Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Προετοιμασία για Α' Δημοτικού

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Προετοιμασία για Α' Δημοτικού

Δημοσίευσηαπό Παναγιώτα Π. » 27 Μάιος 2015, 15:06

Καλησπέρα! Μέσα στο καλοκαίρι θα κάνω μάθημα σε ένα παιδάκι που θα πάει πρώτη το Σεπτέμβριο. Μου είπαν ότι είναι αρκετά πίσω από τα παιδάκια της ηλικίας του σε γνωστικό επίπεδο. Είναι η πρώτη μου φορά που κάνω σε πρωτάκι και θα ήθελα να μου πείτε πώς να ξεκινήσω.
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτα Π.
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 27 Μάιος 2015, 13:42

Re: Προετοιμασία για Α' Δημοτικού

Δημοσίευσηαπό Sunny » 05 Ιουν 2015, 20:01

Εγω στο δικο μου το παιδι ξεκινησα με αυτα πριν παει στην πρωτη(το πρωτο το δουλευαμε κατα τη διαρκεια που φοιτουσε νηπιαγωγειο και τπ δευτερο το καλοκαιρι πριν παει πρωτη.)
http://www.greekbooks.gr/books/pedika/i ... si.product
http://www.maxstores.gr/index.php?id_pr ... er=product

Επίσης του ειχα πινακα με μαγνητικα γραμματα στα οποια δουλεα συλλαβουλες και ευκολες λεξεις οπως το ονομα του "μαμα" "νερο" κτλ.
Φυσικα εγω αυτα τα εκανα σε ενα ευρος χρονου αρκετα μεγαλυτερο απο τους 3 τελευταιους μηνες πριν αρχισει το σχολειο,αρκετα χαλαρα. Δεν ξερω τι εννοεις με το οτι ειναι πιο πισω απο τα παιδια της ηλικιας του, ζητα να δεις το φακελο απο τις εργασιες που εχουν κανει στο νηπιαγωγειο.
Ευχομαι να βοηθησα.
Καλη δουλιτσα!
Άβαταρ μέλους
Sunny
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 01 Μαρ 2013, 12:11

Re: Προετοιμασία για Α' Δημοτικού

Δημοσίευσηαπό Παναγιώτα Π. » 08 Ιουν 2015, 18:46

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθειά σου! Αυτό με τα μαγνητάκια νομίζω θα βοηθήσει πολύ και θα είναι ενδιαφέρον για το παιδί. Είναι ένα παιδί που δεν συγκεντρώνεται εύκολα και πρέπει να βρίσκω συνεχώς δραστηριότητες που να του κινούν το ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτα Π.
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 27 Μάιος 2015, 13:42

Re: Προετοιμασία για Α' Δημοτικού

Δημοσίευσηαπό betterwound » 18 Ιούλ 2023, 07:29

Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση

Thank you very much for your help! I think the one with the magnets will help a lot and it will geometry dash
Άβαταρ μέλους
betterwound
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2023, 07:28

Re: Προετοιμασία για Α' Δημοτικού

Δημοσίευσηαπό Nancyfrank » 04 Μαρ 2024, 09:55

Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση

BestRealDoll is a legal sex doll company that provides many people with what they need. Some artists can purchase somesex doll heads to study the materials of sex dolls and the functions of some heads.
Άβαταρ μέλους
Nancyfrank
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: 04 Μαρ 2024, 09:44


Επιστροφή στο Α' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες