψεις ή να συνεχίσω κάνοντας τις επαναλήψεις τις ώρες της ευέλικτης που ως τώρα έκανα πρόγραμμα που έχω καταθέσει και ως πολιτιστικο αλλα αποκλείεται να το τελειώσω όπως το είχα σχεδιάσει...
Στο σχολείο έχω οργανική αλλά λόγω της απόστασης 50 χλμ.απο το σπίτιμου θα ζητήσω απόσπαση(όχι οτι θα την πάρω..λέμε τώρα..)
Πέρα απο αυτό,θέλω να είμαι εντάξει.Λες να είναι μάταιο και λόγω Ανοιξης να ζητήσω βοήυθεια και από τος γονείς ή να το παλέψω να τα στριμώξω
λίγο;10παιδάκια είναι...
Άβαταρ μέλους
thetheodora
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2007, 01:00
Τοποθεσία: ??????????

Δημοσίευσηαπό ANNA61 » 24 Μαρ 2008, 00:26

10 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΣΑΙ; ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΣΟ ΕΜΠΕΙΡΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΙΣΑΙ , ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΘΕΣΗ . ΜΕ 10 ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ. ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕΣ 24 .....
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΞΑΡΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΡΩΤΑ, ΚΑΝΕ ΜΙΑ,ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΗ.....ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.
Άβαταρ μέλους
ANNA61
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008, 01:00
Τοποθεσία: ÊÑÇÔÇ


Επιστροφή στο Α' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες